Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyennek kéne lennem, hogy...

Milyennek kéne lennem, hogy nőként kiérdemeljem a tiszteletet?

Figyelt kérdés

Ismeritek ezt a mondást? "A női egyenjogúság addig tart, amíg nem fel kell cipelni a hűtőt az emeletre."


Biológiai tény, hogy a férfiak erősebbek. És sok olyan munkakör van, amiket orvosilag nőknek már nem is engednek. (Például felszín alatt bányász nő nem lehet) Ezeket a feladatokat is el kell végezni, és sokszor vágják a fejünkhöz, hogy ezekre mi nem volnánk képesek, tehát férfiak nélkül semmire se mennénk. Valahol tudat alatt szerintem ezt akartam kompenzálni, amikor egy férfiasnak titulált szakmát választottam. (mérnöki karra jártam egy ideig) Sokszor mondták nekem, hogy hozzám jobban illene az ápoló, óvónő vagy tanári szakma, mert türelmes vagyok és szeretem a gyerekeket. De azt is mondták, hogy lehetnék fodrász vagy kozmetikus, mert van kreativitásom. Viszont azt érzem, és lehet, hogy tévedek, hogy ezeket a szakterületeket nem tisztelik, sőt, lenézik. Mert a tanárnak ott a nyári szünet, és amúgy is egész nap csak beszél meg ír a táblára és minden évben ugyanazt mondja el. Az óvónő csak játszik a gyerekekkel... Képzeljétek el azt a helyzetet, amikor a kozmetikus haza megy azzal, hogy sok vendége volt és mennyire kifáradt. (Pedig ő is kifáradhat!) És mondjuk ezt pont egy olyan embernek mondja, aki nehéz fizikai munkát végez. Az illető nehéz fizikai munkás erre vagy legyintene, vagy megjegyzést tenne, vagy ha egy vidám figura, akkor kiröhögné. És nem tudom azt mondani, hogy nem jogosan.


Azt is mondták már nekem férfiak, hogy mi nem értjük meg körülöttünk lévő világot, csak élünk benne. Nem értünk az elektromossághoz, a gépészethez, olyan dolgokhoz, amik a 21. századi világot mozgatják és mindennap használjuk őket. Dolgozunk számítógépen, utazunk metrón. Ez is igaz valahol. Ha lerobban az autó a város közepén, akkor kicsi az esélye annak, hogy az ápoló, a tanár, az óvónő, a fodrász vagy a kozmetikus fogja megoldani a problémát.


Úgy érzem, és talán nem kellene úgy éreznem, hogy jogos az, hogy a férfiak lenéznek minket. Szégyellem, hogy nő vagyok. A történethez hozzá tartozik, hogy a mérnöki szakot nem bírtam. Nem szerettem igazán. Nem én leszek az, aki megtervezi, hogy a jövő szuper autógumija milyen összetevőkből álljon. Tényleg nem vagyok másra jó, minthogy egy ágytálat kicseréljek a kórházban. Rémisztő belegondolni abba, hogy sokak szemében csak egy buta nő lehetek, aki csak ágybetétnek jó.


2014. dec. 27. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked erõs komplexusaid vannak, ne haragudj, de ez az igazság.
2014. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Abban egyet kell értenem, hogy ostoba vagy. Tanuld meg mi a nő, hogyan kell nőnek lenni. Attól, hogy másra vagy jó, még nem jelenti azt, hogy kevesebbre.
2014. dec. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha normálisnak tartanám ezt az egészet, a kérdés meg sem született volna. Az, hogy leszidtok, nem segít rajtam. "Tanuld meg mi a nő!" Inkább elmondhatnád bővebben és talán kicsit kedvesebben, hogy szerinted mi a nő. Lehet, hogy többet tanulnék belőle, mint abból, hogy "ostoba vagy!"
2014. dec. 27. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Tetszett a kis novellád. :)


Szerintem nőként nem arra kell hajtanod, hogy tiszteljenek, hanem arra, hogy szeressenek. Ez az amiben a nők jobbak, mint a férfiak (persze vannak kivételek). Azért szebbek, kisebbek a nők, azért van vékonyabb hangjuk és több érzékük az érzelmekhez, hogy szerethetőek legyenek. A férfiak meg azért nagyok, erősek és értik jobban maguk körül a világot, hogy tisztelhetőek legyenek. Ezzel az igényeink is összhangban vannak: a férfiak szeretik, ha a nők tisztelik őket, a nők örülnek, ha a férfiak szeretik őket, és persze a férfi is igényel valamennyi szeretetet, mint ahogy a nő is némi tiszteletet; a férfi azt a nőt tudja tisztelni, akit lehet szeretni, a nő azt a férfit tudja szeretni, akit lehet tisztelni. Ki van ez találva!


