Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet valahogy...

Szerintetek lehet valahogy fejleszteni a koncentráló képességet?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve úgy érzem mintha elbutultam volna. Még csak 22 éves vagyok, de feledékeny, van, hogy szavakat felejtek el és ha valaki megkér valamire, van, hogy nem fogom fel. Könyvet sem tudok olvasni, állandóan felállok közben és elkezdek valami mást csinálni, hiába érdekel amiről olvasok. De ez kb 2 éve jelentkezett először. Ennyire tompa sosem voltam.

2013. dec. 16. 12:22
 1/3 anonim válasza:

Hasonlóan vagyok én is. Koncentráció hiánya, sokszor lustaság, nemtörődömség... Sokszor nem köt le az adott dolog, vagy a felelőssége miatt oda se bagózok.


De szerintem, ha gyakoroljuk és próbára tesszük magunkat, továbbá megkeressük az adott dolog érdekesebb oldalát, menni fog. :) Én úgy érzem eddig, hogy jó úton haladok.


A könyvről meg annyit: Lehet, hogy rosszat tartasz a kezedben, egy jó könyv nem hagyja, hogy felállj! ;)


Meg az is lehet, hogy nem vagy kipihent. Én állandóan fáradt vagyok, de ha délben szuszukálok - na jó, alszom :D - az sokat segít. ;)

Olvass utána, hogyan tudod magad kipihizni igazán, milyen technikái vannak. :)


Ó és ne görcsölj ezen, tapasztalatom szerint az önvádon, az önbecsülés csorbulásán kívül sokra nem vezet, az meg nem segít... :-)


Állíts fel egy célt, játssz memóriajátékokkal, keress támpontokat, mint a gondolatpalota (The Mentalist vagy SHERLOCK) Ahogyan az előbbiből Patrick Jane mondta: kösd valami feltűnőhöz az adott dolgot, ami neked sokat jelent és amivel emlékezni tudsz majd, mert fontossá válik. :-)


23/L

2013. dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából az is kimerültté tesz, hogy mindig aztr nézem mások mit gondolnak rólam és mások hogyan élnek. Pl ha egy ismerősöm kap ballagásra 19 szál rózsát akkor én miért csak egy db-ot? Ilyen hülyeségekkel is fárasztom magam, sajnos nincs jobb elfoglaltságok, túl sok a szabadidőm.
2013. dec. 18. 09:44
 3/3 anonim válasza:

Akkor itt az ideje, hogy találj egy hobbit! :D


A virág drága és jelképes. :) Egy sokkal beszédesebb tud lenni, mint 19. :) Ráadásul tartogatni sem kell. :D Én jobban örülnék a 0-nak, de inkább az egynek. :)



Sokat foglalkozom még én is azzal hogy mit gondolnak mások, holott tudom, hogy felesleges, hiszen nem tudhatom hogyan kattog a másik és min. :)


De, ha lekötöd magad, vagy az emberek viselkedését kezded figyelni, ahelyett, hogy magaddal hasonlítod őket össze, viccesebb lesz, hidd el! ;)

2013. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!