Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kerekedhetnék felül a...

Hogyan kerekedhetnék felül a gyerekes gondolkodásomon és érzelmeimen egyaránt?

Figyelt kérdés
Gyerekes vagyok,úgy érzem nem vesznek komolyan,illetve én sem tudom felnőttesebben kezelni a váratlan szituációkat,nem tudok mélyen belegondolni dolgokba.Hogyan vehetném rá magam a cselekvésre,illetve miket tehetnék annak érdekében,hogy felnőttesebb ,racionálisabb gondolkodást elsajátíthassak az erősen szangvinikus jellemem ellenére?!
2015. jan. 11. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

.. anyi hogy az önàlosàg komolyabb gondolkodàsra kényszerit ..

igy sajàt életet kezdeni nem àrtana mert felnötesebb lenél nekedkel figyelni a szamlara kajara mosasra pènzt beosztani .. mig ez nincs meg mész a levesbe .. sajon sztem csak ez az egy modja van neki ... 22F

2015. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csoda h létezik olyan ember, aki beismeri a saját szangvinizmusát. Utóbbiak sok mindent látnak, de ezt nem, önmagukban. Szóval az első és legfontosabb lépést már megtetted. Ez már haladás.


Javaslatom a megoldásra: gyakorold az önkontrollt, és mélyítsd önismereted non stop - ez mindenki megtehetné, mindenkinek javára válik, ha ezt teszi önmagával.


Önkontroll gyak-ra pl lehet meditációs gyakorlatokat is végezned. ha az elég jól megy, a való élet a keményebb dió, nem a szoba négy sarka - ha túl sok a világ butasága, a saját szobába bújás viszont érthető és szükséges lehet. De nem lehet mindig ott lenni, el kell viselni mások másfajta heppjeit, jellemét, gondolkodásmódját, sőt, megfigyelni, hogy ÉRDEMES-E a másik ember arra, hogy megismerd jobban az ő másságát, hozzád képest...


Mielőtt cselekszel, gondolkozz, legalább fél percen át. Találj ki egy, mások számára láthatatlan jelet magadnak, pl gondolati képet, ami jelentse azt neked, hogy "állj, ne cselekedj, ne reagálj most még, ám gondold végig, mit reagálnál, mi lenne a következménye, és mi lenne megfelelőbb e helyett?".

2015. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!