Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudjuk "meggyőzni" az...

Hogyan tudjuk "meggyőzni" az agyunk irracionális részét?

Figyelt kérdés

Mindenkivel van, hogy valamit másként gondol és másként érez. Néha pont az a jó, hogy "hallgatunk a megérzéseinkre", de az én esetemben ennek romboló hatása van. Természetesen nem arról van szó, hogy hangok dudorásznak a fülembe, de néha megálltam és megpróbáltam szavakba önteni a rám törő érzéseket, amik mintha nem is tőlem jönnének. Gyakorlatilag megpróbáltam őket cáfolni, vitatkoztam az agyamnak ezzel az irracionális részével, és azt kellett tapasztalnom hogy egy elég vaskalapos manócska lakik bennem, akit nem lehet meggyőzni. Csak szemléltetésnek szánom a következőt:


Érzés: béna szar alak vagy!

én: de ha megteszem.... meg olyan leszek.... és azt is megcsinálom.... akkor nem leszek szar alak.

érzés: de mindig az leszel. Ha hős vagy akkor is. Ha szép vagy akkor is. Egyszerűen szar alak vagy, a bőrödből nem bújhatsz ki.

én: De képes vagyok arra a..... és jól megcsináltam amazt a.... és jól döntöttem amikor.... és segítettem annak a....

érzés: ez mind nem jelent semmit. Azt nem nyomják el, hogy egy szar alak vagy.


2014. nov. 21. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Fognék egy képzeletbeli pisztolyt, és arcon lőném azt a kis gonosz ördögöt, aki a válladon ül naponta :-)
2014. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogd fel máshogy a szó jelentését:D

szar alak = Szép, Aranyos, Ravasz alak ;)

Ne higgy neki, nincs igaza. Képzeld el, hogy hajóra ülteted és elküldöd nyaralni(aztán kereket oldasz, mire visszatérne)

2014. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a függőségektől való megszabadulás fő problémája is :( "Na, még egyszer utoljára! Tudom, már egy hete felhagytál vele, de most igazán rádfér! Egy utolsó, ami többszörösen megéri és aztán végképp felhagysz vele!"

Gyűlölöm >:(

2014. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem meg nincs ilyen rész.


bennem olyan van, hogy így próbáltam nem jó, úgy próbáltam nem jó, amúgy próbáltam se jó, mégis hogy csináljam az életem.

és nincs válasz, csak csend van.

2014. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!