Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdag emberek többsége...

A gazdag emberek többsége miért néz ki rosszul? Miért vannak elhízva?

Figyelt kérdés

Lásd a legtöbb politikus.Van rajtuk vagy 30 kg felesleg.

Még több pénzt akarnak,de az egészséges életmódra nincs igényük.


Mit vesznek azon a sok pénzen,zsíros kenyeret?


2014. dec. 6. 12:48
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Azt gondolná az ember,hogy aki gazdag vagy még gazdagabb akar lenni,annak van ezzel valami célja,igénye.


Én ezt nem értem.....

2014. dec. 6. 12:49
 2/36 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hogy konkrétan melyik politikusokra gondolsz, de ők azért jobbára középkorú, vagy idősebb férfiak, és hát ebben az életkorban eléggé jellemző a nem tehetősek között is, hogy hízásnak indulnak, pocakot eresztenek. Nem hinném, hogy ez összefügg a pénzzel. Enni szeretnek, de mozogni vagy nincs idejük, vagy lusták hozzá. És bár a politikus igazán nem a kedvenc állatfajom, szóval nem mentegetni akarom őket, de el tudom képzelni, hogy olyan hű de rendszeres testmozgásra nem nagyon van idejük, viszont munkájukból kifolyólag amúgy is keveset mozognak. De mondom, a középkorú férfiak között eleve sok pocakost lehet látni, ez nem függ össze a pénzzel.
2014. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

Én a középkorba és a feudalizmus korába mennék vissza alapvetően ebben a kérdésben. Abban az időben, ha megnézed, az elhízás a gazdagok kiváltsága volt(!), hiszen egy földesúr például egész nap csak zabálta a zsíros húsokat és kenyérféléket, vedelte a bort, tivornyázott stb, míg a kóros soványság a jobbágyságnak csak szűkös élelemforrás jutott, abból is leginkább zöldségfélék.

Ezzel szemben manapság a modern világban az elhízás inkább a szegények betegsége, hiszen ők legtöbb esetben csak zsíros, cukros és hasonló egészségtelen ételeket engedhetnek meg maguknak. Nagyon ritkán tudják kifizetni a rendkívül drága friss zöldségeket, gyümölcsöket, sovány húsokat, gabonaféléket és az azokból készült termékeket. A jobb módban élők viszont alapvetően két okból is képesek lennének egészségesen élni. Az egyik az, hogy nekik jóval kevesebb vagy akár semmilyen munkát nem kell végezniük ugyanazért, sőt magasabb jövedelemért, tehát több idejük marad mozgásra és aktív szabadidő eltöltésre, illetve az ő étrendjükre nem csak napi ~1000ft-ot tudnak szánni, hanem akár 10ezret, ebből teljesen más minőségű élelmiszer jön ki.


És itt válaszolnék konkrétan a kérdésre, a gazdagok többsége, akik kevésbé tudatosan élnek, csak habzsolják az életet, a fizikai örömöket, tehát ugyanúgy eszik a cukros édességeket, isszák a cukros üdítőket és sok zsírosabb húsfélét is fogyasztanak. Ezek a termékek hiába minőségibbek és jobbak, attól a cukor az még cukor, a zsír az zsír. Elkényelmesedett a társadalom, ezért ha valaki gazdag, valamiért ők is többségükben a mozgásszegény életmódot és mellé energiadús élelmiszert vásárolnak meg.

2014. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Már hogyne függne össze.

Nézd meg nyugaton hogy néz ki egy 40es ember.

Fittek,sportosak.

Mert ott a vagyon nem arra kell,hogy pacalpörköltet egyenek belőle.

Ez igény kérdése.


A gazdag embereknek van lehetőségük mindenféle táplálékkiegészítőt,bio terméket,alacsony CH tartalmú élelmiszereket vásárolni.


Még sem teszik,mert nincs rá igényük.

Az igény addig tejed,hogy elmennek egy wellness szállodába,ahol még a koktél is magát issza meg.

