Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most mit tegyek? Nagyon...

Most mit tegyek? Nagyon kikészülök az ilyenektől.

Figyelt kérdés

Anyumnak nincs FaceBook-ja s egy ismerősének megadta az enyémet, hogy így tudjon átküldeni valamilyen képeket.

Így még oké, visszajelöltem, de csak azért, mert anyum van az egyik képén (mert amúgy az ilyeneket egyből tiltóra szoktam tenni).

Most meg rámírt. Elküldte a képeket és melléje annyit írt, hogy "anyudnak".

Nos, ez engem azért idegesít, mert utálom, ha nem köszönnek levél elején. Tudom, hogy ez nem hivatalos meg minden, de akkor is utálom ha ezt teszik. Főleg ha egy vadidegen teszi ezt. És a köszönést nem csak utcán várom el. Hogy hagyjam annyiba az egészet? Valami azt súgja bennem, hogy pofáznom kéne neki. (jó-oké 30 évvel idősebb, de akkor is.)


2014. nov. 21. 06:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
63%
Azt kívánom neked, hogy ez legyen a legnagyobb bajod az életben. Buta vagy, ilyenért kérdést írtál ki. Fogadjunk hogy nő vagy.
2014. nov. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
-ja ,és szőke is valszeg
2014. nov. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Én szerintem teljesen igaza van a hölgynek

engem is zavarna ez a dolog

2014. nov. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Írd meg neki, hogy "neked is szia" vagy hasonlót. Az első meg ne panaszkodjon, ha neki meg annyi gonda sincs,hogy másét akarja megoldani.
2014. nov. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Én is lehet odaszólnék, bár ilyen esetekben annyit szoktam tenni, hogy így kezdem a levelem: "Szia!!". Van hogy leesik a tantusz, és utána már köszönnek is a levél elején.


Szerintem is gusztustalan dolog, elvégre keresi a másikat (tök mindegy hogy élőben vagy írásban, egyre megy), akkor nem így illene, hogy köszön?? 25N

2014. nov. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből nem csinálnék ügyet. írnék neki egy "Köszi!"-t aztán csókolom. Nem beszélgetni akarok veled, kb nem is ismeritek egymást. Nem azt mondom, hogy ez ebben a formában helyes, de én biztosan nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget. Sőt, a fordítottja zavarna. Ha valaki akit csak azért jelöltem vissza, hogy át tudjon küldeni pár képet az nekiállna "beszélgetni".

Részemről: Átküldte, megkaptam, mindenki megy a maga dolgára.

2014. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Kérdező.


szia!

2014. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna. Ilyenekkel nem lehet felidegesíteni.

Te is jobban teszed, ha megtanulod, hogy ilyen apróságokkal nem kell foglalkozni, pláne nem kikészülni ilyenért.

Nyilván nem akart megbántani. Bunkóság lenne ezért valamit beszólni neki, vagy kiosztani.

Egyébként meg van erre egyszerűbb megoldás is, nem kell egy-két képért idegenek jelölését elfogadni, küldje el a képeket e-mail-ben és kész.

2014. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, kedves Kérdező!

Nem szokásom a megszólítás, de végül is miért is ne (és komolyan, minden mögöttes gúnyolódás nélkül).


Egymás köszöntése elvileg olyasvalami, aminek mindkét félnek örülnie kellene. Azáltal viszont, hogy egy elvárássá válik, sokkal inkább "túl vagyunk a nehezén" szituáció lesz belőle, és ha elmarad, akkor meg egyenesen sértettséghez vezet. Így süllyeszti a lelket az, ami eredetileg emelni hivatott volt (a kötelező ünnepi ajándékok dettó; sokkal nagyobb öröm van abban, amikor az apropó nem egy szokás, hanem a puszta örömszerzés).


Az, hogy kikészülsz az ilyentől - nem köntörfalazok - a te bajod. És megint csak érzelmi töltés nélkül "a te bajod": neked fáj, te érzed magad rosszul. Pedig szó szerint nem történt semmi. Persze visszaszólhatsz neki, és akkor vagy ő is sértve érzi magát, vagy egyetért, és akkor a bűntudat gyötri - egy egyszerű kontaktusból máris lett egy ellenséges viszony, kinek jó ez?


Ezek után nem csoda, hogy az emberek nemhogy köszönni nem akarnak (megfelelés az elvárásnak, ezt senki se szereti), de inkább elmenekülnek a szituáció elől, úgy tesznek, mintha nem vennék észre a másikat. És a köszönésnek, mint hagyománynak valószínűleg az is az eredete, hogy az emberek régen nem léptek kapcsolatba egymással olyan sűrűn, nem volt Net, se telefon; egy köszönésben sokkal nagyobb érzelmi töltet volt. Ma már az amolyan társadalmi elvárás, hogy minden pillanatban elérhető legyél mobilon vagy Neten át; már azt a pillanatot illetné meg egy szertartásos köszöntés, amikor végre egyedül lehetünk és saját magunk dolgával foglalkozhatunk. Jóformán össze vagyunk nőve, a köszönés így elveszti jelentőségét, és ez kihat olyan helyzetre is, amikor még logikus is lenne, mert először beszéltek.


De egy szó mint száz: nem érdemes ezen kikészülni, mert egyedül rád hat vissza.


Üdv!

2014. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, én azt írnám vissza, hogy "Neked is Szia", de egyébként meg felfújod az egészet. Ilyentől kikészülni felesleges :-) Az a baj Veletek, fiatalabbakkal, hogy nagyon véresen komolyan veszitek ezt a közösségi oldalt, holott még nem igazán alakult ki az etikettje, mert igen rövid múlttal rendelkezik. Sok esetben Ti sem használjátok egymás között egyértelműen, vagy teljesen tapintatosan. Sokan vannak még ,akik a kommunikációnak ebben a formájában nem tudják, hogy mi illik, mi szokás és mi nem. Főleg az idősebbek, márpedig anyud ismerőse sem hiszem, hogy a tini generációhoz tartozik, és lehet hogy nem használja napi szinten az oldalt.
2014. nov. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!