Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják ezt a "képességet"...

Hogy hívják ezt a "képességet" és hogyan tudnám tovább fejleszteni?

Figyelt kérdés
Nem mondanám képességnek, csupán az átlagosnál jobb emberismerő vagyok. Egyszer valaki pont itt gyk-n írt nekem kb 2 mondatot. Erre én válaszban belefoglaltam, hogy fogadjunk, hogy te ilyen meg ilyen vagy, ezek a gyenge-erős tulajdonságaid... És azt mondta 100%ban eltaláltam. Nyáron sokat utaztam vonaton és a velem egy fülkében ülőket úgymond elemeztem magamban és a végén már volt bátorságom is mondani róluk nekik 1-2 szót pl "úgy látom te nagyon őszinte vagy" vagy "látom, hogy nincs túl sok önbizalmad"... Kb ilyesmi tulajdonságokat. De nem úgy, hogy beszélgettünk előtte, csak simán hallgattam a zenét és néztem. Azóta az utcán szoktam az embereket nézni, persze nem bámulni csak éppen odapillantani és valahogy beugrik, hogy ők mondjuk éppen milyenek lehetnek. Utcán még nem mertem senkit megszólítani. Munkahelyemen, egyetemen pedig szintén szoktam gondolkodni újonnan megismert emberekről, milyenek is lehetnek és később 99%-ban bebizonyosodik. Hogy tudnám ezt fejleszteni?
2014. nov. 8. 17:12
 1/9 piriiiiii ***** válasza:
100%

Emberismeretnek, és úgy, hogy kinyitod a szemedet.

Szerintem nem kell megszólítgatni senkit...

2014. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nem úgy lehet fejleszteni,hogy gyakran csinálod?xD Na mindegy,annyira azért nem értek hozzá.
2014. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, de mondjuk ilyen témával kapcsolatos könyvek, tanulmányok, filmek, előadások vannak?
2014. nov. 8. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Javaslom szociológiai tanulmányok ezzel foglalkozó szakirodalom olvasását.

2014. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A felhasználó ***** válasza:
Olyasmi ez mint a cold reading. Nézz utána. Hátha segit.
2014. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elsőre egyszerű megfigyelés utáni elég tág leírása a másik embernek semmi több. Ha nem csupa általános dolgot tudsz mondani, akkor lehet ezt értékelni
2014. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mondanám ezt én valami szuperképességnek, vagy hasonló, csupán tényleg jó emberismeretnek. Ha tudok az emberekről mondani bármit, akkor természetesen nem általános dolgokat. Pl volt már olyan, hogy megmondtam valakiről mikor született kb. (mármint hónap, nap... azt mondtam, hogy május vége fele és igazam lett, máj 30)
2014. nov. 8. 17:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb barátnőm is nagyon jó emberismerő messziről megmond egy csomó mindent csupán csak annyiból,hogy figyeli a testbeszédét az embereknek.


Rám meg elég rám néznie és kb tudja a gondolatomat.

2014. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezotévé szint. Mondasz pár visszafogott jó dolgot, ami nem tűnik dícséretnek, de valahol mégis az, és már mindegy is, hogy abban a pillanatban ismerted-e meg az illetőt... Az emberek 99%-a szeretne ügyes, okos, korrekt lenni, többnyire nem nagyon méltányolják ők maguk se a saját igyekezetüket, inkább a vágyott és az elért közti űr miatti bűntudatféleség gyötri őket, és ez okozhat önbizalomhiánytól kezdve a harsányságon át egészen akár a munkamániáig mindenféle jól látható kényszereket, egyszerre általában többet is. Pár mondatból egész sokat tudsz meg a gondolkodásukról, talán valamiféle "jellemző megoldásmenet" kiderül, és bár ezt még az eszeddel nem elemezted, az agyad összerakta a képet és használja a sémát. Ugyanaz, mint a varázsgömbös ostobánál.
2014. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!