Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy manipulativ szemelyiseg...

Alen19 kérdése:

Egy manipulativ szemelyiseg elhitetheti egy jozan eszu emberrel - aki tisztaban van a hibaival is - hogy nem gondolkodik, anelkul, hogy a hitegetett szemely ne tudna magarol az ellenkezojet?

Figyelt kérdés

2014. nov. 20. 12:37
 1/6 gelazso ***** válasza:
szerintem a manipulativ személy az aki manipulál
2014. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az teny, de egy manipulativ ember sem legyozhetetlen. Epp ezert erdekelne, hogy egy ep elmeju, talan meg nagyobb intelligenciaval megaldott ember befolyasolhato e, vagy csak megvadolja az allitolagos manipulalot az illeto, hogy manipulativ, mert nem akarja elismerni a hibait.
2014. nov. 20. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit kések a válasszal :D de az erre tévedők legalább láthatják, nem hiszem a kérdező visszajön ide, ha egyáltalán érdekli a válasz.

Saját tapasztalatból mondom, hogy minél okosabb a célszemély, annál könnyebb manipulálni a döntéseit, az érzéseit és a gondolatait. Ennek az az oka, hogy míg a butább egyedek mindig 'tudva tudnak' mindent saját hitük szerint, addig az okosabbak mindig megkérdőjelezik magukat, a döntéseiket még az érzéseiket is! Folyamatosan egy határmezsgyén táncolnak, s ha egy manipulatív alakba botlanak akiknek szándékában áll befolyásolni őket, akkor észrevétlen megteheti azt elég könnyedén. Csak löket kell neki, egy szépen burkolt és csomagolt löket egy türelmes, de számító és manipulatív embertől.

2016. ápr. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Ja, és meg kell említenem, a manipuláció nem feltételen beszélgetésekben testesül meg. Én példának okáért csak azért, hogy most sokat hiányozhassak - tanulok érettségire - az elnéző osztályfőnökömnek szépen lassan adagoltam a dolgot. A tizenegyedik évben elkezdtem pár-pár napot hiányozni amiket leigazolt mert megkértem rá. Szereztem rá indokot is. Később egyre többet hiányoztam és hiányoztam valamint osztálypénzt és hasonló költségeket egyre nagyobb késésekkel adtam le. Az elő vizsgán gyengének és betegnek tűntem amikor bementem, ez volt az első alkalom amikor széthullottnak mutattam magam előtte - volt több is. Egyik órán amikor anyagiakat kérte sírva fakadtam fiú létemre, hatni akartam az empátiájára. Előtte is elhitettem vele, hogy szükségem van arra, hogy rám figyeljen és 'gondozza' az utamat, de mára eljutottam arra a szintre, hogy egyáltalán nem kér igazolást - pénzt odaadtam neki, csak szükséges volt húznom az agyát - és elnézi a késéseket... szinte mindent!

Az érme persze két oldalú. Csak azért mentem el ennyire messzire, mert tudom, hogy túl elnéző azokkal szemben akiket 'szeret' - minket nagyon szeret - és ha ezt így fojtatja a továbbiakban is, az igazgatóság már nem fogja eltűrni. Most sem tűri túl jól, mert mindig mindent megenged nekünk. Már elértem azt is, hogy megmondja az osztálynak, hogy a következő osztályával nem fog ilyeneket csinálni - kezdő tanár ám, 26 éves - lehet csak egy indok amivel tisztára mosom a tetteimet, de bizton tettem valami jót is. S van időm tanulni érettségiig.


Meg kell még jegyeznem, nem ismersz, de nem vagyok mindig manipulatív. Csak amikor nagyon szétesnek a dolgok, akkor kezembe veszem őket. Amúgy ha nagyon széles látószögből szemléled a világot, aprólékos a memóriád és a megfigyelőképességed akkor egyáltalán nem kell attól félned, hogy valaki befolyásolni akar - persze vannak nálam jobbak is, akik ipari szinten űzik a dolgot, de őket is el lehet kapni. Csak mindig körültekintőnek kell lenned mindenkivel szemben. Érzelmeket félre kell tenned.

2016. ápr. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. sor alulról - *befolyásolni fog - nem akar*
2016. ápr. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

2016-04-20 03:55


Ilyen segítőkész manipulátorral még nem találkoztam! :D

2017. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!