Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem értik...

Az emberek miért nem értik meg a kicsi gondokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az emberek miért ítélik el, ha valakinek valami kicsi gondja van. Mármint pl. valaki egyik szemével vak, és ezért néha kezd mondigálni, hogy milyen rossz ezért neki, de erre fogja magát valaki és rávágja, hogy ennél nagyobb gondok is vannak másokkal. Nyilván ezt tudja a vak illető is, de mégis néhány percbe megértést akar kapni. Ma pl. egy életrajzi filmet néztem meg, és amikor láttam, hogy milyen sokan elkezdtek kommentálni, hogy "van annál nagyobb gond is, hogy vágod magad te ******" eléggé szívemre vettem. Nekem is van betegségem. Eddig csak egyszer pattantam el, hogy elmondjam milyen érzés, de erre valaki belémkötött, mintha minden nap panaszkodnék. Sok ember miért nem tudja mikor kell bunkóskodni? Miért nem értik meg a kis gondokat is? (most nem az olyan 'kicsikre' értem, hogy pl. valakinek megy a gyomra)
2014. dec. 17. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem kicsi gond, hogy valaki az egyik szemére vak. Ez komoly dolog és az egész életére kihat. Szóval szerintem ezt megértik az emberek.

Nekem kicsi gond, amikor valaki képes napokig szenvedni, hogy xy nem nézett rá, vagy rá nézett, de nem éppen olyan tekintettel, amire ő vágyott, vagy nem talált egy századik ruhát magának, stb. Na az ilyeneket nem akarom megérteni :)

2014. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik érzéketlenek, önzőek, érzelmileg primitívek.

"A van nagyobb gond is ennél a világon" kezdetű mondatoknak nagyon szép pszichológiája van.

Akik ilyet mondanak, azokkal a beszélgetést általában úgy szakítom meg, hogy szerintem ez a kifogás primitív, és köszönöm nem kérek belőle.

"A téma eltérítése egy különösen érzékeny pontra" - Nem feltétlenül nyíltan vitatkozó, inkább a témát taktikailag értelmetlenségekre terelő viselkedés. Egy-egy szó kiragadása és azon való érzelmekkel dúsított lovaglása.

"Mások sokkolása érzéketlen viselkedéssel egy kényes, kifejezetten tabu témában" - Első körben az erős érzelmekre akar hatni a személyes vagy fájdalmas témákba való turkálással. Ezzel az erős kitörés keltette megtorlást akarja kiváltani, hogy figyeljenek rá, hogy foglalkozzanak vele is, ne csak a témával.


Ezeknek a célja az, hogy érzékeny pontra terelje a beszélgetést és feldühítse az embereket. Ezeket többnyire a gyerek kori sérelmekből, az szeretet- és, figyelemhiányból, valamint az unatkozás tényéből fakadó érzések motiválják Dr. Claire Hardaker szerint, aki tudományosan is foglalkozik a témának az internetes vonatkozásaival.


Mások közhelynek mondják az ilyeneket. Van egy nagyon jó írás, a közhely szótár. A bevezetést érdemes belőle elolvasni. Ha valakinek megvan digitálisan, akár be is linkelheti.

2014. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd, mindenkinek az a nagy gond amit átél, mert azt neki kell kezelnie. Az emberek a saját problémáikat mindig nagyobbnak látják másokénál. Nyilván minden gondnál lehet nagyobbat mondani de az adott problémát ott, akkor neked kell megoldanod.

Nekem is vannak problémáim. Szemüveggel is alig látok de igyekszem nem ezzel foglalkozni. Amikor fiatalabb voltam úgy éreztem, hogy emiatt engem mindenkinek sajnálnia "kell" és én is megkaptam, hogy másnak mennyivel rosszabb. Ezen érdemes elgondolkodni. Mert van benne igazság. Az ember abból tud építkezni, amije van. Mások sajnálata nem visz előre.

Már nem panaszkodom, nem mondom senkinek, hogy milyen betegségem van, mi fáj. Inkább megpróbálok minél többet kihozni abból amit kaptam. Ezt tanácsolom neked is. A problémákat megoldani kell nem sajnáltatni magunkat miatta. Tudom, ez most kegyetlennek hangzik, de hidd el, sokkal többet veszítesz azzal, ha a környezeted magadra haragítod a magad sajnáltatása miatt, mintha arra törekednél, hogy túltedd magad a problémáidon és kihozd magadból a legtöbbet.

2014. dec. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ja. Mindent lehet fokozni negatív és pozitív irányban is. :)


Azt gondolom, azért nem "értik meg", mert valójában nem érdekli őket. A többségnél a rátromfolás az alapprogram része (pl. emberek az orvosi váróban... tipikus), vagy úgy próbálják megkülönböztetni magukat, hogy elbagatelizálják mások problémáit... röhögj bele a képükbe Te is.

2014. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a kis gond az, hogy fehér zoknit vegyek fel vagy feketét. Az, hogy valaki vak 1ik szemére nem kis gond, hanem nagy!


Emberek meg érzéketlenek.

2014. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1, A mifélénk mindig túllicitál mindent, így a nehézségekkel is ezt csinálja. Pl.: neked a lábad fáj, akkor - én tudok jobbat alapon - nekem a vesém görcsöl.

2, Önzőek vagyunk nem tudjuk, de nem is akarjuk beleélni a másik helyzetébe magunkat. Rendszerint csak megy az álszent szöveg, hogy X szemébe 1-2 ember kimondják, hogy "jaj, te szegény, milyen rossz neked", aztán a háta mögött meg kifigurázzák.

Nagyon kevés az olyan, aki komolyan is megértő tud lenni.

Ez a két lehetőség van a miféléknél. Így tehát következtetés képen még mindig jobb, amit Te tapasztaltál, kedves kérdező, mert ők legalább nyíltan kimondták az negatív érzésüket.

2014. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!