Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 19 évesen összeomlott az...

19 évesen összeomlott az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszan fogom leírni, de igyekszem csak a fontos dolgokat.

Régen Anya volt a támaszom. A szüleim elváltak, Anya igyekezett Apa ellen hangolni minket. Minden nap találkoztam a barátnőimmel, de Anya bele kötött, hogy sose vagyok itthon.

Aztán kiderült, hogy Anyukám alkoholista, depressziós, és egy csomósor hányt, és a földön feküdt(12 évesen erre jöttem haza). Azóta felborult az életem. Azt hittem akkor, hogy vége mindennek, de jött egy párkapcsolat, amibe bele menekültem. A pszichológusok azt mondták, az Anyukám iránti érzéseimet helyeztem a páromra. Azt érzem, megfolyt a kapcsolat, nem vagyok önmagam, de nem tudok kilépni belőle. Átestem egy erős pánikrohamos korszakon, azt hittem, abba bele őrülök. Testileg volt egy időszak, amikor már ráment lassan az egészségem.

Apukám a támaszom, amióta megtudtam, mi a helyzet Anyuval. Apu igyekszik mindenben segíteni.

Viszont kezdek bekattanni. A barátom óta teljesen kifordultam, mindenkivel veszekszek, mindenkit megbántok.

Nincsenek barátaim, nincs időm találkozni velük. Úgy érzem, egy ketrecben vagyok.

Megromlott mindenkivel a kapcsolatom, nem tudok egyetemre járni az emberektől való félelmem miatt. Most egy évet "lébecolok".

Kezdek bekattanni. A barátom miatt van pánikom, de ha szakítok, szintén pánik, és nem tudok kilépni.

Ráadásul senkivel nem tudok beszélni a gondjaimról. Apukám hetünket tart el, így nem akarom őt leterhelni Vele, Apu élettársa(akire Anyukámként tekintek), pedig egy időben(a hatalmas pánikban) végig mellettem volt, de azóta vele se nagyon beszélek a gondjaimról. Egy csomó ember elmenekült mellőlem, mert a nyakukba zúdítottam a dolgokat, de én kezdek bele rokkanni. Kívülről viszont SEMMI nem látszik...

Tornázok, az se segít. Úgy érzem, hogy aki voltam, akit MINDENKI szeretett, az a lány eltűnt, és egy gonosz, fájdalmat okozó lépett a helyébe.


2014. nov. 6. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:

1 problémád van, de az nagyon nagy. Hogy negatív vagy, és mások problémáit is a saját nyakadba akarod venni.

Minél inkább negatívan viselkedsz, minél jobban kényszeríted magadat abba a helyzetbe, amibe vagy, annál rosszabb lesz, és annál nehezebb lesz kimászni belőle.


Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy ilyen történjen veled, és ezt kéne valahogy megértetned magaddal, hogy nem lesz attól jobb, ha te akarod elviselni mindenki problémáját a sajátodon kívül. Ki kell zárni magadból a negatív gondolatokat, feléleszteni a pozitívakat, és relaxálni.


Mindenképp kéne pszichiáterhez járnod, mert a leírásod alapján ebből egyedül nem fogsz tudni kijönni.

2014. nov. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnállak egyébként, mert tudom, hogy ez nem egyszerű, és azt is tudom, hogy az agyat egy szellemileg/lelkileg gyengébb embernek már kisebb befolyásolás esetén sem lehet megfelelően kordában tartani.


De hidd el, ebből ki lehet jönni. Fiatal vagy, egészséges, csak az agyad játszik veled, azt pedig le lehet küzdeni :)

Most 1 évet kihagysz az egyetemen. Próbálj olyat csinálni, amit szeretsz. Ülj le, csukd be a szemed, orron be mély levegő, szájon ki, és koncentrálj azokra, amiket szeretsz, amiket szeretnél csinálni, amitől jobban éreznéd magadat. Koncentrálj arra, hogy a negatív dolgok elhagynak téged, és most csak olyat fogsz csinálni, ami pozitív energiával tölt el.

2014. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom, azt nem fejtetted ki konkrétan, hogy a barátoddal mi van, de ha miatta negatív dolgok vannak benned, akkor értesd meg magaddal, hogy sokkal jobb lesz, ha nem lesztek együtt. Ne úgy fogd fel, hogy 1 embert elvesztettél. Fogd fel úgy hogy 1-el kevesebb negatívum van az életedben, ami segít abban, hogy a pozitív dolgokra összpontosíts.
2014. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hát hallod mintha én írtam volna de egy az egyben! Ha gondolod írj nekem sajnos itt a privátokat nem tudom elolvasni,gyenge a netem vagy a böngésző nem tudom de itt egy ilyen ,,játszós" e-mail cím : macska95@citromail.hu szintén 19/L :)
2014. nov. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Te omlottál össze nem az életed.


