Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik fogdosni,...

Miért szeretik fogdosni, kitépni az ember kezéből az igazolványt a Volánbuszsofőrök, és BKK-jegy ellenőrök?

Figyelt kérdés
Tegnap mentem haza a Kedvesemtől,és a szokásos 16:40-es Volánbuszra vártam,ami 15-perc késéssel megérkezett. Nyílt az ajtó,és Én udvariasan köszöntem."Jó estét kívánok! Egy 90%-os menetjegyet kérek Budapestre.Az erre jogosító igazolványt is adom" A buszon förtelmes égett műanyag szag terjengett,és erre a sofőr,aki már idén márciusban is majdnem megfojtotta az utasokat mert nem óhajtott ablakot nyitni,és még velem is kekeckedett ilyen flegmán,hogy "Mire adjak én magának 90%-os kedvezményt?!" mire Én "Tessék uram,kivettem a MÁK-os kártyát( Hatósági Igazolvány tartósan beteg,és sérült embereknek utazási kedvezményt ad,90%-ot)felvette a nagyot látó olvasó szemüvegét,és közölte velem hogy nem látja. Én erre közelebb tartottam hozzá,éppen hogy nem az orra alá nem dörgöltem,erre ki akarta tépni a kezemből és azzal fenyegetett,ha nem adom oda neki,akkor rendőrt hív. Én mondtam hívjon nyugodtan,végül a kezébe adtam. Erre ilyet szól,hogy neki meg fognia a MÁK os kártyát (Mint valami szerencse kabala lenne) Én vissza szóltam neki,"Miért akarja fogdosni? Ott van nézze meg még fel is olvastam neki,és megkérdeztem hogy a kresz táblákat is végig szokta fogdosni,hogy elolvassa?" Ő erre ordibált,hogy mit képzelek magamról hogy sértegetem őt,ki a faszén vagyok Én?!" Erre többen is oda jöttek,és szóltak az úrnak hogy nyisson ablakot mert elviselhetetlen a égett műanyag szag,volt aki köhögött is,krákogott. Én erre mondtam neki jó hangosan,"Nem elég hogy 15-percet késik,és égett szagú a busz,amit vezet,és még ízetlenül kötekedik is. Amikor leszálltam,lefotóztam a busz forgalmi rendszámát,és írtam volán busz zrt-nek. Nem értem,hogy a fenébe kaphat jogosítványt az,aki még egy plexi kártya igazolványt sem tud elolvasni? A 4-es metrónál ugyan ez volt a helyzet,ott is egy nagyot látó,középkorú faszén kötekedett,és megpróbálta kitépni a kártyát a kezemből. A 159-es buszon pedig egy szőke,rövid hajú,kockafejű csaj akarta megfogni,az igazolványomat. Mondtam neki,hogy fogja inkább meg az édesapja répáját.

#Miért szeretik megfogdosni a MÁK-os kártyát #a Volánbuszvezetők #és BKK ellenőrök?
2014. nov. 9. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az illető valószínűleg fegyelmi tárgyalásban részesül, bizonyíték, ha megvan a menethegyed, azon rajta van a kiállítás percre pontos dátuma, a többit meg leírod mellé.

majd legközelebb kedves lesz, ami elő is van írva neki!

2014. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Én ha melegem vagy bűz van egyszerűen kinyitom az ablakot, a bérletet pedig a kezembe tartva felmutatom. Csak azzal sz@*rakodnak akivel lehet.

Szerintem ha ezzel nem tart fel téged, akkor had taperolja. Bár te is elég gyerek módjára kezelted a problémát.

