Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme a közönséges...

Mi értelme a közönséges tetoválásnak? Esetleg aki varratott magára valamit annak szívesen várnám a válaszát.

Figyelt kérdés

Vannak akik hisznek istenben, és feltetoválják Jézust, vagy egy keresztet, vagy mindkettőt.

Van aki náci és feltetováltat egy horogkeresztet, mert ő azokat a nézeteket vallja.

Ugyan azt hülyeségnek tartom, de azt is megértem aki barátnője nevét tetoválja fel mert annyira szereti.


Viszont mi értelme egy koponyának, egy rózsának, vagy valami krix krax egész karos tetoválásnak? Azt gondoltam ettől pont egyedibbek szeretnének lenni az emberek, dehát ezek annyira "tömeg" tetoválások.

Egy matrózhoz is illik, ha horgonyt tetovál a bicepszére, viszont oroszlánt minek varrat olyan, aki csak állatkertben látott.


Remélem érthető, mit nem értek.



2014. dec. 27. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltál annak biztos van háttér története és pont azért tetováltatta magára.
2014. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

nem csak a keresztnek meg a horogkeresztnek van jelentése. ajánlom figyelmedbe valamelyik szimbólumtárat!!

arról nem is beszélve, hogy még amit ott nm találsz meg, annak is lehet az egyén számára valamilyen jelentése.

2014. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem értettétek meg mire vonatkozott a kérdés.


Egy rózsa, oroszlán, halálfej milyen jelentőséggel bír.


Ha az egyén számára lenne jelentősége, akkor nem minden 2. tetoválásos emberen ezek lennének.

2014. dec. 27. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Vannak divattetoválások, amik azért varratnak, mert divat.

Vannak olyan motívumok, amik az egyénnek jelentőséggel bírhatnak.

A koponya pl jelképezheti a sötétséget, a halált. Van, akinek ez jelent valamit.

Az oroszlán az erőt és büszkeséget jelentheti.

A rózsa a szépséget.

Nem tudhatod, hogy milyen tetoválás egy egyénnek milyen jelentősséggel bír.

2014. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egy tetoválás nem magától a motívumtól, ábrától lesz egyedi hanem attól, hogy az illető milyen jelentést tud neki adni...ezt rengetegen nem értik hisz az emberek nagyon nagy része ránézésre ítélkezik, lehurrog pl. egy rózsa tetoválást aztán egy lenéző hangon megkérdezi, hogy hát ezt mégis minek csináltattad? és arra jön a válasz, hogy Édesanyám kedvenc virága volt...ez csak egy példa, ilyenkor már rögtön megy a bocsi bocsi bocsi. :)
2014. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem mai kérdés, de hátha ettől megvilágosodsz - már ha elolvasod még :)


Nekem "közönséges rózsa" tetoválásom van, mégpedig azért, mert anyám is azt varratott magára anno.

Igaz, így, felnőtt fejjel már elég minimalistának érzem, így egy közönséges főnix fog köré kerülni.

Ugyan főnixet még állatkertben sem láttam, és tömegszimbólum, de mivel bipoláris zavarom van, és tökéletesen tudok azonosulni a főnix jelentésével - mi több, rossz napjaimon erőt ad -, szintén sok jelentése van számomra.

2016. márc. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!