Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez egy jó vagy...

Szerintetek ez egy jó vagy egy rossz tulajdonság? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Én mindent nagyon túl gondolok, nem tudom, hogy értitek e, hogy mit mondok. A lényeg az, hogy mivel mindent nagyon túl gondolok így nagyon jó vagyok következtetésben, nagyon kevés információból össze tudom rakni a végső képet. De mivel szó szerint mindent túl gondolok így hát sokszor nem az következik be amit én kikövetkeztettem. Nem tudom értitek e, hogy mit akarok mondani...

2014. okt. 6. 15:53
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Ha nem bonyolítottad volna ennyire túl a kérdést, jobban értettük volna :)

Nem következtetésben vagy jó, hanem spekulációban.

2014. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Értem, mire gondolsz.

De ez voltaképpen épp azt jelenti, hogy nem tudod a helyes következtetést levonni, mert a meglévő alapinformációk mellett olyanokat is igaznak fogadsz el, amiket csak te következtettél, és ezekkel gondolkozol tovább, pedig még nem lehetsz teljesen biztos benne, hogy igaznak bizonyulnak..., ezért tévedsz.


Alapvetően nem rossz tulajdonság, mert jó a gondolkodásod, csak figyelj rá, hogy válaszd el a valóságot a következtetéseidtől. Ha pl. egy adott információból 2-3 dolog is következhet, akkor ne csak az általad leginkább valószínűvel gondolkozz tovább, hanem készíts különböző variációkat!

2014. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ezzel még mindig nem válaszoltál a kèrdésre :)
2014. okt. 6. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:

ha ezt a túlgondolást még tovább is adod akkor egy mocskos pletykásnak is fognak gondolni akit nem sokan szeretnek


állj le a kombinálásokkal mert nagyon nagyokat bukhatsz vele

2014. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De válaszoltam. Azt válaszoltam, hogy "alapvetően nem rossz", de vigyázz vele! Ahogy a többiek írták, ezzel nagyon könnyen veszélyes vizekre tudsz evezni.
2014. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szokásom pletykálkodni. Amúgy megvan mihez tudom leginkàbb hasonlítani a gondolkodásomat, olyan mint egy fogalmazàs. Végig vezetem a félelemben és kilyön egy végső "felállás/kinézet/megoldás". És mivel ez a saját gondolatom/írásom akárhányszor olvasom, nézem át tökéletesnek tűnik, én nem tudom benne hibát találni. De amikor valaki kijavítja akkor szàmomra is egyértelművé válik, hogy mit csinàltam rosszul!
2014. okt. 6. 16:22
 7/8 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló: Az a komment az első válaszoló sok ment, csak miközben írtam te is válaszoltál.
2014. okt. 6. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
A léyneg röviden: fárasztó és fölösleges. Ha igazad sincs a végén, akkor pláne csak magaddal cseszel ki.
2014. okt. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!