Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mit jelent hogy az egész...

Az mit jelent hogy az egész agyam állandóan dolgozik?

Figyelt kérdés
Épp ma gondolkodtam el ezen, mert engem régen egy nagyon jó pszichológus gyógyított ki a figyelemzavaromból, még amikor 12 voltam.. anyámnak azt mondta hogy nekem más az agyam, az egész agyam dolgozik, non-stop. Persze most már 19 vagyok, és nem értem mi ebben a pláne, hisz' mindenkinek ugyanúgy az egész agya dolgozik, nemde? Valami olyat mondott anyámnak, hogy mind a két féltekém azonos időben, álladóan dolgozik.. De így érettebb fejjel belegondolva eléggé csacsiságnak hangzik, hiszen mindenki rendelkezik ezzel, más agyféllel rágjuk meg a falatot, és mással képzelgünk/álmodozunk, nem? Hogy is van ez? Egyébként én nem akarok kételkedni a doktornő szavaimban, mert eléggé jó szakember volt!

2014. dec. 15. 23:15
 1/1 anonim ***** válasza:

kérdésben a válasz

leírod, hogy minden agyféltekének megvan a maga feladata amiért felelős(álmodozás, vagy gyakorlati rész)a te tekéid meg egyszerre dolgoznak, úgy meg jóhogy zavaros lesz a kép


mert most vagy fantáziálsz, vagy tapasztalatokra építesz egy új infó feldolgozásánál, megértésénél.

a kettőnek összhangban kell lennie, egymást kiegészíteni, így tudunk pl egy filmet megérteni, mert vannak benne igazi és hamis elemek is, ha össevissza vannak feldolgova a látottak, úgy maga a figyelem sem tud koncentrálódni, mert nem érti hol a lényeg, vagy a mögöttes tartalom.

2014. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!