Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan "gyorsítsam" a gondolko...

Hogyan "gyorsítsam" a gondolkodásomat?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy elég lassú vagyok. Úgy értem, hogy pl ha beszélgetünk így négyen-öten barátok valamiről, sokszor azt gondolják, hogy én ilyen kis csöndes vagyok de azért nem szólok hozzá mert hirtelen nincs semmi ötletem. Persze nem vagyok teljesen kuka, de olyan rossz, mikor fél óra múlva a buszon ülve egyedül jut eszembe, hogy mi jót mondhattam volna erre a témára ami a többieknek is tetszett volna .....

Vagy mikor ülök tanórán (17 éves vagyok) akkor is sokszor azért nem szólok hozzá az órához, mert nincs ötletem mit mondhatnék. Kéttannyelvű suliba járok és ha példamondatot kell mondani spanyolon akármilyen igeidővel se mondok semmit mert egyszerűen nincs ötletem. 5 perc múlva van egy csomó ötletem de akkor ott nincs.

Mindezt kezdem kicsit megelégelni és a kérdésem az hogy lehet-e ezt valahogy fejleszteni és ha igen hogy?

Köszönöm!



2014. dec. 27. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt elsősorban nem a "gondolkodás", hanem a problémamegoldós képesség fejlesztése a szükséges. Ezek után nézelődj google-ben. Egyébként a lumosity.com oldal is egy nagyon jó agyfejlesztő, bár az optimális hatás érdekében fizetni kell érte, de ingyenesen is elég korrekt.
2014. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Vagy az intelligencia szinted alacsonyabb az átlagnál, vagy esetleg valami gátol. Nem vagy feszült nagyobb társaságban?

2014. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon viszont ha megcsinálod az IQ Challenge-et, akkor 14 feladaton visz keresztül, amiben ha jól tudom 4 problémamegoldós is van. Elég jó eredményeket ad vissza, és az alapján megállapítható, hogy miket kell fejleszteni.

2014. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2: ennek semmi köze az intelligenciához
2014. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az intelligencia szintemmel szerintem nincs baj, viszont abban igazad van, hogy a tömeg gátol.

Régen nagyon gátlásos voltam még pár ember előtt is, most már jobb de még mindig nem teljesen jó.

Lehet, hogy ez a baj?

Régebben nagyon jó logikám volt, meg tudtam oldani bőven a korosztályom felettieknek való matematikai példákat pl de ez mikor középiskolába jöttem valahogy visszamaradt. Nem kezdtem zülleni, de egy évet kihagytam ilyen alap tanításokból mivel volt egy nulladik évem és a következőben azt vettem észre, hogy azt se értem amit anno értettem.

2014. dec. 27. 15:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Merj véleményt mondani! Te csak a biztosra mész. Persze úgy ok, ha gondolkodsz rajta fél órát, de van hogy gyorsan kell dönteni, amikor is lehet, hogy rosszul döntesz.

Ezt fel kell vállalnod.

Szerintem az emberek többsége, több óra múlva, másnap vagy 1 év múlva már "bölcsebb", de sajnos nincs erre meg mindig a lehetőség.

Lásd autóvezetés.

Ott nem gondolkodhatsz órákat, hanem van hogy egy pillanat alatt kell döntened.

2014. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kezd el kajálni ezeket!


[link]


[link]


[link]


Fel fog pörgetni, csak az adagolást nagyon tartsd be!

2014. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6.

Mondanék én véleményt de az a gond, hogy az első használható gondolatom is percek múlva jön csak.

2014. dec. 27. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt a #7-es jó tanácsait betartod, én utánanéznék jobban ezeknek a poroknak. Ismerek belőle olyat, ami tényleg jó, de nem vagyok biztos a többiben.
2014. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es

és akkor szerinted melyik jó ezek közül?

2014. dec. 28. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!