Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az az álmom. Hogy másoknak...

Az az álmom. Hogy másoknak segítsek élni! Sajnos fiatalkorom ellenére semmibe vesznek ezen a téren. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már régen az álmaim közé tartozott az,hogy másokon segítsek de még sosem gondolltam ezt eléggé komolyan.Az utóbbi félév eltéltével azonban úgy érzem,hogy egyre inkább felfigyelek a szegény öregnénikre/bácsikra akik kint űlnek a hidegben pénz és mindenféle étel nélkűl.Nem tudnak mit tenni mint kéregetni némi aprót ahoz ,hogy pár falat nekik is kijusson.De volt már részem olyan látványban is,hogy 8 éves kis gyerekek álldogálnak szakadt,mocskos ruhákba és már sírnak az éhségtől...

Nagyon megdöbbentem azon,hogy egyeseknek mennyire nincs így élete,otthona.Így hát elhatároztam,hogy rajtuk szeretnék segíteni mindenképp! Nagy dolgokat nem tudok véghez vinni még(akárhogy is törekszem) csak max. annyit,hogy iskolás kiflit,tejet vagy akár a többiek meghagyott kajáját viszem az utamba eső szegényeknek,adományozok az árváknak,stb. De bár többet is tudnék! De nem tudok hiszen senki felsem figyel rám,mert még kicsinek tartanak.Abszolúte önkéntes sem lehetek vagy kezdő vöröskeresztes? Annyira szeretném ezt a jövőben is csinálni de addig is...valaki tanácsot tud adni mit tehetnék még ezen a téren? Vagy hogy valamennyire én is tudjak segétkezni önkéntesként?

Köszönöm előre is a válaszokat!:)


14/L



2014. dec. 20. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Áldott jó lélek vagy!
2014. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy gimnazista vagy-e már. Mindenesetre neked is kell néhány óra közösségi szolgálat az érettségihez, és ennek fejében talán hamarabb bekerülhetsz önkéntesnek mondjuk egy öregek otthonába, óvodába stb...aztán ottmaradsz :) Sajnos nem egyszerű az ilyet megvalósítani, az én környékemen mondjuk csekély esélyem lenne ilyen jótékony szolgálatokat teljesíteni. De ha nagyon elhivatott vagy, menj majd olyan iskolába, olyan szakra, amiben kiélheted magad :)
2014. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia, keressél olyan oldalakat, ahol az utcán élők elszállásolásával foglalkoznak, írj nekik, hogy szívesen segítenél, ha van valami, amit tudnál ott a szállóban segíteni. Emellett pl. gyermek onkológián nagyon várják a mesefelolvasó önkénteseket a haldokló kis betegek számára. Szívszaggató, de egyben nagyon nemes feladat is. Továbbá állatmenhelyen is elkellene jó pár ilyen segítőkész angyalka, mint amilyen te vagy. Vagy szimplán nyugdíjas otthonokban mindig akad tennivaló. Ez egyébként később akár egy önéletrajzban is jót tesz majd. :)
2014. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De jó lenne ha több ember lenne olyan mint Te, főleg ilyen fiatalon. Remélem teljesül az álmod, sok sikert.
2014. dec. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Önkéntes munkára szerintem nincs korhatár szabva, de cégtől függ, hogy 14 évesen elfogadják-e, hogy dolgozz nekik vagy csak 16 évesen. Hívd fel a városodban lévő hajléktalan szállót meg olyan helyeket, ahol emberek megsegítésével foglalkoznak, és kérdezd meg őket, hogy suli után/hétvégén önkénteskedhetsz-e náluk ilyen idősen, majd ők megmondják!


Addig is a kinőtt, megunt ruháidat, játékaidat, könyveidet soha ne dobd ki, hanem mindig add szeretetszolgálatnak! Ha a család megteheti anyagilag, akkor kérd meg a szüleidet, hogy időnként a tartós élelmiszerekből (konzervek, liszt, cukor, tej stb.) vegyetek pár darabbal többet és adjátok le azokat is!

2014. dec. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2014. dec. 22. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!