Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki ugyanolyan vagy...

Mindenki ugyanolyan vagy mindenki különböző?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, melyikben higyjek. Ha mindenki különleges, akkor senki sem az - logikusan végiggondolva. De van egyedi ujjlenyomatunk - de mindenkinek van ujjlenyomata. A DNSünk miatt vagyunk azok, akik - szintén mindenkinek van. Egyesek jobbak festészetben - de ez szubjektív (vess össze egy kubista/modern festményt egy reneszánsszal). Mindenkiben vannak sejtek, vér, mindenkin nő szőr. De vannak kutatóink, feltalálóink, újítóink.

Mindenki hasonlít a másikra, de mégsem.


Nektek mi a véleményetek?

Győzzetek meg az álláspontokról!



2014. dec. 30. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenki más, nem is értem, hogy gondolhatod ezt a zagyvaságot
2014. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek vannak azonos tulajdonságai, így nem lehet mindenki más.
2014. dec. 30. 18:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, van bennünk hasonlóság, mert így alakult ki az élet, a fajunk. Van egy végtelen sok tulajdonsághalmaz, amiből választani lehet, de talán mindenkiben kicsit máshogy osztódnak el ezek a tulajdonságok, más mértékben. Ugyanazokból az anyagokból épülünk fel valamennyien, de az egyediség is jellemző, mivel az anyag máshogy kombinálódik valamennyiünkben. A tudat, szellem, lélek is más, hasonló hatások érnek bennünket, de ezek máshogy hatnak ránk. Rengeteg apró eltérés lehetséges. Szóval itt egy ilyen kettősség van.
2014. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi van az ikrekkel? Teljes biológiai megegyezés, azonos környezetben való nevelkedés.
2014. dec. 30. 20:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ikrek sem egyeznek meg teljesen, még az egypetéjűek sem. Személyiségben hasonlíthatnak, ha együtt is nevelkedtek, de van eltérés.
2014. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor sem merném kijelenteni, hogy különleges vagyok/vagy/vagyunk. A különleges egy magasabb lépcsőfok - inkább használnék mást, kimértékben eltérőt. De egyedi, különlegeset, megismételhetetlent semmiképp.
2014. dec. 30. 20:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz magasabb lépcsőfok alatt? Szerintem pont azért vagyunk egyediek, mert ugyanazokból az építőanyagokból állunk és mégis mások vagyunk. Az egész több, mint a részek összessége. Értem, hogy kicsi az eltérés, de pont ez adja meg az egyediséget. Legalább is én így gondolom.
2014. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. Két csoport van, egyedi és nem egyedi. Ami egyedi, az nem megismételhető. Így mi nem vagyunk egyediek, csak eltérőek egymástól.
2014. dec. 30. 20:34
 9/12 anonim ***** válasza:
A kérdésben az ugyanolyan szót használtad. Hogy keveredik bele a különleges vagy az egyedi szó? Egyszerre egy kérdés legyen, és ne egy másik szóval érvelj
2014. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Különben képtelen leszel igazodni a beszélgetéshez vagy mi?
2014. dec. 30. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!