Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számít, hogy hány...

Miért számít, hogy hány százalékos vagy?

Figyelt kérdés
Miért fontos a lájk, vagy a minél jobb százalék az interneteken, de elsősorban itt a gyk-n?

2015. jan. 13. 18:19
 1/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Szerintem abszolút nem számít, van aki okos dolgokat ír, csak ezoterika részlegbe ezért alul pontozzák, mint az állat, de van aki meg hülyeséget ír ugyan ide(pl perpetuum mobile létezése) azt meg felpontozzák és istenítik, mert a barmok még az alapfokú fizikára is fittyethánynak, az égvilágon semmit sem jelent.
2015. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért, mert ez egyfajta elismerést jelent az embereknek, az pedig ugye mindenkinek jólesik.

Viszont szerintem ezen az oldalon nem sok értelme van. Az emberek legtöbbször képtelenek elfogadni egymás véleményét, és akár le is pontozzák, csak mert ők nem értenek teljesen egyet. Értelmes válaszokat is lepontoznak, mert olyan kedvük van. Szóval semmit nem jelent, hogy ki hány %-os.

2015. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért a Facebook-lájkok meg a százalékos értékelés között van némi kis különbség. Előbbinél inkább az a mérvadó, hogy - ha nő vagy - mennyi ruha van rajtad, ezen mennyiséggel fordítottan arányos a lájkok száma. További befolyásoló tényező, hogy hány "ismerősöd" van, és abból hány a mániákusan lájkolgató tini.


A százalékos értékelésnek azért némi realitása van. Persze, sokszor az emberek nem a válasz helyessége alapján értékelnek, hanem az alapján, hogy a válasz mennyire szimpatikus nekik. Vagy rosszabb esetben, hogy a válaszoló mennyire szimpatikus.

Volt, hogy a szakmailag pontos, hibátlan válaszom 30%-ot kapott, csak mert valakiknek fájtak a tények. Aztán belinkeltem pár referenciát, hogy tényleg úgy van, na, az a második válaszom már 90%-ot kapott. Pedig ugyanazt állítottam.

De olyan is volt, hogy megírtam egy választ, kaptam rá olyan 70% körül. Utánam valaki ugyanazt leírja, kapott 100%-ot.

Az is felettébb komolytalan, amikor valaki ad egy értelmes választ, és jobb esetben kap rá 70-80%-ot. Utána valaki benyög egy baromságot, és kap rá 100%-ot.

Szóval a rendszer korántsem tökéletes. De azért többségében elmondható, hogy a magasabb százalékú válaszok jobbak. Persze, nem mindig, vannak kivételek, de ha valaki csupa jó választ ad, akkor azért ritka, hogy 50% alá kússzon. Nem mondom azt, hogy egy 80%-os feltétlenül jobb válaszokat ad, mint egy 70%-ot, de még egy 90%-osról sem mondanám biztosra, hogy megbízhatóbb, mitn egy 80-as vagy 70-es. De azért aki 70-80-90 % körüli százalékú, arról elmondható, hogy zömében hitelesebb és megbízhatóbb válaszokat ad, mint az, akinek a százalékos mutatója épp csak hogy üti a 30%-ot.

2015. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem egészen azt kérdeztem, hogy ti mit gondoltok ezen értékelési rendekről, hanem hogy nektek mennyire fontos és miért az, hogy jó, esetleg rossz értékeléseket kaptok e?

Csak mert engem hidegen hagy, hogy kinek mennyi (mekkora)...

És ha már a kérdéstől kicsit eltérve, a magas értékelések (ugyanúgy) gyanúsak. A megfelelő választ a legtöbben tudnak adni, ha máshogy nem google barátunk közbenjárása által. Szerintem fontosabb az őszinte rakció, legyen az bármekkora alpári, posztapokaliptikus suttyó megnyilvánulás. És olvastam már 20%-tól is "okos" dolgokat.

2015. jan. 14. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!