Ráadásul elég pitiáner dolgok miatt. Apád eltart, nem csinálsz semmit, van pasid, hol itt a probléma ?

Még apád új élettársával is jól kijössz.

Az hogy anyukád alkoholista inkább neki rossz mint neked.


És elmondanád hogyha otthon lébecolsz akkor miért nincs időd találkozni a barátaiddal ?


És mi az hogy anyukád volt a támaszod aztán apukád aztán apád élettársa ?


Mi vagy te nyomorék hogy ennyi támaszra van szükséged ?


Szegény barátod meg miattad szív mert nem vagy hajlandó rendbe kapni magad, a helyében kihajítanálak.


Az a baj hogy túlpörgetted magad és túlságosan extrovertált vagy.


Tehát először is húzd be a féket és foglalkozz végre saját magaddal.

Este mikor már lement az egész napi pörgés és végre egyedül tudsz lenni csukd magadra a szobád ajtaját, lassulj le egy kicsit és tedd fel magadnak a kérdést hogy miért érzed a pánikot, hogy miért érzed magad rosszul, hogy mi az ami hajt belülről és nem tudsz megnyugodni tőle.

Ha felmerül még valami arra is kérdezz rá magadban, mindig az okot keresd hogy miért van.


Fejezd be a mindenkin való csimpaszkodást és legyél végre egyedül. Hagyd a fenébe az embereket és a körülményeket, mélyedj el magadban. Naptól napra szánj időt magadra és az önvizsgálatra. Használj pozitív megerősítéseket amiket kimondasz magadnak.

Például:

Szeretem magamat, bízom magamban, nyugodt vagyok, biztonságban vagyok, senki sem fenyegeti személyiségemet, a szüleim szeretnek engem, a párkapcsolatom nagyon jól működik, a világ biztonságos és barátságos, a barátaim szeretnek velem lenni, jut időm mindenre stb. amit szeretnél hogy megvalósuljon az életedben.


Ezeket nem kell egész nap mormolni vagy ilyesmi hanem esténként mikor magadba szállsz kimondod és ezzel kinyilvánítod magadnak és az életnek azt hogy mit szeretnél.


Ha így teszel új minőség születik benned, a barátaid vissza térnek hozzád, a pároddal való kapcsolat helyre jön és rendeződnek a körülményeid mert te magad rendeződsz.És nem azt fogod nézni hogy mit kaphatsz másoktól hanem hogy te mit adhatsz nekik, és az a szeretet lesz.

2014. nov. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 viktorvarga ***** válasza:
anyád is így lehetett ennyi idős korában..na látod alkesz is lett.most vagy rendbeszeded magad vagy majd a te gyerekeid is megszopják miattad...mert várhatóan te is alkesz lesze v hasonló..anyád természetét örökölted.szal kapd össze magad mert sötét jövő előtt álsz
2014. nov. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána az agykontrollnak! Lehet, hogy segítene kicsit másképp látni a dolgokat. :) Bár biztosan nehéz lehet Neked. Sok sikert, drukkolok, hogy kigyere ebből!
2014. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jaydee ***** válasza:

a többiek már elmondtak/el fognak mondani mindent szerintem, én csak egy aspektusban szólnék hozzá:


Egy párkapcsolatban IDŐHÚZÁS.NEM.ÉR.


még most egy picit így fogod érezni magad, közben szépen megerősödsz és egy nap rá fogsz ébredni, hogy jobban vagy. Nem fogsz bekattanni, sokkal többet bírsz, amennyit el tudnál képzelni.

2014. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok segíteni, elég baj ez amit írtál. Persze van ötletem, hogyan lehetnél erősebb és kipihentebb. A táplálkozás lehet megoldás, remélem megpróbálod. Reggel kell kezdeni tojás, sajt, fehér hús, meg ilyenek, a lényeg azon van, hogy reggel kell a fehérjedús kaja, bő folyadék. Napközben ha gyengülsz jöhet valami kenős kenyér, kifli, szendvics, ami van, ilyenkor kell a szénhidrát, persze közben jöhet a folyadékpótlás. Délben legyen leves és valami második, ahogy ízlik. Este pedig már érdemes unatkozni és keveset épp csipegetni, semmiképp ne kajálj nehezet, sajt tiltva, hús sem kell ilyenkor. Elfekvés legalább 10-kor. Ez tuti recept, nálam működik.
2014. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!