Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Engem illet? Sürgős!?

Engem illet? Sürgős!?

Figyelt kérdés

Ez csak egy feltételezés semmi több!!

Teszem fel találnék az udvaromon mélyen a föld alatt több tonna arany rudat és még más dolgokat akkor az az enyém vagy az államé mit kéne tenni ilyen helyzetben .Mondjuk az értéke legyen több száz milliárd forint . Válaszokat előre is köszönöm és nagyra értékelem .



2014. okt. 5. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a föld, amiben találtad, a tiéd, akkor bármi, amit találsz benne, az is a tiéd.
2014. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elvileg az államé.
2014. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2: Nem az államé, mert az egész birtok a tiéd, te tulajdonodban van. Ami benne van, az is a te teljes tulajdonod. Még akkor is, ha a földbe egy háborúról visszamaradt dolgot találsz. Abban az esetben, viszont már értesíteni kell a hatóságokat.
2014. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

XD

Első - Tiéd !

Második - Az államé.


Ez igen :D na akkor most melyik ?

2014. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De ezzel alá is támasztom az állításom: [link]
2014. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelne hogy kié.

Én találtam, szóval az enyém :D ha meg az államé lenne, akkor nem szólok és kész, nyugisan élem a világom.

2014. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A válasz részben még mindig engem igazol:

"Ha valaki olyan értékes dolgot talált, amelyet ismeretlen személyek elrejtettek[...]"


Állapítsa meg valaki arról, amit találtam, hogy én nem ismerem azt a személyt, aki elásta. Ha én pontosan tudom, hogy előttem 1 ember lakott azon a helyen, akkor az az 1 ember áshatta el. Vagyis a cucc az enyém, Ügyvéd Úr köszönöm.

2014. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez volt a helyzet annak idején a Seuso kincs megtalálásakor is. Nem hiába akarta megtartani magának a titkot a megtaláló, hiszen az államtól megkapta volna a valós érték kis töredékét (ami azért akkor is vagyonnal felérő lett volna). Szegény ennek lett az áldozata mert többet akart.... és az életébe került.
2014. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! Természetesen és sem kötném az állam orrára ,ha tudnám ,hogy elvennék tőlem viszont ennyi aranyat nem könnyű értékesíteni legális úton ha jól gondolom ....
2014. okt. 5. 19:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is benne van, hogy, ha a tulaj ismert, akkor az övé, ergo nem tarthatod meg.
2014. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!