Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átlagosan hány nyelvet képes...

Átlagosan hány nyelvet képes megtanulni és beszélni is azon egy átlagos ember?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 14:52
1 2
 1/11 ZordAtya válasza:
Szerintem 1-3, bár függ hogy a nyelvek azonos nyelvcsalaladbol vannak-e, mennyire hasonulnak egymáshoz.
2014. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy erre van statisztika. Van, akinek jobb a nyelvérzéke, van, aki vért izzadva tanulja. És persze megint más, ha többnyelvű valaki, vagy külföldön tanulja. Én 6 nyelven tudok beszélni, és 7-et tanultam életem során.
2014. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Én szerintem max. 1 et...
2014. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fokon. Alapfokon 6-7 nyelvet meg lehet, de többet is. Felsőfokon max 2-3.
2014. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Hazai viszonyok között azt mondanám, hogy egyet se.

A legtöbben nem tudnak választékosan, érdemben kommunikálni sem beszédben, sem írásban, pedig az anyanyelvükről van szó. A külföldi nyelv ismerete pedig botrányos.

2014. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyén függő. Én egyet tanulok rengeteg éve, közben tanultam 3 nyelvet is 2-2-2 évig, és már most kezdek eljutni valameddig angolból :DD de a másik 3 nyelv... hát köszönni tudok körülbelül


Míg egyik osztálytársam 3 év alatt letette az olasz nyelvvizsgát, németül folyékonyan beszél 4 év tanulás után, és angolul is felsőfokúja van 4 év után :DD

2014. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a megtanulás egy dolog a fentartás már más. Én 2 idegen nyelven beszélek jól, használom is őket minden nap így az egész jól szinten maradt. Tanultam még spanyolt, svédet, németet és oroszt is, az első kettőből vizsgám is van, de totál nem használtam már szinte semmire sem emlékszem ezekből. Egyszerűen nincs rá időm, sem energiám, hogy hetente 3-4 órát foglalkozzak ezekkel a nyelvekkel is.
2014. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A magyarok egyet sem.
2014. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8# ne magadból indulj ki.
2014. dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az én Német tanárom Lengyel,Magyarországon tanít német nyelvet. Összesen 7 nyelvet beszél felsőfokon. 45 éves,nő.
2015. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!