Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elsorvasztja a személyes...

Elsorvasztja a személyes emberi kapcsolatot az okostelefon? Mit csinálnak rajta?

Figyelt kérdés
Nekem nincs ilyen telefonon,szóval miket csinálnak rajta az emberek? Facebookoznak?

2014. okt. 18. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Amúgy ott mindig beszélgetni szoktak valakivel, szóval szerintem nem sorvasztja el. Csak kitaláció az egész.

Pl iskolámba az volt, hogy szünetben mind nyomták lányok a telefont, de órán úgy kellett rájuk szólni, hogy ne beszélgessenek mind a 8-an, 10-en.

2014. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2014. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont arra használom a telefonomat, hogy olyan emberekkel beszélgessek, akikkel ritkán tudok találkozni, vagy éppen személyesen nem lehetnek ott. Ezen kívül szoktam néha netezni, pl. amikor buszra várok, vagy olvasni, több könyv van rá feltöltve.

Szoktak még rajta játszani, de nekem ezek a telefonos játékok valahogy nem jönnek be.

2014. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem sincs és nem is akarok amire kell arra jó a régi is.

SMS, óra, telefonálni, más nekem nem kell.

Ezek az okos telok marha drágák, szoftver hibásak fagynak és nagyon törnek. Leejted egy 70 cm-röl és ripityára törik. A képernyő csere meg 30 E.


Egy embert nem ismerek akinek ugyanaz a telefonja lenne 1 éve. 1 év nem hosszú idő.

És akkor mondják ha több okos telefont vesznek. Persze mert mindegyik ócska vacak. Az Iphoe-ban lévő lítium akkumulátor kb 1.5-2 évre van belőve és nem kapsz külön ujjat, csak ha veszel egy új eszközt.


A húgom amikor megvette a Samsung Galaxy S 2-esét.

Arra külön biztosítást kellet fizessen.

Biztosítást egy telefonra ne röhögtess már.

És mindegyikre kell amit újonnan veszel és elöfizus.


Ja és 4 hónap után visszavitte mert csak 5X volt szervizbe. Ismerőseimnek is van 1000 hasonló sztorija a telefonjaikkal.

Szóval nekem nem kell.


Am FB-zenek játszanak zenét hallgatnak...

De nekem arra ott a PC- annál jobb úgy sincs.

2014. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Chatelnek, "nézelődnek". Ha unatkozok, másfél óra lazán elmegy a közösségi oldalak nézegetésével. Ha csak pár embert követsz Instagrammon, esetleg van 100-150 ismerősöd Facebookon, már ellehet ütni ennyi időt.



Azt viszont nem értem, mi veszi rá az embereket arra, hogy társaságban, egy face-to-face beszélgetés közben ezeket nézegessék.


Az én személyes emberi kapcsolataimat nem sorvasztja el az okostelefonom, viszont ez nem mindenkire igaz.

2014. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem h_lyeség azt mondani, hogy az okostelefon sorvasztja el az emberi kapcsolatokat, mert lehet azt normálisan is használni. A telefon megjelenése előtt is voltak antiszocabb emberek, akik nem beszélgettek annyit, és ma is vannak olyanok, akik beszélgetnek. Én például, ha társaságban vagyok, nem nagyon szoktam megnézni még az üzeneteimet, értesítéseimet sem, de ha mondjuk egyedül vagyok valahol, várok a buszra stb., jó vele elütni az időt. Ráadásul csomó hasznos funkciója van. Bármikor elérhetem a barátaimat "ingyen" viberen keresztül, rákereshetek egy-egy idegen nyelvű szóra a szótárban, letölthetek rá könyveket, satöbbi. Az pedig, hogy néhányan társaságban is a telefonjukba bújnak, legyen az ő bajuk! :)
2014. okt. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!