Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a boldogság?

Mi a boldogság?

Figyelt kérdés
Te boldog vagy? Hogyan csinálod?

2014. dec. 8. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

"A boldogság pozitív érzelmekkel jellemezhető mentális állapot, amely a megelégedettségtől az egészen intenzív örömérzésig terjedhet."


Az alapok itt vannak, a többit senki se tudja :)


[link]

[link]

2014. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy eléggé kiismerhetetlen érzés, és mindenkinek mást jelent. Az emberek értékrendjétől is függ. Pl. van, aki attól lesz boldog, hogy elérte a céljait, megvalósulnak a vágyai, sikeres, vagy épp van egy szerető családja. Ráadásul véleményem szerint nem állandó jelenségről beszélünk. Bármelyik pillanatban történhet valami, amitől boldogok lehetünk. Csak vannak, akik felismerik ezeket, és értékelik azokat a dolgokat, amikkel épp rendelkeznek, és vannak, akik az élet szürke oldalát látják. Nem mondanám, hogy én most nagyon boldog lennék, de sok mindennek tudok örülni, és sok mindent észreveszek a hétköznapokban is, így elvagyok. És ha épp boldogtalan lennék, csak végiggondolom, hogy miért vagyok az. Megéri annak lenni? Végül is, attól jobb nem lesz. Arról nem is beszélve, hogy az életben számos olyan érték van, aminek örülni kellene, és elég csak ezeket számba venni. Akkor már nem is tűnik olyan reménytelennek a helyzet. De a legtöbb ember azt hiszi, hogy akkor lesz igazán boldog, ha elér valamit, amit szeretne. Szerintem viszont sokkal jobb, ha valaki nem az elégedettségben keresi a boldogságot, hanem felfedezi azt nap, mint nap önmagában, vagy a környezetében :)
2014. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Firedoom ***** válasza:

Huha, pont ezen gondolkoztam egy hete es megkerdeztem egy "I mestert", ezt valaszolta: A boldogsag az, ha Isten rabszolgaja vagy.

En nem vagyok vallasos, de ezen fellul el kell ismernem, hogy az en ertelmezesem szerint is igaza van.

Az eddigiekbol gondolom kiderult, hogy en a szamtalan nezopont kozul a filozofiai iranyt valasztom (a tobbiek valasza megjosolva: csoki, pia, stb. de azert csaknem :D).

Az elso felteves elemzese:

-Az ember boldog ha azt csinal amit akar? Nem teljesen, a teljes szabadsagot nem sokan tudjak elfogadni. Beloluk lesznek a vezetok, de nagyon sokan donteskeptelenek es celtalanok. Nekik szuksegug van, lancokra es elethazugsagra (ezt nem fejtem ki, a Vadkacsa c. regeny vagy az elemzes leirja pontosan.) ahhoz, hogy a mindennapokat elviseljek. Ennek az oka egyszru: az elet nem mindig azt hozza amit szeretnenk, de ha mindenki szabadon csinalna amit akar abbol katasztrofa lenne. A fonti mondatban ez konretan azt jelenti, hogy Isten szabalyai szerint kell elni, az o lancait kell elfogadni. Itt leget gondolni a 10 parancsolatra. De ha masik vallast veszunk figyelembe akkor eszrevehetjuk, hogy a vallasok szabalyai tobbnyire a hivo emberek erdek erdekeit szolgaljak.

A masik eszrevetel az alapmondatbol: A vallas erot ad az embernek, hiszen kapaszkodhat bele, amikor mar mindenki elhagyta meg akkor is ott van neki egy utolso menedek, egy lelki tamasz.

"I mester" mondata (bar lehet, hogy o mashogy ertelmezte volna mint en, sot biztos) sok mindent elmond, de ime az en nezopontom:

A boldogsag csak egy erzes amit mindenki keres, de nem tudjak, hogy hol van es hogyan szerezhetik meg. Van akinek a penz okoz oromot, van akinek az olvasas vagy szamos mas cselekves. De lehet boldogabb egy olyan ember is aki teljesen szegeny es a napi elelem sincs meg neki, de kepzeljetek el mennyire orulne ha adnatok egy ehezonek egy kilo kenyeret. Az nem boldogsag? De bizony az. Oromot nagyreszt akkor erzunk ha elertuk egy celunkat, vagy kaptunk, szereztunk valamit ami eddig nem volt a milyenk.

En mint volt antiszoc egyszeruen be tudom hatarolni: amikor a barataimmal osszeulunk, fozocskelunk, beszelgetunk, elhulyunk, vagy ha masoknak segitek es latom rajta, hogy megerte megtenni. Az oromod mindig masokrol tukrozodik vissza.

Picit hosszura sikerult es eleg durvan kusza szerintem, bocsanat, gyorsan lezarom:

Az orom mindenkinek mas. De egy kozos: :) Mosolyogsz, vagy mosolyogtatsz.

17/f

2014. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem a boldogság ott kezdődik,mikor megtudod becsülni azt amid van,ahelyett hogy szomorkodsz azon amid nincs vagy már nem a tiéd. Lásd, van egy betegségem, amit nem lehet gyógyítani és minden napom szenvedés. De BOLDOG vagyok, hogy a barátaim és a családom még itt vannak nekem. :)
2014. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!