Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A névváltoztatás hatással...

Demo1 kérdése:

A névváltoztatás hatással lehet a személyiségre?

Figyelt kérdés
Szeretném megváltoztatni a nevem, illetve nem megváltoztatni, csak anyukám családi nevét szeretném felvenni. De persze apukám neve is megmaradna a nevemben, kötőjellel kapcsolnám hozzá. (az oka egy csúnya válás, apa nélküli gyerekkor stb.) 18 éves leszek és végre nem kell most már apukám beleegyezése, anyukám pedig megengedte, de nem régen előállt egy olyan gondolattal, hogyha nevet változtatok, azzal a személyiségem is megváltozik. Én ebben nem hiszek, hiszen ha valaki férjhez megy és átveszi a férj nevét, a személyisége szerintem nem változik meg. (?) Értelmes válaszokat szeretnék. Köszönöm!

2015. jan. 4. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze a nevednek a személyiségedhez ha meg akarod vàltoztatni csak nyugodtan attól nem fogsz megvàltozni ..
2015. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a név megváltozása nem hat ki a személyiségre, miért hatna? Max az elején amikor bemutatkozol kicsit fura lesz, de ennyi. 18 éves korodra a személyiséged nagyjából kialakul, egy név meg nem hiszem, hogy változtatna rajta.
2015. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a személyiségeden változtat hanem a sorsodon


A kineziológus ismerősöm azt mondta hogy mióta a fia nevet váltott teljesen megváltoztak a körülményei.


Egyébként ezt számmisztikával szokták kiszámolni.


A leghitelesebb az lenne ha nekem lenne ilyen tapasztalatom de nincs.

Szóval azt mondtam amit hallottam.Lehet kételkedni.

2015. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszel benne, akkor semmilyen hatással sem lesz. (Miért is lenne - a név az csak egy azonosító betűsor. Épp annyira befolyásol téged, mint az autót a rendszáma.)


Ha hiszel az ilyesmiben, akkor viszont előfordulhat, hogy afféle önbeváltó jóslatként fog működni a dolog, de akkor sem a név lesz a dolog mögött, hanem te és a hited.

2015. jan. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem hiszek benne egyáltalán, csak érdekelt :D
2015. szept. 3. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!