Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti miként reagálnátok, ha...

Ti miként reagálnátok, ha meglátnátok az utcán, hogy egy srác felpofozza a barátnőjét az utcán, közben veszekednek hangosan, illetve a gyerek folyamatosan pofozásra tartja a kezét és magyaráz, hogy ne idegesítse fel?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre, mert ez nem egy olyan mindennapi (megszokott) dolog, hogy le tudd reagálni azonnal helyesen. Odamennétek és leállítanàtok, hogy ne pofozgassa vagy hagynátok kettejükre a dolgot, hogy tisztázzák és nem avatkoznátok bele. Személyszerint az utolsó, bár ha segítséget kérne a lány, szó nélkül odalépnék. Jól gondolkozom vagy nem ez a norma?

2014. júl. 24. 23:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha már tényleg nagyon üti a lányt, akkor én odamennék, és leütném a csávót. :/
2014. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy legalább is megpróbálnám védeni a csajt.
2014. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én lány vagyok és nem hinném hogy odamennék, ha ilyen agresszív a srác. Inkább hívnám a rendőröket, majd ők letisztázzák a dolgot.
2014. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem reagálnak sehogy az emberek. Közönyösen néznék utána mennének a dolgukra. Számtalan példa mutatja. Eddig süllyedt a társadalom.
2014. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Szerintem nem a "közöny" teszi ezt, hanem nem tudják ők sem mi a helyes egy ilyen esetben. Éppen ezért kérdezem én is, mert ez nem egy szokványos dolog. Én pl. rosszul érzem magam attól is, ha hallanom kell más veszekedését, de nem azért mert nem érdekel, hanem nem rám tartozik, és nem akarok beleavatkozni.

Akkor azt jelentette, hogy te rögtön odamentél volna és leállítod a srácot, holott ki tudja mi volt az indoka? (Igaz erre nincs semmi ok, de ha én vitáznék barátnőmmel, és odajönne pattogni egy gyerek, hogy a saját barátnőmmel hogy beszélek, közben nem tud semmit a dologról, akkor biztos vagyok benne még idegesebb lennék, és lehet össze is verekednék az okoskodó, bevágódni vágyó, jófej gyerekkel)

Az ezelőtti lánynak: akkor te határozottan beleavatkoznál? Rögtön rendőrrel?

2014. júl. 24. 23:57
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki ütlegel valakit, akkor az könnyű testi sértés, nem magánügy, nem beszélgetés. Hívhatsz rendőrt, igen.

Szerintem ha valaki fellép a lány mellett, az nem azért teszi hogy "bevágódjon a csajnál" hanem hogy megvédje egy hülyétől.

És nincs olyan hogy azt nem tudni hogy mi az oka, egyáltalán nem lenne szabad ilyet csinálni senkinek.

A társadalom meg közönyös és beszari. "Magánügy" címszó alatt elfordítják a fejüket aztán meg adják az álszent sajnálkozót ha másnap látják az újságban hogy XY félholtra verte a feleségét.

2014. júl. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Volt már, hogy odamentem üvöltve, hogy állítsa le magát. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy kicsit be voltam möszve:D A lány szegény sírt, nem csinált semmit, a pasi meg egy szánalmasnak és nem túl erősnek, de agresszívnek látszó undormány volt, nekem meg ugye meg volt nőve az igazságérzetem, a félelemérzetem meg eltűnt.:D

Másik eset, ami viszont rendszeres, mert azon a villamoson utaznak amin én is: huszonéves, erősnek kinéző, igazi elborult agresszív kegyetlen pszichopata és az alárendelt bnője. Állandóan a villamoson gyepálja szegényt, olyan is volt hogy rugdosta. Szégyen vagy nem szégyen, olyankor hasznos, hogy általában napszemüveg van rajtam és zenét hallgatok, mert elszörnyedve nézem, milyen kegyetlen az a r.hadék. Alázza szidja félemlíti, a testi bántalmazást meg elképzelhetitek... De ez az a szint, amire ha pasi lennék se biztos, hogy beavatkoznék, mert nem lepődnék meg, ha bárkit aki beleszól, ott helyben a villamoson szúrna torkon. Szóval iszonyúan sajnálom a lányt, de 130 kiló alatt ember nincs, aki kockáztatná az életét.

2014. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
A probléma nem ott kezdődik, hogy üti a barátnőjét, hanem ott hogy egyáltalán van barátnője, az meg a csajon múlik. Aki agresszív barommal jár, az viselje a következményeit!
2014. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy nem tudják mi a helyes?

Én nő vagyok, de ha azt látnám, hogy egy nőt megüt egy férfi az utcán, kérdés nélkül mennék neki.


Úgy sajnálom, hogy nincs rá lehetőség rá, hogy minden ilyen erőszakos barom hozzám legyen irányítva és velem erősködjön. Többet nem emelne kezet egyik sem nőre...


Alapvető dolog, hogy nőt látunk sírni vagy bármi baja van, oda megyünk, ugyanígy gyereknél.

Még tininként egyszer rászóltam egy anyukára aki down-szindrómás kislányát rángatta meg üvöltött vele. Nem kicsit lepődött meg, de moderálta magát.


25\L

2014. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is leginkább a 6-al értek egyet. Ha egy pasi veri a barátnőjét az utcán, az nem "bevágódás a nőnél" történet, ha segítesz a nőn, legfeljebb csak az izomagyú barom fejében... Természetesen nem mennék el közönyösen. Ha látom, hogy súlyos a dolog, és a bántalmazó erősebb nálam, akkor hívom a rendőröket. Engem nem érdekel, hogy a barátnője, és "semmi közöm a magánügyükhöz", ugyanis, ha erőszak van az utcán, az nem magánügy. Ha látom, hogy egy embert ütnek, nem megyek el szó nélkül, és ehhez nem kell, hogy a barátnőjét verje valaki, akármilyen erőszak mellett sem kéne szerintem közönyösen elsétálni.
2014. júl. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!