Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dölyfös és kevély jellemem...

Dölyfös és kevély jellemem van, ezért rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy értem lenézem a tudatlan, műveletlen embereket, akik szisztematikusan káromkodnak, triviális megnyilvánulásaik vannak, őket a társadalom söpredékének, hulladékainak tartom! Emiatt nem vagyok jó ember?

2014. dec. 5. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem, de ludas matyi a xart is ki fogja verni belőled.
2014. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Tehát akik káromkodnak, azok rossz emberek, és a társadalom söpredékei. Gratulálok, inkább te vagy az! Gyomorforgató!
2014. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Mivel a kevélység a hét főbűn egyike, ezért szerintem elég sokak szerint lehetsz rossz ember... na nem feltétlenül a Biblia miatt, inkább a közös erkölcs és értékrend miatt.
2014. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tényként elkönyvelnéd magadban, hogy akik nem sokat vállalnak, azok nem véletlenül nem jutnak messzire, meg hogy sajnos van köztük olyan is, aki az egészen rövid agya miatt nem vállal sokat, és közben nem éreznél semmit, akkor nincs gond. Ha látnád némelyikben a ténylegesen meglevő lehetőséget arra, hogy javára változzon, és kihasználatlan képességeit hasznos tevékenységekkel tartsa edzésben, és tennél is érte, hogy kellő tisztelettel erre a számára is jóval hálásabb útra terelgesd, akkor igazán jó embernek számítanál. Lenézni nincs sok értelme, senki nem lesz okosabb tőle, még te se! :) Az ilyesmiből csak az ellenségeskedés lesz. Most épp egy olyan társaságnak vagyok kénytelen tagja lenni, amiben két vezérökör nagy pofával próbálja lejáratni az egy-két korrektül dolgozó, szerintük puncsos, stréber, stb figurákat. Kitaláltad, az egyik célpont én voltam. Figyelmesen végighallgattam, néha kíváncsiságból megkérdeztem, hogy rászorul-e, hogy naponta többször dicsekedjen vele, hogy mennyire nem ért pár világos, magyar mondatot, aztán valahogy már csak néhány hetente talál meg, mintha csak vágyna az újabb oltásra. Szoktam érteni az embereket, páran hatódtak már meg attól, hogy mennyire, de őket pont nem értem egyáltalán. Szoktam haragudni az ilyenekre, de általában próbálok semleges maradni, és a jó lehetőségekre koncentrálok, mert bennük is van nem is kevés. A söpredék szóval nem értek egyet, a hulladék viszont közelebb áll a valósághoz: hasznos lehet, és keveredhet közé igazán értékes is. Kellemes valamik készülhetnek belőle... Az, hogy időnként sok belőlük, akár az undorig is, az szerintem vele jár. Csak ne dédelgesd ezeket az érzelmeket, és gondolkodj azon, mi lehetőségek vannak bennük! Némelyiket jobb egyszerűen elkerülni, de a többi már egyértelműen jóravaló, derék ember akar lenni, csak úgy nőtt fel, hogy nem hisz abban, hogy számára ez könnyű/jó/lehetséges. A lehetőség benned van, hogy kiutat mutass néhányuknak.
2014. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!