Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha a zene hatással van az...

Ha a zene hatással van az életünkre és a világnézetünkre, akkor mire vezeti a gondolkodasomat, ha Linkin parkot hallgatok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 19:03
 1/5 JohniDaren ***** válasza:
77%

Tul sokat látogatod a Gondoltad volna? oldalt.


Amúgy szerintem egyénfüggő, én imádom a Linkin Parkot és boldoggá tesz, ha hallgathatom.

2014. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a Gondoltad volnán olvasottak vetettek fel bennem a kerdest, de ez azt hiszem, lényegtelen.
2014. dec. 12. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hmm ez egy érdekes dolog.

Nem azt mondja, hogy a hangulatodra, az érzelmeidre, hanem az életünkre és a világnézetünkre.


Ez számomra csak azért érdekes, mert egy zene csak abban az esetben tud hatni a világnézetemre, ha

1) van benne szöveg

2) értem a szöveget

3) olyan szövege van ami tartalommal bír.


Pl. Az én kedvenc műfajom a punk. Nekem a világnézetem alapjáraton olyan mint a zene mondanivalója.

De ha ez nem így lenne akkor is lehet egy idő után teljesen megváltozna a világnézetem, hiszen a punk zenék dalszövegei leggyakrabban arról szólnak, hogy szutyok a rendszer, mindenki éhezik, az egyház csak egy pénznyelő szervezet, ami a "hiszékeny birkákból" tartja fent magát, stb.

Ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok, a dalszövegek pedig a legtöbb esettben 100%-ig igazak. Akár azt is leszűrhetem, hogy mindenki egyenlőnek születik, senki nem különb a másiknál. Ha alapból nem így gondolkodnék, akkor is egy idő után valószínűleg ez bekövetkezne.


Ha egész nap reggae-t hallgatnék akkor valószínüleg azt mondanám, hogy nem kell aggódni semmi miatt, mindenki éljen békében.


Ha szkinhed zenét hallgatnék, akkor valószínűleg ahhoz igazodna a világnézetem.


A linkin parkal nem tudom mi a helyzet, hiszen nem tudom milyen mondanivalója van a szövegeiknek.

2014. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez egyéntől függő. Én például egy mélyponton voltam amikor elkezdtem LP-t hallgatni és úgy érzem, h az Lp segített talpra állni és megerősödni. A szövegeiket magadévá tudod tenni, tanulhatsz belőle és megismerhetsz dolgokat. A gondolkodásod szerintem nagyban nem fog változni. Sok Lp rajongó is tök más nézeteket vall. Ez inkább az életedre van hatással szerintem.
2014. dec. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas LP rajongóként bátran kijelenthetem, hogy a zenekar meglehetősen jó hatással volt a világnézetemre. Megtanított, hogy értékeljem át az életet, hogy mindenre van megoldás, illetve bátran változtathatunk, és érdemes is mindent kipróbálni. Azonban mivel eléggé sokoldalúak, én inkább érzelmi oldalról ragadom meg a szövegek mondanivalóját, és bármi van velem, mindig egy bizonyos dalra támaszkodom, ami ezzel remek vigaszt nyújt és sokszor segített már nekem dönteni is.
2014. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!