Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyik a "leggonos...

Chrishu kérdése:

Szerintetek melyik a "leggonoszabb" karakter ezek közül: Morgoth, Sauron, Voldemort, Galbatorix?

Figyelt kérdés
Azt ne vegyük figyelembe, hogy Morgoth Sauron mestere volt

2012. júl. 13. 10:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz így rangsorolni őket, mindegyik zsarnok, meg minden, de megpróbálom:

Szerintem Voldemort a befutó, egy kisgyereket is képes lett volna megölni a céljai érdekében, nem valami írtózatos nagy ellenség, de amit megtehetett azt meg is tette.

Sauron a második a sorban, a Szilmarilokban is írják, hogy jóval gonoszabb volt mesterénél, gondoljunk pl. Númenorra. Köpönygeforgató és aljas hazug.

Morgoth megrontotta a világot, viszályt szított a Föld népei közt, viszont céljaiban hasonló (fenti) beosztottjához, szimplán hatalmat akartak.

Galbatorix meg csak simán genyó, olyan mint Észak-Koreában a Kim-dinasztia.


Lehet, sőt tuti, hogy mások más választ írnának, én is kíváncsi vagyok, de teszem hozzá, a morális gonoszságot vettem figyelembe. :)

2012. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Sauron, meg Morgoth vezet, mert ők a könyvben az egész világot uralják, utána Voldemort, aki inkább csak Nagy Britanniát, és szerintem Sauron is képes lenne meggyilkolni egy gyereket. Az Eragornt még nem olvastam, de már hallottam róla, és kíváncsi vagyok rá:)
2012. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Morgoth Tolkien mitológiájában az "ősgonosz" egyfajta megtestesülése (ha nem számítjuk a Void-ot, amivel nem lehet számolni), ennélfogva a mitológia szerint ő a "leggonoszabb", hiszen tőle ered az összes többi (földi) gonoszság, mikor megrontotta Ardát. Sauron csak tanítvány volt, bár nem lebecsülendő. :) A nem isteni kategóriába sorolandó karakterek meg értelem szerint utána kéne, hogy jöjjenek, hiszen feleannyit sem tehettek meg (csak az érzékletesebben van leírva és részletezve).

(Morgoth "keresztényi párja" egyértelműen Lucifer. Tehát őt is belevehetnénk a kérdésbe. Így már neheebb válaszolni.)

2012. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van, mindazonáltal azért helyeztem Voldit a dobogó tetejére (első válaszoló voltam), mert neki semmi lelkiismerete, sőt szinte szószerint lelke sem volt -> pszihopata. Míg Morgoth kéjelegve nézegette a táncoló Luthient (vagy éneklő? már nem tudom), addig Voldemort simán ráordította volna a gyilkos átkot (én kinézem belőle).

Tehát azt akarom mondani, hogy Morgoth-Sauron duója a szabadság, Voldemort pedig az erkölcs ellensége. Szigorúan a "szerintem" keretei között.

2012. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Luthien varázséneket "megbabonázva hallgatta" Morgoth. Voldemort is megbabonázva hallgatta volna a helyében, elég nagyerejű varázslat volt.

Persze igaz, volt "lelke", hiszen isteni "lélekdarab", gondolat. Mindazonáltal akkor is áll a kijelentés, hogy ha Tolkien mitológiáját fogadjuk el (és kénytelenek vagyunke elfogadni, hiszen Morgothról beszélünk), ő rontotta meg Ardát, tőle származik minden rossz és gonosz. Ergó Voldemort gonoszsága is Morgoth gonoszságában gyökeredzik, vagyis... nem lehet gonoszabb, mint ő.

Bár ez már olyan vita, mint a "milyen nemű Isten" a középkori zsinatokon. :)

2012. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Galbatorix. Én olvastam a 4. részt angolul és derülnek ki róla vad dolgok. De nem árulom el, majd meglátjátok. ;)
2012. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jó kérdés amire ha jobban kifejtjük még akár könyvet is lehetne írni! legelső helyre Voldemortot tenném, ő maga az erkölcstelen gonosz, aki hatalmat, az egész varázsvilágot és a szabadságot egyszerre akarta megszerezni ill. elvenni! (azzal nem értek egyet, hogy csak Nagy-Britanniát akarta volna a hatalma alá vonni, a Harry Potter könyv idején visszatérése után Nagy-Britanniával kezdte "újra" a sort, hisz 13 év alatt leomlott az amit felépített + Harry Potterrel volt elfoglalva, miután vele végzett, nyilván kilépett volna britannia határán, a világban talált volna még szövetségeseket. egyébként is az egész világ ismerte harry és voldemort történetét, tehát annyira mégsem lehet kifejezetten "brit" gonosz...

ugyanakkor ha Tolkien mitológiáját vesszük figyelembe, mint azt az egyik előző válaszoló is írta, Morgoth is kerülhet az első helyre, hisz tőle ered a gonoszság(Lucifer)!!

Sauron sztem mindenképp a 3. helyre kerülne, Galbatorix pedig őrült a 4.helyen... ez a "rövid" véleményem, lehet vitázni! :))

2012. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 MarkoG ***** válasza:
100%

Egyértelműen Morgoth az első, ő egy nagyhatalmú ősgonosz lény amely hatalmat akart, önnálóságot és megtagadta társait IStenét. Sauron Morgoth egyik szolgája, eltörpül Morgoth mellett


Galbatorix Voldemort egykutya. Nagyot akart a marha de nem bírta a farka. Szimpla mesei gonoszok akiket lehet utálni

2012. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 MarkoG ***** válasza:
100%

Elnézést javítok:


Morgoth annyira gonosz volt, hogy azt el nem lehet képzelni még a jó harcosait is kétségbe ejtette, s ő nem csak középföldét veszélyeztette hanem az egész teremtett világot, míg Sauron "csak" középföldét veszélyeztette

2012. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
En meg nem olvastam az Eragont, de mar tervbe van veve! :) igy csak a voldemort-sauron-morgoth kozott tudok gondolkodni. Most ez az a kerdes, amin mar egy eve gondolkozom... Vegyuk sorjaban: 1. Morgoth: nem ugy van, hogy o volt a leghatalmasabb vala, a legokosabb stb. Nos sajat gondolata es telhetetlensege miatt lett gonosz. O mindent megtehetett es boldog lehetett volna. De neki nem ez kellett... Neki vilaguralom kellett. Es itt jon kepbe Sauron: Sauron ugye Morgoth szolgaja, de ha ezt nem vesszuk figyelembe akkor kezdjuk ott, hogy o neki nem vokt valasztasa... Gonoszsagban nevelkedett, az volt neki termeszetes. Igy nem lehet annyira hibaztatni (bar megvaltozhatott volna, de nem tette) igy egy fokkal Morgoth gonoszabb. Tehat Voldemort: joszerevel arva. Arvahazban nevelkedett. Mindenki gonosz volt vele, mert mas volt. Es o ezt megtorolta. Mindenki utalta nem voltak baratai se szulei. Igy mondhatni azt, hogy volt indoka megvaltozni, gonosznak lenni. De az o sajat nezetei szerint nincs jo es rossz, csak hatalom es azok akik gyengek hozza. Osszessegeben a sorrend: Morgoth, Sauron, Voldemort.
2012. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!