Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy valakinek olyan...

Létezik, hogy valakinek olyan jól fogjon az agya, hogy azért egy elég jó gimnáziumban mindig ötösre tudja a tananyagot napi kevesebb, mint egy óra készüléssel?

Figyelt kérdés
Ez az ismerősöm kéttannyelvű gimnáziumba jár ráadásul.

2014. dec. 6. 16:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Simán lehet,ha valaki tudja az alapokat vagy mert érdekli iskolán kivül és utána olvas vagy mert nagyon figyelt/tanult régen. Ha van valakinek egy alap tudása akkor össze lehet kombinálni logikával a dolgokat és simán írhat jó jegyeket tanulás nélkül. Ennyi a titka,nyilván nulla hozzáértéssel nem sokra megy senki az IQ-val. Tehát jól jegyezd meg tudd az alapokat és hasznosítsd az adott tárgy minél több ágában. Lehet kimerültség is az oka,ha valaki nehezen érti meg a dolgokat én most,hogy nem járok iskolába sokkal könnyebben/gyorsabban tanulok na persze azt is hozzá kell tenni,hogy érdekel a téma odafigyelek a tanfolyamon és alig kell tanulnom,mert visszamondom az anyagot fejből,alig belenézve a füzetbe.
2014. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem sem kell megerőltetnem magam.
2014. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, de azért ne irigykedjetek annyira. Én például gimiben abból éltem amit óra alatt elmondtak, jegyeim 4es 5ös voltak, szóval a szüleim sem ellenőriztek.

És most egyetemen meg szívok mert sosem tanultam meg tanulni. 2 év és pár csúszás után már kb valamennyire meg tudom erőltetni magam hogy napi 2-3 effektív órát tanuljak iskolán kívül.

Szerintem nyugodtan örüljetek neki, hogy amíg az osztálytársatok a "lábát lógázta" addig ti gyűrtétek az anyagot, mert így nem egy készen kapott tulajdonságot, hanem egy kiérdelemt képességet szereztek.

2014. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Még jobb is létezik hidd el:D

Nem akarok dicsekedni de az Öcsém még anno általánosba szín ötös volt úgy hogy egy árva percet nem tanult soha sem,emellett a kompetencia tesztje neki lett a legjobb a suliban.Azt hiszem ez már több mint zsenialitás.

2014. dec. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De en ezt most gimire kerdezem. Szoval altalanosba szerintem az osszes jobb kepessegu gyerek kituno nulla tanulassal. En is az voltam, mondjuk a kompetencia tesztjeimrol halvany lila gozom sincs, mert soha nem raktuk el a kodot (legalabbis ugy, hogy aztan kesobb meg is legyen), de a felvetelim nekem lett a legjobb az iskolaban (matek magasan), a mostani gimimben az otodik legjobbkent vettek fel, megis szenvedek.
2014. dec. 13. 11:46
 16/17 anonim ***** válasza:
8-9: Mese. Rengeteg lerongyolodott gimnázium, és bezarando egyetem van.
2020. szept. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért ez sulitól is függ.

Én egy erősnek mondott gimibe jártam, de a színvonal az 0 volt. Gyakorlatilag azt mondta el órán a tanár, hogy mit kell majd otthon megtanulni. A földrajztanárnak pl. mániája volt, hogy lediktált több száz földrajzi nevet, és otthon utána kellett nézni, hogy miről híres, és hol van. Aztán ebből írtunk dolgozatot. Aki nem csinálta meg otthon, az bizony egyest kapott. És több óráig tartott kigyűjteni.

Ugyanez a kedves tanárnő tartotta a töritt is. Ott is az volt az óra, hogy feladta otthonra, hogy gyűjtsd ki a könyvtárból. Mondván könyvtárhasználatot meg kell tanulni. Órán meg mindenki felolvasta, hogy ki mit talált. Órán jegyzetelni képtelenség volt, ha meg valamit nem gyűjtöttél ki, ami fontos volt, akkor nem tudtál jó dogát írni.

Matektanár feladta a feladatot, aztán leült újságot olvasni. Óra vége előtt 5 perccel megkérdezte, hogy ki tudja a megoldást. Senki? Akkor házi feladat. Mindenki különtanárhoz járt.

Szóval úgy megnézném, hogy tanulás nélkül hogy lett volna itt bárki kitűnő tanuló.

2022. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!