2014. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Odaadod, megnézi és visszaadja, nem kell ebből ekkora problémát csinálni.
2014. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kezébe akarta venni az igazolványodat, hogy lássa, valóban a tied-e, te meg közölted vele, hogy fogdossa az apja f..szát? Milyen bunkók ezek a bkv-sok... :s
2014. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Óvatosan a fogdosással, nekem volt már, hogy nem kaptam vissza a bérletemet.
2014. nov. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem értem,hogy miért kell elvenni,és megfogni. Ha meg akarja nézni,Én akkor minden további nélkül megmutatom neki,de a kezébe nem adom! Mert nem vagyok köteles. Megnézheti,de el nem veheti,mert nem hivatalos személy. Látni meg a szemünkkel szoktunk,és nem a kezünkkel. Mellesleg,nem értem,hogy kaphat jogosítványt,aki ennyire gyengén látó. valószínűleg a kresztáblákat is megfogdossa útközben,hogy eltudja olvasni. :D Ez a volános buszsofőr őszhajű létra elvtársnak szólt. a BKK ellenőrök meg alapból szeretnek g***izni. TISZTELET A KIVÉTELNEK! Mert köztük is van rendes,nem is egy. Csak sajnos kevés.
2014. nov. 10. 04:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert közelre nem lát, távolra igenis láthat jól. Édesanyám sem lát közelre rendesen, de jogosítványa van, mert a vezetéshez nem kell a közellátó szemüveg. És igen, ha nincsen ott nála a szemüvege, akkor sajnos meg kell fognia az adott tárgyat, és saját magának beállítani a távolságot, mert nem mindegy, milyen távolságra vannak a betűk, és a fény sem mindegy. Ettől függetlenül szemüveggel is sokszor be kell lőnie a betűket, tehát meg kell fognia az adott tárgyat. Azzal nem értek egyet, hogy kiabált veled, de a te stílusodtól is kinyílt a bicska a zsebemben, ahogy olvastam ezt a förmedvényt.
2014. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak üzenem,hogy nem akartam megsérteni,és megbántani,senkit. Amint a volánbuszvezető úrnak volt közellátó,vagyis magyarul olvasó szemüvege,és nagyon jól eltudja olvasni,akár szemüveg nélkül is az igazolványokat. Amint más utasokkal is flegmán,arrogánsan,és kötekedően bánik,ez a sofőr úr,és más utasokkal is volt már összetűzése. Ugyan ezen a járaton,a többi volánbusz vezető,aki közt kettő is szemüveges,az egyik még állandóan is hordja,mert nem csak a közel látásával van gondja,mégsem csinálta ezt a íztelen kötekedést,mint az általam kritizált sofőr űr. A többi volánbusz vezető,aki ugyan ezen a járaton van,rendes,és udvarias,és szoktam beszélgetni is velük. De az általam leírt,és kritizált úrnak a flegma,arrogáns stílusa,és nemtörődömsége miatt más utasok is panaszkodtak. Na,akkor kiben is van akkor a hiba?! Hmm? Igaz,Én elvesztettem a türelmemet,és sértegettem,és szidalmaztam,és kiabáltam a sofőrrel. De kérem. Egy olyan szituációba,ahol az ember próbál higgadt lenni,és többszörösen is közli a álláspontját,hogy nem adom senki kezébe a személyes iratomat,mert volt rá példa,hogy ketté törték,a kártyám,és hónapokat kellet az újra várni. Amint nem tudom hogy egyesek miért irigylik a tartósan beteg,és sérült emberek után járó kedvezményeket? Talán a betegséget,és a fogyatékosságot,és az azzal járó kínokat,és korlátozottságot is irigylik? hmm?! Nagyon sok volánbusz vezetőt,és BKK ellenőrt ismerek,és a felének minimum olvasó szemüvege van,de egyik sem féreg,kukacoskodó úgy,mint egyesek. Vannak sajnos olyan embertársaink,akik a kisebbségi komplexumukat másik csesztetésével,és megalázásával kompenzálják. Ezeket az embereket,Én valójában csak sajnálni tudom,és lehet hogy hirtelen dühöt,és haragot érzek irántuk. De valójában szánalomra méltó,lelki szegény,keservesen elő megviselt emberek. Mondjuk valljuk be,Én sem a magamhoz méltóan viselkedtem,és szégyenlem is egy kicsit magamat,ahogy alázó megjegyzést tettem, a testi problémája,vagyis a látás zavara miatt,de amikor az ember szombat késő délután siet haza,és késik 15-percet a busz,és még orrfacsaró műanyag szag csapja meg az orrom,és nemhogy Ő kérne élnézést,inkább még kötekedni áll neki! Na,és ilyenkor ne legyek mérges,és ne kiabáljak?!? Már bele döngölte volna a fejét a műszerfalba,és páros lábbal rúgta volna le a volán mögül. Csak mivel Pszichiátrián dolgozom,és ismerem az ilyen "beteg" személyiség torzulásban szenvedő,antiszociális irritáló egyéneket,először próbáltam empatikusan kezelni a párbeszédet. De ami sok,az sok! És nekem sincsenek drótkötélből az idegeim! Na ennyi.. Amint Én Szív,és Cukorbeteg vagyok,már 1,5-éve és lehet hogy 10-év múlva meg is fogok vakulni,és a lábaimat is amputálni fogják....És?! Akkor most Én is a betegeken vezessem le a bánatom általi stresszet? 47-éves vagyok,nős és két sérült gyermek apukája.
2014. nov. 10. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!