Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A BTNM -es felső oktatási...

A BTNM -es felső oktatási tanulóknak később milyen hátrányaik lehetnek?

Figyelt kérdés

Aki esetleg nem tudná a BTNM (sajátos nevelési igény) azt takarja hogy fel vagy mentve egyes dolgokból pl helyesírás,külalak,idegen nyelv ...

Eböl adódóan pl idegen nyelv felmentés esetén másból kell helyette érettségizni.


No eddig minden szép és jó csak hogy ezt halottam később e-miatt lehetnek továbbtanulási bajaid (mit tudtok erről?)



2015. jan. 5. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is a BTMN és az SNI (sajátos nevelési igény) nem ugyanaz! Az SNI az súlyosabb, mint a BTMN. Most te pontosan melyikről beszélsz? Mert a kérdésed szempontjából jó lenne tudni. Helyesírásra, külalakra, idegennyelvre általában diszlexia és diszgráfia esetén adnak felmentést, de ha valaki diszlexiás/diszgráfiás akkor ő SNI-s, nem BTMN-es. Én úgy tudom hogy BTMN esetében nem is jár felmentés... de lehet, hogy rosszul tudom.
2015. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A BTMN ről beszélek és rosszul tudod ott is adnak felmentést(de nem minden esetben ismerek olyan esetet mikor adtak és olyat is mikor nem)
2015. jan. 7. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!