Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek köszönhető, hogy egyre...

Minek köszönhető, hogy egyre több ember nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem tanítják rendesen, vagy nem ellenőrzik, büntetik rendesen a hibákat; velem gyerekkoromban még édesanyám is foglalkozott, hogy biztosan jól menjen, de manapság a szülők nemhogy tanulni, de még rendesen foglalkozni sem szoktak a gyerekeikkel és ennek meg is van az eredménye. Nem lehet minden felelősséget az iskolákra, tanárokra hárítani, a szülőknek is legalább akkora felelőssége van a nevelésben, tanításban.
2014. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nevelés és oktatás mellett még az is szerepet játszik, hogy egyre kevesebbet olvasnak az emberek. Az olvasás sokat segít abban, hogy javuljon az ember helyesírása. Mivel vizuálisan is tapasztalja hogyan kell leírni a szavakat, mondatokat.

Emellett ott van az internet és közösségi oldalak, ahol sokszor már csak a rövidítésekre "jut idő" legépelni egy-egy szót.

2014. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekel, nem foglalkozom vele. Amikor irodalomból egy fogalmazást írunk, vagy nyelvtan tollbamondást akkor már én is koncentrálok, mert ott az a cél.

it viszont igy is tudok irni mert akar hejes akar nem siman meg lehet erteni.

A többi csak észjátszás, direkt kötekedés. Én pl soha nem szóltam be senkinek emiatt mert, simán megértettem a mondandóját. Most mit számít, hogy J-vel vagy Ly-vel ír valamit? A fejedben lévő hang ami felolvassa, úgy is tudja mit jelent.

2014. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nevelés és oktatás mellett még az is szerepet játszik, hogy egyre kevesebbet olvasnak az emberek. Az olvasás sokat segít abban, hogy javuljon az ember helyesírása. Mivel vizuálisan is tapasztalja hogyan kell leírni a szavakat, mondatokat.

Emellett ott van az internet és közösségi oldalak, ahol sokszor már csak a rövidítésekre "jut idő" legépelni egy-egy szót.

2014. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert ma már az emberek alig, vagy egyáltalán nem írnak kézzel, ahol gondolkozni is kell, mindenki gépen, okostelefonon ír, ami aláhúzza, kijavítja a rosszat, vagyis nem kell semmit gondolkodni, csak kattintgatni. Vagy még azt sem, lesz.rják az egészet.
2014. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Korábbi válaszoló hozzászólásán én is elgondolkodtam. Valóban mi a franc szükség van megkülönböztetni a j és a ly hangokat, mikor pontosan ugyanúgy ejted őket? Sokkalta egyszerűbb lenne a helyesírásuk. Véleményem szerint ez az egyik legnehezebben megtanulható, mert mindegyik szót egyesével kell tudnod, hogy mivel írandó...
2014. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eredetileg nem ugyan úgy ejtették a j-t és az ly-t, csak ez kiveszett a beszédből és csak írásban maradt meg.
2014. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem akarom magamat dicsérni, de mielőtt elkezdtem gyakorizni, meg fórumokat, meg indexet... olvasni, egész jól írtam. Azóta viszont egyre többször hibázok én is.

A netes hírportálokon KICSIT meg is értem, de már a nyomtatott sajtóban is egyre több a hiba.

2014. okt. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!