Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl érzékeny lelkű lettem....

Túl érzékeny lelkű lettem. Más is van így? Mi az oka?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok. Az első ilyen érzékenységet a nagy fiam ovis korában vettem észre. Elsírtam magam minden óvodai ünnepségen, főleg az anyák napján, mikor verset mondott.

Azóta eltelt 15 év, lett még egy fiam. A család rendben van, boldog és szerencsés vagyok, kisebb gondokat leszámítva, ami mindig akad.

Viszont elég kellemetlen, hogy milyen gyakran bekönnyezek. Ha látok egy videót mondjuk gyerekekről, vagy közösségről, ahogy pl. egy téren elkezd valaki zenélni és mindenki együtt énekel a végén... Szóval ilyen dolgokat is úgy tudok végig nézni, ha folyik a könnyem.

Egyik nap férjemnek meséltem épp egy ilyen videóról, hogy mennyire tetszett / facebookon láttam megosztva/, és már attól megkönnyeztem, hogy felidéztem. Pedig nem volt megrázó, gyerekek szerepeltek benne és az erőszakmentességről szólt.

Az az érdekes, hogy ha emberek mesélnek megrázó történeteket, akkor ez nincs így, az nem ráz meg annyira, hogy sírjak. Általában gyerekek váltják ki, vagy olyan dolgok, ami összefogásról, közös örömökről szól. Mikor a kicsit felvették az oviba és megkaptam róla az értesítést, akkor is elsírtam magam.

Van így más is, vagy valami gond van velem?


2015. jan. 13. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az együtt érzés és a gyengédség, megértés és érzékenység sosem volt bűn, ez azt jelenti neked van szíved és tudsz szeretni.
2015. jan. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzáfűzök mindenki így meghatódik ha a család tagjairól van szó, én sem érzékenyülök el más baján. De ha lesz gyerekem én is sírni fogok az ő nagy alkalmaikon :)
2015. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én világéletemben ilyen voltam. Jelenleg 21 éves vagyok, óvodapedagógusnak tanulok. Édesanyám mindig azt mondta, soha ne változzak meg. Ha minden ember ilyen lenne a világon, nem lennének rossz emberek és harcok. Magas az érzelmi intelligenciád. Inkább legyél ilyen, mint érzéketlen :)

2015. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó neked, hogy ilyen anyukád van :) Én így kilógok a családból, az én rokonságom egoista, önző, kivéve a férjemet. A gyerekeimet is próbálom jószívűre nevelni.

Na szóval, engem így abnormálisnak tartanak. Anyukám is azt szokta mondani, hogy fura vagyok. Azt hiszik, megjátszom magam, meg hogy kényes vagyok. Szerintem meg a körülöttem lévők kirakat emberek. Nem könnyű így a közösségben... Rossz megyébe költöztem sajnos, én más vagyok, mint az itteniek. De köszönöm, megnyugtat, hogy máshol ez pozitív tulajdonságnak számít :)

2015. jan. 14. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Te pozitív vagy és ők negatívak, soha ne változz meg az ő kedvükért, maradj aki vagy, nagyon jó anya vagy és büszke lehetsz magadra. A negatív embereket meg kerüld messziről :)
2015. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok megváltozni :)

Köszönöm Nektek! :)

2015. jan. 15. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!