Szóval felejtsd el ezt az alárendelt szerep miatt bánkódást, és ne szégyelld magad, mert nem vagy alárendelt, csak épp nőként más a feladatod. Például te fogod javarészt felnevelni és igazán szeretni valamelyik férfi gyerekét, mert mi férfiak ebben korántsem vagyunk annyira jók.


32F

2014. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Mindegy, a nő ismerőseim 99%-a abszolút nincs szinkronban a világgal, ezt jól látod, jól mondták.

Igazából mondhatnánk úgy is, h hülyék mint a segg.

Ezzel nem tudsz mit kezdeni, ők se akarnak.

Feldobják a "hímsoviniszta minden férfi" labdát aztán le van rendezve minden.

2014. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A nők nem értik a világot? Miért, talán a férfiakra annyira jellemző, hogy értenek a gépészethez? Jönnek ezzel, hogy jajj, a mérnökök általában férfiak, de ez hány %-a a férfiaknak? Meg nehogy már ezzel mérjük, hogy kit mennyire lehet tisztelni, hogy mennyire ért a gépészethez. Az a bajod, hogy befolyásolható vagy, ha lenyomnak neked egy ilyen szöveget már el is gondolkodsz azon, hogy háát lehet, hogy igazuk van, emiatt nem tisztelnek.
2014. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hűtőt cipelni az emeletre...


Nézd, én a lakásomat egyedül rendeztem be, a qrva nagy szekrényt is egyedül toltam el. (Csak mert ezt gyakran hozzák fel férfimunkaként.) Lehet, hogy nevetségesen néztem ki közben, de megcsináltam.


Az egyetlen dolog, amit kiszállíttattam és összerakattam, az a galériaágy volt. Nos, ezt sem egy férfi cipelte ki és rakta össze, hanem három. És nem is bíztam volna egy akármilyen férfira, nekem olyan kellett, aki tudja, mit csinál. Lehet, hogy 5-6 nő is fel tudta volna hozni, és össze tudta volna rakni. Semmivel sem rosszabb.


Neked nem nőként kell látnod magadat, hanem teljes értékű emberként. Úgy írod le ezt, mintha minden férfi bölcs filozófus lenne, és mindenre tudná a választ. A férfi attól férfi, hogy ha nem tud valamit, beismeri, nem pedig okoskodik. De ez már olyan igazi férfi kategória, hogy megáll az ész.

2014. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A világ változik, fejlődik, minden területen.


Fejlődnek az autók, az elektromos dolgok, a gépek, az informatika, a hardverek, a szoftverek, millió kütyü...

nem lehet mindenhez érteni.


Nem is lehet megtanulni, mert egy élet kevés hozzá.


Nem láttam még gumi javító szakembert gyenge elektronikai műszert szerelni.

Nem láttam még informatikust lakatos munkát végezni.


Az emberek általában csak felhasználók.

Mindenkinek van egy szakterülete, legyen az férfi vagy nő, amihez ért, de minden más terület egyre inkább olyan bonyolultságig fejlődik, hogy bele se tudnak folyni, mert egyszerűen nincs rá idő.


Én pl össze tudok szögelni 2 db fát.

Össze tudok hegeszteni 2 db vasat.

Össze tudok kötni 2 db vezetéket.

Le tudok tölteni egy filmet.

Van B-s jogsim, el tudok vezetni egy autót. (A szerelőig. :))


Őszintén nem gondolom, hogy ehhez férfinak kéne lenni. Pedig én az vagyok, de a szakmámon kívül olyan nagyon semmihez nem értek.


A szakmámban viszont nagyon jó vagyok. Zavaróan jó, volt már hogy féltékenységből kellett féltenem az állásomat.

