Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyre önzőbb vagyok. Egyre...

Egyre önzőbb vagyok. Egyre bunkóbb vagyok. Sorra veszítem el a barátaimat. Egyre nagyobb spúr vagyok. Hogyan változak meg?

Figyelt kérdés
Teltek az évek, szüleim elváltak, egyre nehezebb anyagi helyzetbe kerültünk, és egyre nagyobb rom az életem. Anyukámmal élek, ő nevel minket nővéremmel együtt, csak nagyapám segít néha nekünk, mert hozzá kellett költöznünk mikor eljöttünk. Nem volt más lehetőségünk, anya a bankok miatt nem tud rendes munkát vállalni, addig pedig nem igen dolgozott. Mivel nincs szinte semmink, nehezen adok ki penzt a kezemből, egyre nagyobb spúr vagyok a barátaimmal szembem is.. Alig történnek jo dolgok velem, emiatt kezdek teljesen megkeseredette válni, nem tudok emberek közt rendesen viselkedni es ellazulni, öntudatomon kívül bánto meg azokat akiket szeretek. Az egyetlen embert is - anyukámat - aki szeret is mindig bántom, aztán bűntudatom van. Mintha rá haragudnék mert apám összejött a házvezetőnővel, becsődöltek a cégei és fulladozunk a hitelekben.. Ő nem is igazán apa, inkább csak egy rokonkent segitem aki neha neha egy kis penzel támogat minket ( engem es noverem ). Nemtudom mit csináljak, a természetemmé vált a ridegség és pénzsóvárság, már alig vannak barátaim.. Se barátnő, se barátok , se bizalom, se biztonságérzet, se semmi... Hogyan változhatnék meg ?
2014. dec. 28. 00:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Javítás : inkább csak egy rokonként kezelem*
2014. dec. 28. 00:44
 2/3 anonim ***** válasza:

"Egyre önzőbb vagyok. Egyre bunkóbb vagyok. Sorra veszítem el a barátaimat. Egyre nagyobb spúr vagyok. Hogyan változak meg?"


Válaszok a kérdésben. Ne legyél önző és bunkó... Ha tudsz változtatni egy kicsit is a viselkedéseden, akkor a jobb bevonzza a még jobbat. Pld. ha rámosolyogsz valakire, nagyobb eséllyes visszamosolyog, mintsem ő is bunkó legyen veled. Stb...

2014. dec. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 supra01 ***** válasza:

Szia!

Jó lenne, ha lenne egy olyan barátod akinek elmondhatnád ezeket a gondokat és meg lehetne kérni, hogy segítsen kilábalni ebből a helyzetből.

El kell fogadnod a mostani helyzeted, hogy így éltek. Nem kell belenyugodnod, de el kell fogadnod!

Tenned kell, hogy megváltozzon ez a helyzet, tanulnod kell, dolgoznod, képezned magad.

Lennie kell terveidnek, rövid-, közép- és hosszútávon, hogy mit akarsz elérni, és ezeket meg is kell valósítanod!

Kelle egy barátnő, egy társ, akivel megoszthatod az örömöd és bánatod, és ketten mindig sokkal könnyebben halad az ember, mint magában!!!

2014. dec. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!