Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Félévi 3...

Mit csináljak? Félévi 3 hármasomból év végére 6 hármast kreáltam. Nem tudok a szüleim szemébe nézni annyira szégyenlem magam. Állandóan azt hajtogatják, hogy ha nem lennék ilyen lusta kitűnő lehetnék, de elrontom az egész életemet a nemtanulásommal.

Figyelt kérdés
Annyira szégyenlem magam. De a problémát magamnak okoztam, a lustaságommal. Már a magyar tanárom is megmondta, hogy kitűnő lehetnék ha nem lennék ennyire lusta. Nem tudom mit csináljak. Javítani ebben a tanévben már nem tudok. Ti mit tanácsoltok? Hogy mondjam el nekik? :(
2014. jún. 9. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ez bukta. Még ha próbálod elmondani, hogy átérzed a helyzet súlyát, illetve hogy jövőre javítani fogsz, az sem fog sokat tompítani a dolgon, mert az eredmények beszélnek helyetted. Szedd össze magad, állj oda és ess túl rajta. Utána már jobb lesz, idővel pedig bizonyíthatsz újra.


Ami pedig a tanulást illeti: ha ellumpolod, tényleg elronthatod az életedet már a legelején.

2014. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
Ugyanígy, ahogy most nekünk.
2014. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem buta vagy, hanem csak lusta akkor egy cipőben járunk.

De nem kell izgulnod, annyira nem számítanak a jegyek. A végén úgyis csak az érettségi eredmény az ami számít, persze ha duplázol, de nekünk lustáknak nincs más esélyük :D

Én tavaly érettségiztem, simán meglett idén az OKJ, szeptembertől pedig kezdem az egyetemet. Nem nagyon kell izgulnod.

Nekem a szüleim elfogadták, hogyha akarnák se tudnának kényszeríteni a tanulásra, van amikor magamtól megjön hozzá a kedvem, de általában a középiskolában abból éltem, amit az órán megjegyeztem :D Így a legjobb tanácsom az, hogyha otthon lusta is vagy, a suliban legalább az órákon figyelj, mert az már féltanulás.

2014. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát igyekszem legyőzni a lustaságom, mert ez nem állapot és még egyszer nem szeretnék ilyen átlagot produkálni.
2014. jún. 9. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:
amit gimiben kell tanulni, az nevetségesen kevés. egyetemen semmire se fogsz jutni ha továbbra is lusta maradsz.
2014. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!