2014. dec. 6. 13:30
 5/36 anonim ***** válasza:
83%
amcsik 75%a elhízott. miről is beszélünk?
2014. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen köztük összefüggés. Annyi igaz, hogy nekik aztán lenne pénzük egészséges élelmiszereket venni, de ezt nem feltétlenül teszik meg, bármennyire is furcsa ez egy egészséges életmódot élő embernek, de van olyan akinek erre nincs igénye. Valamint a kenyér, a tészták a legolcsóbb élelmiszerek, míg például a zöldségek drágábbak, így az a logikus, hogy a szegényebb emberek étkeznek egészségtelenül. Viszont az anyagi helyzettől függetlenül van az embernek egy beállítottsága, értékrendje egy olyan életképe, céljai, ami magának felel meg, amilyen maga szeretne lenni. Van, akinek fontos, hogy egészséges és fitt legyen, de van, akit ez nem érdekel. Ami a mozgás elleni kifogás szokott lenni, hogy nincsen rá idejük, szerintem ez egy elfogadható érv, hiszen az emberek manapság elég sokat dolgoznak, sokan haza is viszik a munkájukat és szükségük van szabadidőre, pihenésre is. Nyilván fel kell állítani egy fontossági sorrendet és van, akinek a sport ebbe nem fér bele mert egyszerűen máshogy gondolkozik, szívesebben tölti mással az idejét és ezzel szerintem semmi baj nincsen. Attól, hogy van pénzük még nem biztos, hogy luxuskörülmények között élnek, sokan gyűjtenek a nyugdíjas éveikre, a félrerakják a gyerekeknek vagy befektetik (aki gazdag az nem feltétlenül szórja a pénzét) és közben átlagosak az életkörülményeik mert ők ezzel megelégszenek és ez megint az egyéntől, az értékrendjétől függ, hogy ki mit kezd a pénzével. Szerintem ezen kár vitatkozni, mindenki azt kezd az életével, saját magával, a pénzével amit akar mert egy külső ember nem tudja megítélni, hogy mi a jó a másiknak hiszen különbözőek vagyunk. Nyilván rengeteg tanulmány van, amely szerint a túlsúly nem egészséges. Főként nagy mértékben veszélyes, de a kisebb sem egészséges. Viszont sokaknál nem jelentkeznek betegségek, szövődmények és a kisebb teherbírás, rosszabb állóképesség vagy nehézkesebb mozgás sem "zavarja" őket mert így is olyan életet élhetnek, ami számukra megfelelő. Esztétikailag pedig már egy más kérdés, szintén szubjektív a kövérek megítélése, ezen sem lehet vitatkozni. Szóval, igen, van, akinek nincsen igénye az egészséges életmódra.
2014. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Miért vonja meg magától a jó ételeket? Az egészséges "reform" kaják mind ehetetlen ízetlen vackok. Egy jó pörkölt közelébe sem érnek az ilyen búzacsírás párolt brokkolik.

Az ember alapvetően energiaminimumra törekszik, minek rohanjon futógépen minek görnyedjen súlyok alatt ha nincs rá szüksége? Jól él mindene megvan, kényelemre vágyik.

2014. dec. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Ez szemlélet kérdése.

Számomra teljesen idegen ez az életszemlélet.


Az ember,ha mér vagyonos,egy komfortos életre törekszik,aminek része az is,hogy jól érzi magát a bőrében és nem hal meg 50 évesen szívinfarktusban.

2014. dec. 6. 15:26
 9/36 A kérdező kommentje:

Szerintem visszataszítóak ezek a nevetgélő,gusztustalan emberek.

Verik a farkukat mennyi pénzük van,de minek,ekkora igényszinttel?

2014. dec. 6. 15:28
 10/36 anonim ***** válasza:
Hidd el a gazdag akinek pocakja van, jól érzi magát a bőrében. És egyáltalán nem biztos hogy hamarabb meghal mint a sovány,mellesleg neki lesz pénze szuper gyógykezelésre is. De ha hamarabb is hal meg azt az életet nem önsanyargatással tölti , salátát rágva és edzéseken izzadva.
2014. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!