Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy II....

Mi az oka annak, hogy II. János Pál pápát ilyen gyorsan szenté avatték, régebben viszont a szenteket gyakran csak több száz évvel késöbb avatták szenté?

Figyelt kérdés

2015. jan. 15. 21:25
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
0%
Ez attól függ, hogy az ember milyen hamar képes paktumot kötni az ördöggel. A mai világot a sötét erők irányítsák! (sátán, démonok)
2015. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Nagy formatumu jelenseg volt o, a xx. szazad masodik feleben ugy tudta Krisztust kozvetiteni az emberiseg fele, ahogy csak nagyon kevesen, pl. Kalkuttai Terez (Terez anya) Hasonlo formatumu papa meg a jelenlegi, Ferenc, aki remelhetoleg tetteivel letisztultabba, krisztusiabba teszi az Egyhazat. Hozzateszem, ez sokaknak fajni fog...
2015. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
nagyobb volt mint szent Isván? és sok másszent aki csak száz évek alatt vált szenté?
2015. jan. 15. 22:27
 4/37 anonim ***** válasza:

Mert üzenete van a világ felé.

Az egyháznak szüksége van pozitív, mai példákra, nem lehet mindig kőszobrokat meg barokk festményeket mutogatni, hogy "látjátok ők sokszáz éve éltek, és kaptak egy dicsfényt a fejük fölé, mert akkor még ingyen osztogatták".

2015. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
és akkor miért lehetett?
2015. jan. 15. 22:44
 6/37 anonim ***** válasza:

egyrészt Szent Istvánt elég hamar szentté avatták sztem a fiával együtt, 40 év az nem hiszem, h olyan sok idő, meghalt asszem 1038-ban, szentté avatták 1083-ban, szóval, ha ezek az emlékeim jók, akkor nincs több száz év. :D


vmi történet rémlik is, h vki mesélte, h nem olyan simán megy a szentté avatás, csodatételeket kell "rábizonyítani", vagy vmi ilyesmi, ami nem egyszerű dolog.


nézz utána a szentté avatás menetének, nekem rossz a netem ehhez. :)

2015. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

azért 40 év is sokkat több néhány évnél. Attól hogy vol tilyen szintén kb tizszeres ellenpélda még voltak több száz évesek is.

Akkor az lenne a fő ok, hogy itt gyorsabban találtak csodákat?

2015. jan. 16. 11:03
 8/37 anonim ***** válasza:

én lehet, h rosszul gondolom az egészet, ne vegye senki jónak, vagy rossznak a gondolatmenetemet, de sztem anno lassabban ment minden sztem, de lehet, h alapból ez a csodadolog is hülyeség, vmi vallásos emberke jöhetne már, bár ez a csodadolog is elméletileg egy paptól van, de nem közvetlenül tőle, szóval lehet, h csavartak rajta vmit, vagy elég egy kis félreértés, rosszul emlékezés, s már teljesen más a dolog. Szóval a legegyszerűbb dolog, h beírod google-ba, kidob talán egy wiki-t, s megnézed ott. :)

Ha igaz ez a csodadolog, akkor a mai világban sztem hamarabb le lehet tudni talán ezt, mint anno. Bár nekem is rémlik vki, talán Árpádházi Szent Margit volt, vagy nem is tudom, aki 1200-as években élt, s csak 1900-as években lett szentté avatva, ott nemtom, h mire jöttek rá. :DDD De nagyon rémlik, h volt ilyen, ha nem is ő volt az. :D

2015. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Ja értem már. Van internet ezért gyorsabban találnak csodákat.

Tehát az internet miatt válnak manapság hamarabb szentekké a szentek.

Köszi, már mindent értek.

2015. jan. 16. 14:08
 10/37 anonim ***** válasza:
én nem ezt mondom, de sztem manapság jobban vannak rögzítve dolgok, de gőzöm nincs erről az egész világról, mondtam, h én semmit nem tudok erről, de ott a wikipédia, sztem sokan utána jártak már ennek a dolognak, ott többet olvashatsz, s valszeg biztosabbat is, én, meg sokan itt valszeg csak találgatni tudunk, nem hiszem, h erre jár egy Robert Langdon professzor, de várhatsz erre is, lehet, h téged is szentté avatnak majd, ha még két csoda összehozható lesz veled kapcsolatban. :D
2015. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!