Ha elmegyek melózni egy helyre, pár héten belül kiderülnek a dolgok, és eddig mindenhol elismerést kaptam.


Lehet, hogy valaki utált, biztos volt aki szeretett is, de általánosságban elmondható, hogy szakmailag is, emberileg is, mindenki tisztelt.


Ehhez, szintén nem kell férfinak lenni.

Csak jónak lenni abban, amit csinálsz, és közben embernek maradni.


Ja, egyébként az anyám ápolónő. Kardiológiai intenzív osztályon.

Ágytálat cserélget.

Meg életeket ment. Meg embereket éleszt újra. Sok esetben más ápolónőkkel, doki nélkül. (Nem úgy van, mint a filmekben, nálunk nincs mindig ott egy orvos.)


Nem hallottam még senkit tiszteletlenül beszélni vele.

2014. dec. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kérdés nagyon esélyes az "Év legcukibb kérdése" díjra :)


Értelmeset sajnos nem nagyon tudok hozzászólni, max. annyit, hogy a Kérdezőnek belső komplexusai vannak, és a komplexusai okának tévesen a nemét tartja.


Viszont így legalább könnyen fog párt találni, mert a férfiak szeretik, ha egy nő felnéz rájuk (és a Kérdező a leírtak alapján szinte minden hapsira felnéz) és emellé még adja is a törékeny nő szerepet ezzel a komplexusos cukorborsó stílussal.


Amúgy a tisztelet jön magától, szerintem inkább eljátszani lehet, nem kiérdemelni. Például pár hete, a fodrásznál láttam az egyetem dékánját (férfi), aki teljesen normális hangnemben beszélt a fodrászlánnyal, nem pedig lekezelően, hogy ő úgyis csak egy szakközepet végzett hülye fruska... Nem kasztrendszer, a megbecsültség és tisztelet nemcsak a munkától függ.


27F

2014. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem mondták, neked nem az a bajod, hogy nő vagy, hanem az, hogy nem tudod elfogadni magad teljes értékű emberként. Igen, sok olyan férfi (és nő is) van, akinek a szemében egy nő csak arra jó, hogy ágybetét legyen, és ágytálat cseréljen. Szerencsére ezeket az embereket egy beszélgetés alatt ki lehet szűrni, és onnantól nem foglalkozni velük. Butaság, hogy azért bizonytalanodsz el saját magadban, abban, hogy emberileg értékes vagy, csak mert a szomszéd Feri bácsi vagy apu szerint a nők csak főznimosnitakarítanidugni jók.

Messziről látszik, hogy annyira bizonytalan vagy, hogy ha valaki elég magabiztos, bármilyen szöveget elhitet veled. (és ez nem azért van, mert nő vagy)

Elárulom neked, a mai világban nincs olyan, hogy egy férfi mindenhez ért, és bármilyen problémával felhívod, akkor meg tudja oldani. Maximum tud egy jó szakembert, aki majd megcsinálja. Az meg, hogy valaki mérnök, még nem biztosíték semmire. Keresztapám vegyészmérnök, elég jó a szakmájában, mégis annyira se ért az autókhoz, mint egy 10 éves kislány. Beindítja, elmegy vele a szerelőhöz, az majd megcsinálja, mert az a munkája, ezt tanulta évekig. Vagy pl elég sok férfi tanár is van. Akkor evidens, hogy ő majd meg tudja szerelni az autódat, csak mert férfi?

Mindegy, nem koptatom a szám. Ha neked megfelel, hogy úgy érzed, szégyellned kell, hogy nő vagy, csak mert egy pár egoista barom bemagyarázta neked, akkor oké. (Megjegyzem, így könnyebben fogsz magadnak párt találni. A "férfiak" (haha) jobban szeretik a kis butuska, letörhető feleséget, akinek be lehet magyarázni, hogy amit ő, a teremtés koronája 8 óra árokásással megcsinál, az nagyobb hasznára van a társadalomnak, mint hogy a tanítónő felesége neveli a következő generációt.)

Ha normális férfit szeretnél magadnak, akkor javaslom keress fel egy jó pszichológust, mert ebből a komplexusgödörből egyedül nehéz lesz kimásznod.

2014. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!