Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt velem pár hét alatt?

Mi történt velem pár hét alatt?

Figyelt kérdés

Pontosan egy éve voltam pszichiáternél pánikbetegség miatt,amire kaptak gyógyszert.( SSRI) Javult a helyzet sőt azt mondhatnám elmúlt 95%-ban a pánikbetegség.

Viszont most olyan érzésem van,mintha hatástalan lenne a gyógyszer újra vannak pánikrohamok( persze messze nem olyan erős,mint anno), nagyon önbizalomhiányos lettem,fáradt vagyok,kedvetlen,a memóriám katasztrófa,rosszul alszom, nincsenek céljaim( hiába erőltetem),gyűlöletet érzek minden és mindenki iránt,úgy látom egy nagyon rossz hely ez a világ :( Mit tegyek hogy jobban legyek?


2014. nov. 12. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mit szedtél, és meddig?

Szedtél-e valami mást is, pl. valami benzodiazepin származékot? (xanax, stb.)

2014. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pontosan egy cipralex nevezetű gyógyszert aztán váltottam egy olcsóbbra,de a hatóanyag ugyanaz. Frontint kaptam,de azt sem szedhettem, nem is írta fel nekem az orvos csak az elején az a 30 szemes legkisebb adagú elfogyott kb. tavaszra azóta egy szemet nem vettem be nem is szoktam rá,nem hiányzott/hiányzik
2014. nov. 12. 14:37
 3/7 A kérdező kommentje:
és még mindig szedem azt hiszem 10mg/nap
2014. nov. 12. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:

A Cipralex hatóanyaga az eszcitaloprám, de nem is ez a lényeg.

A Citapram gyógyszert kellett volna adnia szerintem, minimum ! fél évig.

Az ő hatóanyaga a citaloprám. Pánikbetegségre ezt gondolom megfelelőnek.

Ha a megfelelő gyógyszerrel vagy kezelve, megfelelő ideig, akkor el kell múlnia azoknak a problémáknak, amiket érzel.

2014. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fontos még: nézz minél több vicces filmet vagy műsort!

A horrorisztikus / ijesztő / idegesítő / szomorú tartalmakat pedig kerüld, mert ezeknek tudományosan bizonyítottan sejtszinten károsítják az immunrendszert.

2014. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy idő után megszokja a szervezeted amúgy, nem mindenféle szarral (már bocsánat) kéne magad tömnöd, hanem első sorban a pánikbetegség lelki okaihoz kell eljutni, azt kezelni, kialakítani egy tudatos hozzállást, hogy a minimálisra tudd visszafogni a rohamokat.
2014. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Passiflora ***** válasza:

Amikor a pszichiáternél jártál első alkalommal, csak gyógyszert írt fel neked, vagy javasolt valami terápiát is ahhoz, hogy megtalálják a pánikbetegséged okát?


Vissza tudsz esetleg emlékezni arra, hogy mikor, milyen körülmények között élted át az első pánikrohamot?


A közérzetednek (illetve a fáradtság és álmatlanság ellen) szerintem jót tenne a rendszeres testmozgás, sport, friss levegő és kirándulás.


Abból, amit leírtál, több dolog is ráillik a pajzsmirigy alulműködés tipikus tüneteire. Nyilván számtalan más okuk is lehetséges, de lehet, hogy érdemes lenne a pajzsmirigy funkcióidat megnézetni - egy egyszerű vérvételből vizsgálható,és a háziorvos is adhat beutalót, nem csak szakorvos.


Ha ilyen helyzetben lennék, egyrészt megpróbálnám a figyelmemet tudatosan a jó dolgokra fókuszálni, azt nézni, hogy mik azok az apróbb-nagyobb dolgok, amiért hálás lehetek az életemben, és aminek örülni lehet.


Minél több időt szánnék olyan tevékenységekre a szabadidőmben, amik nekem örömet szereznek - biztosan a te életedben is vannak ilyenek.


Írnék magamnak pozitív megerősítéseket azokkal az életterületekkel kapcsolatban, ahol szeretnék változást látni az életemben, (olyanokat, amik hihetőek is a számomra, és jó érzéssel töltenek el) és igyekeznék inkább azokat "mantrázni" magamnak, mintsem negatív gondolatokkal egy lefelé menő spirálba belevinni magamat.


Egy kedvetlen, önbizalomhiányos, céltalan állapotból, amikor rossz helynek látod a világot, és nem tudsz másokat szeretni, nyilván nem lehet egyik napról a másikra 180 fokos fordulatot venni, de minden apró, pozitív irányba tett lépés segíthet napról napra jobb állapotba kerülni.


Egy nagyon kedves terapeuta hölgytől hallottam egyszer azt a hasonlatot erre, hogy ez olyan, mint a tengeri hajózásnál a navigálás: ha minden nap egy fokkal elfordítod a vitorláshajódat az óceán közepén, gyakorlatilag semmit nem érzékelsz belőle. De ha azt nézed, hogy hol fogsz napokkal, hetekkel később kikötni, akkor már óriási a különbség.


Ha ilyen helyzetben lennék, mindenképpen keresnék valami terápiát, amivel a pánikbetegségem okát is feltárják és segítenek oldani, mert a gyógyszerek csak abban segítenek, hogy - azzal, hogy a tüneteket elnyomják - jobb közérzetet biztosítanak, de az okot nem szüntetik meg, csak a tüneteket, amik megpróbálják a figyelmemet felhívni valamire.


Szomorú volt azt olvasni, hogy "gyűlöletet érzek minden és mindenki iránt". A családodban, baráti körödben van, akivel jó a viszonyod, és akire számíthatsz?

2014. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!