Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell az embereknek a...

Miért kell az embereknek a virtuális valóság?

Figyelt kérdés
Olvasgatom mostanában a számítógépes oldalakat,hogy csinálgatják a virtuális valóság szemüveget ,sokan nagyon rá vannak kattanva,már teljesen el gépiesedik az ember még a végén valós kapcsolatok helyet már csak virtuális valóság lesz.Nem értem miért van szükség olyan szemüvegekre mint a filmekben,hogy mintha valóság lenne a virtuális világban.Nem elég élmény dús és valóságos a normál világ?

2014. okt. 6. 23:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem van előnye is, de még több hátránya.

Poénnak, érdekességnek, vagy ideiglenes "hobbinak" jó az ilyesmi. Viszont ha valaki nagyon belemenekül, akkor mikor fog ráérezni, hogy a valós életben is irányíthatja, vagy megváltoztathatja a dolgokat, csak nehezebben, vagy máshogy? Érted... Tény, hogy sokkal nehezebb valamit megváltoztatni, pénzügyileg feljönni, társaságodat kialakítani, érzelmileg helyrejönni, de erre pont a fiatal felnőttkor való, hogy beletanuljon az ember, hogyan irányítgassa az életét. De bele sem kezdeni, mert túl nehéz, és kikerülni a dolgot úgy, hogy megéli a virtuális valóságában, az egy szint után már nagyon nem tesz jót. El kell fogadni, meg kell emészteni, hogy erőfeszítésekbe kerülnek ezek a dolgok, viszont ha megtesszük, sokkal jobban érezzük majd magunkat, ha a való életünkben érjük el! Anno pl én is simseztem, tök jó poén volt de ennyi:) Meg kell szeretni az életben elérni dolgokat, apró lépésenként, ezektől aztán jön a sikerélmény, igaz hogy lassan, és sokszor "egyet előre, kettőt hátra", de összességében mindenki sokkal jobban érezné magát:)

2014. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11: ahogy már mondtam, nem kell túlozni.

Mindennek van hátrányos oldala, ez tény. De a tapasztalat azt mutatja, hogy a technikai dolgokra rendszerint azok függnek rá kórosan, akiknek amúgy sincs valami rendben az életével. Akkor meg ha már választani lehet, inkább a VR-re függjön rá, mint az LSD-re.

Az embereknek - főleg akinek már megszokott valamilyen technika - megtanulják egészségesen használni azt. Alaptalan azt feltételezni, hogy ez most aztán kinyírja az emberi kapcsolatokat.

2014. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"a technikai dolgokra rendszerint azok függnek rá kórosan, akiknek amúgy sincs valami rendben az életével."


Ez teljesen igaz! Viszont eddig nem volt egyértelmű megoldása a "virtuális valóság" a lelki vagy életvezetési problémáknak, így az ilyen emberek enélkül jöttek valahogy egyenesbe, hosszabb-rövidebb idő alatt. Most viszont könnyebben "betokozódhatnak" ebbe az állapotba, mert elsőre ez egy elég hatásos "tapasz"nak tűnik ezekre a problémákra. Én csak azt mondom, hogy van egy nagy réteg, aki túl sok időt és energiát veszteget el emiatt, mire rájön, hogy a problémái ugyanakkorák, sőt még nagyobbak, ő pedig egy helyben toporgott, mert inkább "szépségtapaszolt".


Persze ezzel nem azt mondtam, hogy ne lehetne ezeket ésszel használni, de az ember (főleg egy problémákkal teli fiatalabb ember) nem arról híres, hogy mértéktartóan használ valamit, ami könnyít vagy színesít az életén. A fb-t is van, aki normális keretek között használja, de ez elég kis rész azokhoz képest, akik pótszerként kényszeresen használják. Szóval nyilván van értelme, de az "átlagembernek" inkább káros. És ne érts félre, ne forgass ki, nem mondom azt, hogy be kell tiltani az ilyeneket, dehogyis... úgyis kinövik / megunják / elfelejtik legtöbben majd, mint az összes eddigi mániát, csak ezzel túl sok idő, energia megy kárba, amit a legtöbbjük szerintem bánni fog.


ui: Az LSD pont nem az az anyag, ami függőséget okoz, hozhattál volna más pénldát, csak a hitelesség kedvéért. (szintén nem kötekedés!)

2014. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A virtuális világ olyan amilyen szeretnéd,az lehetsz aki akar.

A valóságban több a csalódás.

2014. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

ma 14:26


"Te is hamarabb megcsodálsz egy élethű tájképet, mint egy vonalrajzot, igaz?"

Nem én inkább élőben csodálok meg egy szép tájképet :)

És a mondandód második felében te is keverted a szezont a fazonnal,én nem a mobil vagy a levél vagy a skype vagy egyéb más kommunikációra gondoltam,hanem arra a virtuális valóságra ami pont olyan valóságos mint az életben.

2014. okt. 7. 22:42
 16/17 A kérdező kommentje:

ma 14:58


Addig örülj míg a valóság unalmas,a palesztinoknak vagy az ukránoknak pl biztosan nem unalmas a való világ,túl el vagyunk már kényelmesedve.Nekem se sok barátom van,vagy majdnem nincs de szeretek a természetbe kimenni,biciklizni,vagy fotózni,vagy néha próbálok valamit kitalálni ne legye olyan unalmas,lehet akár házimunkát is csinálni vagy bármi mást.

2014. okt. 7. 22:44
 17/17 A kérdező kommentje:

ma 18:09


Na igen a valóságban több a csalódás,de miért mert a virtuális világban mindent meg kapsz és mikor vissza csöppensz a valóságba rá döbbensz ,hogy semmi sem olyan mint a filmekben vagy a játékokban vagy egyéb más virtuális dologban.Én is voltam ebben a cipőben sokszor úgy bele éltem magam a filmekbe ,hogy át adtam teljesen az érzelmeimet is a filmnek,aztán egy nap rá döbbentem milyen mocskos dolgok folynak a világban,és akkor csalódás volt igen,mert a filmekben minden olyan szép de az életben nem.Nem élhetsz örökké elbújva a világ elől,egyszer úgy is utolér.

2014. okt. 7. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!