Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gond, hogy ilyen vagyok,...

Miért gond, hogy ilyen vagyok, a luxushoz szoktam? Miért kell ezért a szüleimet hibáztatni?

Figyelt kérdés

A szüleim is így nőttek fel, sosem kellett nélkülözniük, mindent megkaptak. Szóval nem hirtelen lettünk gazdagok.

Én tisztában vagyok a családom befolyásával és a vagyonával, szóval természetesnek veszem azt, ami másoknak nagy kiadás lenne, vagy meg sem engedhetik maguknak.

Ezért sokan beszólnak, bunkóznak, amit nem értek, hiszen azok a beszólogatások nem fognak megváltoztatni, max csak jót nevetek rajtuk és az irigységükön.

De az már zavar, hogy a szüleimet 'hibáztatják' úgymond.

Például elváltak még régen és ilyet mond valaki: Úgy látszik, a pénz nem egyenlő a szerelemmel és nem olyan jó összetartó erő.

Meg hogy azért engednek el mindenhova, ahova menni akarok, hogy ne legyek valamelyiküknél is, és szabadulhassanak tőlem.


Meg manipulatívnak tartanak azért, mert elérem a céljaimat bármi áron. És gonosznak hisznek, csak azért, mert nem bízom meg sok emberben és elmondom másokról a véleményemet.


Az zavar a leginkább, hogy anya nővére a nagy önállóság, aki közölte, hogy nem kér a gazdagságból és akármikor találkozunk, csak a szüleim és a családom ellen hangol, hogy a pénz nem ér semmit, ha közben másunk sincs és utáljuk egymást és csak nézzem meg a szüleimet, senki és semmi nem érdekli őket a pénzen kívül, még a saját lányuk sem, különben figyelnének rám.

Nem is gondol bele, hogy ez nekem hogy esik.



2014. febr. 16. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha mindig is így nőttél fel, akkor tudhatod, hogy a jómódúak mindig is a legalsóbb népréteg céltáblái. Nekik ugye elég vacak az életük, neked meg nagyon jó, hát megpróbálnak rúgni egyet a gazdagokon, hogy legalább ennyivel elrontsák az életüket. Azt az életet, amire ők is vágynak. Minél durvábban sérteget valaki, annál jobban irigy rád, ezért próbáld meg ignorálni mások keserűségét. De ha már a szüleid is így nőttek fel, akkor miért nem kérsz tőlük tanácsot? Átadhatják neked a saját taasztalataikat.
2014. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, már mondtam nekik is ezeket, de csak annyi volt a válasz, hogy ne foglalkozzak velük, úgysem kerülnek soha a mi szintünkre, vagy az, hogy beszélni akartak a vezetőséggel, de azt nem szerettem volna.
2014. febr. 16. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Általában a szegényebbek összetartóbbak,erősebb és hűségesebb kötelék van köztük a gondok miatt,de hozzáteszem általában ...lehetnek kivételek akik inkább menekülnek a gondokból..

azért is mondhatják ,mert nekik/nektek nincs indok amiért nem tudtak együtt maradni..nem lehet ráfogni semmire ha csak arra nem hogy a probléma a személyiségben keresendő ezért is bántanak titeket...ha nem érzed jogosnak ne foglalkozz mások véleményével..ha van benne igazság helyre hozni változtatni nem tudsz...akkor meg azért ne foglalkozz vele...vannak emberek akik szeretnek pénztől függetlenül is csak légy óvatos inkább rájuk koncentrálj!

2014. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De nem tudom, hogy kik szeretnem "csak úgy", ezért inkább sosem bízom senkiben, ahogy érzem, hogy kezd valaki túlságosan szeretni, lelépek. Nekem addig jó, amíg nem lelkizünk, hanem szórakozunk, bulizni járunk.

Szóval nem szeretem a kötöttségeket se barátságban, se párkapcsolatban. Menekülök az érzelmek elől kb.

2014. febr. 16. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Az emberek ilyenek.. ha a másnak eltérő az anyagi helyzete, akkor az illetőt egyből támadják.. Ha pl. szegények lennétek, akkor meg azzal jönnének, hogy a szüleid minek vállaltak gyereket ilyen csórón egy kis putriba. Ha az embernek jól megy a sora, akkor sznob, ha nélkülözik, akkor meg csóró proli. Ez mindig is így volt és lesz is, gondolom ti is lenézitek valamilyen szinten a szegényebbeket, a szegényebbek meg titeket. Nem kell az ilyesmin fennakadni.
2014. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 as vagyok...nem kell ahhoz lelkizni ,hogy valakin érezd hogy téged szeret,nem érdekből...ez egy bulizós,nevetős haveron is látod,és azon ki az aki ott van veled a gondok alatt is ,akire bárhol bármilyen körülményekben számíthatsz...:)
2014. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"....hogy ne foglalkozzak velük, úgysem kerülnek soha a mi szintünkre."


Nézd ,az emberek nem szeretik ha lenézik,alsóbbrendűnek tartják őket. A pénz témája a mai világban (és főleg Magyarországon)nagyon fájó,mert annyit már láttam és tapasztaltam,hogy tudjam nem az az általános tendencia,hogy: ha sokat dolgozol,sokat keresel,ha meg lusta vagy,akkor semmit.

Rengeteg jó,szorgalmas fizikai munkát űző ember van,akik kora reggel indulnak munkába és késő este jönnek haza dögfáradtan,de fizetségük csak épp a számlákra és nemi kajára futja. Másra nem,de ők is többet érdemelnének. Se mozi,se színház,se nyaralás,de még ruhák is nagyon ritkán,de az is max. csak a kínaiból vagy a Hádából...

Annyi az egész,hogy a kétkezi munka elértéktelenedett és az öltönyös,íróasztal mögötti munkaért meg képesek csillagászati összeget kifizetni.Arról nem is beszélve,hogy sokan mások eltaposásával szerzik a vagyonukat.


Ez abban lehet válasz a kérdésedre,hogy mivel anyukád így szemléli a többi kevésbé szerencsés embert,lehet,hogy bár akaratlanul,de ez a szemlélet belőled is sugárzik valamennyire és ez megsért másokat. Hozzáteszem,viszont tényleg nem szabad senkit bántani csupán csak azért,mert jobban az életkörülményei.

2014. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!