Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy Voldemort Nagyúr gonosz? (folyt. Köv. )

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok erre, mert eddig mindenki ezt mondta rá, akit kérdeztem, de úgy igazi indokot nem tudtak adni. Még annyi, hogy olvastam HP-ból minden részt és láttam minden filmet, és így is azt gondolom, hogy nem az (ahogy Bellatrix se és egyetlen másik szereplő se, ettől függetlenül vannak karakterek, akiket utálok).

Ha válaszoltok, azt is elmondom, nekem miért ez a véleményem.



2014. okt. 12. 15:26
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked az nem elég, hogy a fajelmélet miatt még a saját apját is megölte, akkor ott van még a további gyilkosságokban lévő gátlástalanság, a visszatartó erő teljes hiánya, a saját fajtáját is hidegvérrel megölte, ha azok nem álltak mellé. Bellatrixon is látszik, hogy a legvégsőkig követné Voldemortot, ellenben Lucus Malfoynál látszik, hogy nem szívesen szolgál mellette, a kisebb "csínytevésekben" benne van, de a nagyobb dolgokhoz már nem füllik a foga.

Tehát szerintem akikről kérdezel, azok velejéig gonoszak.

2014. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért gonosz, mert J. K. Rowling annak szánta. Ez így elég értelmetlen kérdés, előbb definiálni kéne a gonoszt, aztán eldöntetni, hogy Voldi megfelel-e a megjelölt kritériumoknak, vagy sem. Számomra a gonoszság egy tündérmesebeli tulajdonság, ami valós személyekre legfeljebb akkor húzható rá, ha következetesen figyelmen kívül hagyok minden más szempontot a sajátomon kívül. Akkor meg már az az autós is gonosz, aki nem enged át az útkereszteződésnél, mert mondjuk épp a kórházba siet a terhes feleségével.

Fiktív történetekben az olyan árulkodó jelek alapján igyekszem meghatározni, hogy melyik karakter gonosz, mint például az, hogy előszeretettel hívatja-e magát Sötét Nagyúrnak.

Te miből gondolod, hogy nem az?

2014. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
Mert olyan volt mint Hitler. Aki nem "tiszta vérű" annak meg kell halnia...
2014. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 manó1235 ***** válasza:
62%
Nekem Voldemort a kedvenc karakterem, és a színész aki játssza hatalmasat alakít respect de tényleg!
2014. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Tehát hármas, azt írod, hogy a gonoszság szubjektíven van meghatározva mindenkinél. Szóval te akár egy sorozatgyilkost is tarthatsz jó embernek, mert milyen jót tett, mert kevesebb embernek kell kielégíteni az igényét, nincs szükség annyi élelmiszerre stb. Legalábbis én így vettem ki a szavaidból.
2014. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
76%

A nem tiszta vérű varázslók és boszorkányok kiirtása elég rossz dolog nem?

Amúgy a párhuzam hitler és Voldemort között elég egyértelmű.

A kérdés viszont jogos, abból a szempontból, hogy egy társadalom ahol antiszemitizmussal, kirekesztéssel kormányra lehet kerülni, ott mit jelen jó és rossz?

És ez most nem politikai kérdés. Csak társadalmi, ahol a gyűlölködés van pozitív példának beállítva, ott valóban Voldemort sem negatív karakter.

A Harry Potter története elsőre gyerekmesének tűnik, de valójában nagyon mély mondanivalója van. Harry vívódása, hogy csak azért került a Gryffindorba, mert azt akarta és valójában a Slytherinbe tartozik. Vagy mennyire hasonlít Voldemortra és mi különbözteti meg őt tőle.

Barátság, szerelem, önfeláldozás. A történet második fele, mikortól visszatér Voldemort behelyettesíthető a Vészkorszakkal.

Fiatalok, egyszerű emberek küzdenek az elnyomás ellen.

Ja, és Professzor Snape karaktere, szerepe egyszerűen zseniális.

2014. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Valóban, Voldemort visszatérése után megváltozik a társadalmi norma. Ennek ellenére nem legitimálja az emberek megváltozását. Tudják, hogy rosszat tesznek, és akikben benne van a jóság, azok Voldemort ellen szerveződnek. Tehát, bár társadalmilag lényegében nincs korlátja az erőszaknak, addig az egyéni erkölcs még mindig jelen van, és szemben áll a rosszal. Szerintem nem érdemes még mindig nézőpont szerint nézni, hogy mi jó, és mi nem. Ha más életét negatívan zavarod a saját tetteiddel, akkor te rossz vagy, ennyi. Az erőszak meg a gyilkosság elég erősen kimeríti ezt szerintem.
2014. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, leírnád miért gondolod, hogy nem gonosz?
2014. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
71%

Én simán tartanék egy sorozatgyilkost is jó embernek.

Adott egy apa akinek a gyerekét egy pedofil megerőszakolta, majd megölte. Igen, ha bosszút akar állni, s mostantól gyilkolja a pedofilokat, én igenis jó embernek tartom.Pedig a törvény szerint sorozatgyilkos...

Ha ennyire sarkosítunk akkor simán lehet a gonosz is szubjektív..

Csupán nézőpont kérdése...

2014. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Voldemort származás szerint írtja az embereket, nem a tetteik alapján.
2014. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!