Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szólnátok/mit reagálnátok,...

Mit szólnátok/mit reagálnátok, ha megtudnátok, hogy a kb.15 éves gyereketek apróbb (~5 ezer) összeggel tartozik egy ismerősének (akik te még hallásból sem ismersz)?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, volt haverom, egy számítógépes online játékban ismertem meg, és egyszer kért kölcsön, hogy vegyen valamit a játékban, és nem hajlandó visszaadni (saját bevallása szerint, igen, de fél éve halogat, magyarázza hogy ha lesz pénze (azóta 30 ezret költött még a játékra szóval van) akkor visszaadja). Telefonkönyvből tudom az édesapja telefonszámát, gondolkozom rajta, hogy felhívjam, és normális emberi módon elmondanám, hogy szeretném visszakapni, beszéljen legyen kedves a gyerekével. Ti mit reagálnátok az apuka helyében?

Sajnálom a pénzt, bár szerencsére nem nélkülözök, nem fogok belehalni, ha nem adja meg a tartozását, inkább azt szeretném, ha a srác megtanulná, hogy ha nem becsületes, akkor meg tudják találni az emberek.

Egyébként 18f


2015. jan. 15. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, kifogsz egy olyan apát, aki simán lepattint, hiszen ismeretlen vagy neki, a fia letagadhatja, hogy kapott tőled kölcsönt, stb.

Nyeld le és legközelebb gondold át, kinek adsz kölcsön.

2015. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom, igazából az érdekelne, hogy a válaszadók, személyesen mit reagálnának
2015. jan. 15. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálnék semmit sem a telefonálónak, mert mindenki azt mond, amit akar, főleg egy idegen.

Elbeszélgetnék utána a gyerekemmel és utána döntenék. De ha az én gyerekem mást mond, akkor nem tudom, hogyan tudnám, hogy mi az igazság.

Te meg ne adj kölcsön szinte ismeretlen embereknek.

2015. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan embernek ne adj kölcsön pénzt, akinek az apja még csak hallásból sem ismer.


Pénzt csak azon barátainknak adunk kölcsön, akikben teljes mértékben megbízunk.

2015. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az apuka helyében azt mondanám, beszélek erről a fiammal. Aztán a fiamtól megkérdezném ezt a dolgot. Ha ő is alátámasztaná, akkor kicsit mérges lennék rá és biztosan leszidnám, mer van olyan jó a kapcsolatunk, hogy elmondhatja, ha tartozásba keveredik. Rávenném, hogy adja vissza a pénzt és ne tegyen ilyet máskor, inkább kérjen tőlem....

De ez én vagyok. Sokan meg rád csapnák a telefont. De egy próbát megér mindenképp.

2015. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már a telefonban közölném veled, hogy ezt vele rendezd le! Te adtál neki kölcsön, Ő meg kért. Továbbiakban az ügyhöz senkinek semmi köze! Mindketten vonjátok le belőle a tanulságot!

Persze, a telefonod után jobban odafigyelnék a gyerek költségvetésére!

2015. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!