Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire mondott igazat a...

Mennyire mondott igazat a hittan tanárnő?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy még 5.-ben amikor a házasságról tanultunk, akkor végre kimondtam a véleményem. Vagyis nem elleneztem a melegházasságot. Még 11 éves lány voltam, szóval már mertem valamennyire visszaszólni, miután mindenki (tanárral együtt) kinevetett. Annyit mondtam, hogyha szeretik egymást, akkor miért ne, és hogy ha a génjeik olyanok... Erre rám szólt, hogy "A génjeinket meg kell nevelni"! Ezzel sok évig vitatkoztam de csak magamban. Nemrég, mikor a látásról tanultunk (azon belül a látás hibákról és zavarokról) a biológia tanár mondta, hogyha valaki olyan génnel rendelkezik (öröklődik), akkor az lehet színvak. Most ebben a helyben feltettem magamnak a kérdést: Meg tudjuk nevelni ebben az esetben is a génjeinket. Ám, mostmár úgy érzem, hogy csak egy lehet igaz. Vagyis ha nemi szerelemről van szó, akkor sincs kivétel a génünkkel. Vagy mégis? Valaki mondja el már nekem, hogy mi is a helyzet!
2014. dec. 6. 22:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
A hittan tanárnőd elszomorítóan buta lehet.
2014. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Ezért nem jártam hittanra. A gyerekem sem fog.
2014. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
71%
Na, én ezért tartom hülyeségnek a hittant. Igenis, a géneken múlik nagyrészt, amiket ha megpróbálsz elnyomni, meghülyülsz...
2014. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
A géneket NEM lehet megnevelni: Ha lehetne sok betegséget meglehetne gyógyítani, amit gén-hiba okoz.
2014. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nálunk kötelező. Bár, nem vagyok nagyon vallásos, inkább keresőbe vagyok. Heti 1 óránk van, de ez az eset után már minden órán csak több és több okot szerzek, hogy miben különbözik a véleményem és a Katolikus hitt. Bár, az egyházzal való viszonyomat az is fokozza, hogy muszáj templomba menni szinte minden vasárnap, mert hanem rossz jegyet adnak.
2014. dec. 6. 22:48
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Iskolát kéne váltani.
2014. dec. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
37%
Isten saját képmására teremtette az embert, tehát bűntelennek, egészségesnek, gondolatban, és genetikailag hibátlannak. De elfordultunk tőle, ezért alávetett minket a bűnnek, a betegségnek, a rossz gondolatoknak, illetve a génhibáknak. Van aki, a génjei miatt buta, vagy amiatt alkoholista, vagy amiatt lesz pszichopata, ezek kísértések, amiknek ellen kell tudni állni, és keresztek, amiket hordozni kell. Ha valaki a génjei miatt alkoholista nem kell neki engedni az italt, hanem le kell küzdenie, nem a génjeit győzi le ezt hangsúlyozom, neki mindig is nehéz lesz pia nélkül. A "melegség" az is egy génhiba oka is lehet, de a delikvensnek nem ebbe kell magát belehajkurászni, hanem legyőzni ezt, hogy Istennek tetsző életet élhessen, vagy a magányt választani, vagy megpróbálni nővel. A tanárnő a gének megnevelését valószínűleg úgy érette, hogy ne azok uralkodjanak rajtunk, nem csak ösztönlények vagyunk, ezért bizonyos szinten le tudjuk győzni a génjeink hatását. Isten szereti a melegeket is, de azt várja tőlük, hogy próbáljanak minél kevésbé melegként élni, és ő ebben segít nekik, ha kérik. írj ha kérdésed van nyugodtan
2014. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Atyaég..küzd le a génjeidet?? Nyomd el,amit szeretnél? Én amondó vagyok,hogy Isten azt szeretné,hogy mindenki boldog legyen anélkül,hogy ártana vele. Kérdem én,ha 2 meleg szereti egymást akkor ki a fenének ártanak!? Ne hasonlítsunk már egy nemi hovatartozást egy ki.aszott pszichopatához könyörgöm! Ez a világ tényleg beteg..és nem a melegek miatt kérem szépen.
2014. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

"Isten szereti a melegeket is, de azt várja tőlük, hogy próbáljanak minél kevésbé melegként élni, "

A f***t várja tőle azt, a hozzád hasonló mocskos, szemét, ájtatos görények várják ezt.

2014. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

A többségtől értelmes választ ne várjál, mert a műveltségi szintjük nem éri el sokszor egy óvodásét sem.


A tanárnőd valószínűleg zavarában, megpróbálta viccesen elütni a megjegyzésedet.

Amúgy létezik már régóta a génsebészet és a génterápia, csak sok országban a törvény nem engedi meg a használatát.


"Génterápiának az olyan gyógyító célú beavatkozásokat nevezzük, amelyek a hibás gén szerkezetét alakítják át, vagy működését javítják meg. Ez úgy valósulhat meg, ha molekuláris biológiai módszerekkel új gént juttatunk be a sejtmagba (génnek nevezzük a sejtmagban található örökítőanyag, más néven DNS funkciót hordozó szakaszait).


Olvass utána a neten, és ne az itt válaszolgatókra hagyatkozzál!!

2014. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!