Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemen csak "nyalással"...

Az egyetemen csak "nyalással" lehet érvényesülni? Többi lent

Figyelt kérdés

22 éves vagyok.Nagy terveim vannak az egyetemmel kapcsolatban,mester,majd doktorira szeretnék menni,s az lenne a kérdésem,hogy csak azok jutnak fel akik,olyan benyalós,sunyi típusúak,akik "eladják" magukat,meg a profeszorok seggét is kinyalják,állandóan jópofiznak?

Erre szeretném a válaszaitokat kérni,s remélem nem csak így lehet valamit "elérni",mert birka nem leszek,önmagam akarok maradni,s az efajta vislelkesmódok nem képviselték,meg nem is fogják képviselni az értékrendem!DE lehet h tévedem,az egésszel kapcsolatban!:)Üdv

Köszönöm aválaszaitokat előre is:)



2014. okt. 2. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Biztos vannak ilyen egyetemek is, én a BME-re jártam, ott nem így volt. Azt hívták meg doktori programra akit elég okosnak találtak (nyilván részben szimpátia is, de nem az a mérvadó).
2014. okt. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mindig érdekes hogy mit lát az egyik ember nyalásnak, és mit a másik. Bár én alapvetően úgy tapasztalom, hogy ha normálisan beszélek a tanárral, bejárok konzultálni, megcsinálok mindent amit látni szeretne, akkor ő sem fog szívózni velem a végén.


És igen...a mai világban el kell magad adnod. Menned kell, beszélned kell a tanárral, felkelteni a figyelmét, hogy ismerjen, és akkor ha bármi van te fogsz az eszébe jutni. Vagy lehetsz az x+1-ik ember aki aznap odamegy a kötelezőt letudni.

2014. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem mindig gyanusak azok akik jajdenagyon magukat akarják adni. Jellemzöen buta antiszociális karaktererek, akik erre még büszkék is.
2014. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
44%
Igen, sajnos nagyon nagy szerepe van a nyalásnak meg az egyéni szimpátiának a felsőoktatásban.
2014. okt. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

a kapcsolatok kiépítése nem azonos a nyalással.

viszont ha önmagad akarsz maradni,ami mondjuk egy magányos antiszoc,akkor fejlődnöd kell.

2014. okt. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetemen csak "nyalással" lehet érvényesülni?"


Nem! Szopással is lehet...

2014. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy az egyetemeken a sunyi benyalósok mennek doktorira?


mit értesz az alatt, hogy nem leszel birka?


Az mit jelent, hogy önmagad akarsz maradni? Milyen vagy?

2014. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)


milyen vagyok?eléggé introvertált,olyan szempontból,h nem nyitok,meg még ha akarnék se tudnék a tanár bőre alá mászni...de azt veszemészre h egyre többen már mintha előre kigondolt terv serint működnének,s annyira lesik a profok minden kivánságát,meg kérdezősködnek,többynire nem témábavágóhülyeségről,hogy az már hihetetlenül irritáló!

2014. okt. 6. 12:41
 9/19 anonim ***** válasza:
Szakmai érdeklődésed van? Azt tudják a profok, hogy érdeklődsz valami tudományos téma iránt? Az az iránti érdeklődésedet, tudásodat meg tudod osztani (pl. kutatások, tdk), vagy csak magadnak tartogatod?
2014. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ja, és a vizsgák is gondot jelentenek, ott sem szeretsz beszélni, nem mutatsz érdeklődést az tananyag iránt?
2014. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!