Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki megmagyarázná nekem...

Valaki megmagyarázná nekem Dawkins gondolatát : A vallásos hit mint vakhit? és a másik ami érdekel A keresztény hit mint irracionális felfogás?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
sorry, netán Hawkinsról van szó?
2014. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
vagy Hawking-ról?
2014. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
vagy mi a lófsról?
2014. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
népszerű tudományos író :D : D
2014. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Gondolom, Richard Dawkins felől érdeklődsz. Ha igen, akkor nem tévesztetted el a házszámot? De ha mégis hívő emberek magyarázatára vagy kíváncsi, Dawkins gondolatai egy születésétől fogva vak ember értekezései a színekről és a térlátásról. Ebben a (egy)síkban természetesen a keresztény hit irracionális, mert Dawkins súlyos fogyatékossága, hogy hiányzik a megfelelő érzéke a természetfeletti érzékelésére, amit csak az újjászületés és a Szent Szellemmel való betöltekezés által kaphat meg az ember. Ez a fogyatékosság sújt minden más hitetlen embert is, aki nem hajlandó Isten hívását elfogadni, vagy még nem szembesült vele. Dióhéjban.
2014. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Én pont fordítva gondolom, szerintem az istenhit az egyfajta fogyatékosság következménye, ugyanis az illető nem képes racionálisan gondolkodni.
2014. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Ez a baj veletek, ateistákkal! :) Mindent fizikai, matematikai egyenletekkel, szabályokkal akartok leírni, mintha Isten szellemi lényként 3 fizikai tulajdonsággal jellemezhető lenne vagy legalábbis azt várjátok el, hogy így legyen.

A szomszéd bácsi tettei nem írhatók le puszta képletekkel, hogy ezt miért csinálta, miért a zöld színt szereti, miért sértődik meg valamin, amin más nem és fordítva stb. Miért épp Istent kellene tudni leírni?

Semmi sem tisztán racionális, se Te, se én se más. Aki azt állítja magáról, hogy életében minden döntést csakis racionális alapon hozott meg, az hazudik.

Azt is szeretem, amikor korlátoltnak neveznek. De szerintem az a korlátolt, aki a világmindenséget csak materiális alapon képzeli el. :)

2014. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Kedves hatos, én már álltam azon az oldalon, ahol most te, azaz én is voltam ateista, de a beszéded alapján te még nem álltál azon az oldalon, ahol most én. Te nem hiszed el, hogy én olyat is tapasztalok, amit te nem, én pedig tudom, hogy vak vagy, mert én már voltam vak, és tudom mi a különbség a vakság és a látás között. A vakságnak nem az a gyógyszere, ha a vak szemekbe belereflektoroznak, hanem az, ha a vak szemeket lecserélik látó szemekre. Ehhez pedig rád is szükség lenne. Ha vak létedre látni sem akarsz, akkor nem a vakságod a legnagyobb problémád.
2014. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ez a baj veletek, ateistákkal! :) Mindent fizikai, matematikai egyenletekkel, szabályokkal akartok leírni, mintha Isten szellemi lényként 3 fizikai tulajdonsággal jellemezhető lenne vagy legalábbis azt várjátok el, hogy így legyen. "


Én nem várom el, hogy így legyen, gondolom valahol belül kéne érezni valamit, de a nagy büdös semmin kívül nem érzek semmit. Épp ezért nem arra alapozom, hogy nincs Isten, hogy nem mértem meg, nem láttuk teleszkópokkal, hanem arra, hogy annak ellenére, hogy nyitott lennék ilyen irányba, semmi az égegyadta világon nem történik.

2014. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8-as lényegit mondott: "Ehhez pedig rád is szükség lenne." Mint tapasztaló alanyra. Nem mások írását olvasva: hanem elmerengve, hogy honnan jön a gondolatod? Hogy van az, reggel kipattan a szemed és megszűnik az előbbi (alvásbeli)világ? Felébredsz.
2014. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!