Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az lehetséges, hogy nem...

Az lehetséges, hogy nem vagyok semmiben sem tehetséges?

Figyelt kérdés

Itt nem sajnáltatni akarom magam, csak egyszerű kérdés, ki is fejtem.


17 éves vagyok, nem tartom magam butának, imádok olvasni és tudományos dolgokkal kapcsolatban "fejleszteni" magam, de még nem jöttem rá, hogy miben lennék kiemelkedő. Ez zavar....eléggé. Nem vagyok tehetséges rajzoló, zeneszerző, festő, egyik tantárgy sem vonz/érdekel annyira, hogy annak tudnám szentelni az életem.


Az lenne a mondanivalóm lényege, hogy megkérdezzelek Titeket, (esetleg idősebbeket, mint én) hogy van olyan itt, aki csak a húszas-harmincas éveiben jött rá, hogy miben jó? Nem akarok nagy dolgokkal dobálózni, de nagyon érdekel a téma, és nem egy gyári munkásként képzelem el az életemet.



2014. nov. 28. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még ma is keresem az utam... :)


25 éves koromra jöttem rá, hogy remekül főzök. ( külsősök véleménye is megerősíti). Szeretem csinálni, holott soha nem volt tervben hogy én folyton a konyhában fogok legyeskedni. :)

Évekkel ezelőtt jöttem arra is rá, hogy jó a szótehetségem, tehát írhatnék is... Szerkesztek is egy kisebb közösséget, irodalmi témában.

A tanulmányaimmal soha nem volt bajom, jó tanuló voltam mindig, van több szakmám, de mindnél azt érzem, hogy pillanatnyilag érdekelt csak... Itt vagyok 25 évesen, és még mindig keresem azt, amire azt mondhatom, hogy szívből csinálnám, úgy kb nyugdíjig. De egyenlőre addig be kell érnem azzal, hogy csinálom amit tudok, mert valamiből meg kell élnem. :) 25N

2014. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Azt hiszem, hogy az emberek 90 %-a ilyen.
2014. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Atlagember vagy, nyugodj bele. Persze ez meg nem jelenti azt hogy gyari munkasnak kell lenned. Tanulhatsz, lehet jo szakmad/diplomad ettol meg.
2014. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam igen.
2014. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is ilyen vagyok és a környezetemben sok ilyen ember van. Sokan szereztek egy szakmát aztán most gyárban robotolnak, vagy más hasonszőrű munkát végeznek, a többségül nem tudott elhelyezkedni a szakmájában vagy meg sem próbált. Én már egy évemet elpazaroltam egy hülye OKJ-ra amit otthagytam, most egy másikon vagyok, ez sem érdekel igazán.


Én azt látom, hogy csak azok emelkedtek ki a környezetemből akik már kiskoruktól kezdve tudták mik akarnak lenni, vagy akik kiemelkedőek voltak valamiből (zömében matek) és nem volt kérdés, hogy ilyen irányba orientálódnak. Akik jók voltak matekból azok egytől egyig mérnöknek, esetleg informatikusnak tanulnak (tipikusan olyanok voltak akik minden nehézség nélkül összehoztak egy 90%+-os emelt matekérettségit). Illetve van egy ismerősöm aki már általános iskolában orvos akart lenni, most 2. éves, illetve egy másik biológiát szerette és most biológia szakon van, idén végez BSC-vel.

Ahogy írtam ezek már mind tudták mit akarnak csinálni, azonban az olyanok mint én csak lógnak a levegőben. Szerintem ez hihetetlen rossz, nincs konkrét tervem mit szeretnék csinálni stb. Ugye ez, azért rossz, mert a magyar gazdasági helyzet szar és még azok sem tudnak magukkal sokszor mit kezdeni akik tudják mik akarnak lenni csak nem piacképes az irányuk, de az olyanok akiknek fingjuk sincsen ... embertelen.

2015. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvasva ezt a válasz csokrot, hirtelen elfogott az öngyilkossági vágy. Teljesen ugyan ilyen, átlagos ember vagyok, fogalmam sincs mihez van érzékem, ha van egyáltalán valamihez. Úgy döntöttem, felhasználom amim van, neki megyek egy tisztességes egyetem tisztességes képzésének, gondolván ha elvégzem, lesz esélyem találni egy állást ahol tehetségtelenségem ellenére hasznos munkát tudok végezni, jó fizetésért. Egy próbát megér, ha megy megy, ha nem megy nem megy, és mehetek tesco pénztárosnak. Ilyen az élet
2021. jún. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!