Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan választják ki az...

Hogyan választják ki az embereke a végtelen lehetőségek közül azt az egyet, amit végül is megélnek?

Figyelt kérdés
Mikor az ember fiatal, végtelen lehetőséggel rendelkezik. Vagy legalábbis elég sokkal. Elmehet egyetemre, szakmát tanulhat, utazgathat, dolgozhat... Ha sok olyan lehetőség van ami tetszik valakinek, az hogyan válassza ki "az igazit"?

2015. jan. 15. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismersz törvényszerűségeket, amik determinálják a sorsot? Ezek sokan vannak, és azok mentén választasz életeseményeket. Nem tudsz mást.
2015. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az élet úgyis mindig más-más helyzeteket/személyeket görget eléd,ezek a hatások + ahogyan te majd reagálsz rájuk együttesen mindig kialakítják majd hogy merre tovább.
2015. jan. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdés azt sugallja, mintha ez valami szándékos választás lenne. Jó persze, annyi szándék van benne, hogy valaki el tudja dönteni, hogy pl. nem szakközépbe akar menni, hanem gimibe stb. Viszont rengeteg döntést spontán hozunk és nem egyik napról a másikra. Az élet egy nagy folyamat, sok tényezővel, sokszor olyan dolgok is befolyásolnak, amikre nem is te vagy hatással. Sokszor, ha visszatekintesz rá, bánod, hogy ezt meg ezt nem kellett volna, de amikor még ott voltál, hogy másképp tehetted volna, eszedbe sem jutott, hogy mást tegyél. Tehát a tetteid következményeit, hogy mi lesz belőle, nem mérlegeled sokszor.


A legtöbb ember él mint hal a vízben és egyik nap után jön a másik. Igazából csak apró döntéseket hozunk, és a sok apró döntésből összeáll egy történet. Ha megkérdezel egy bolti eladót vagy akár politikust vagy akárkit - lehet, hogy azt mondja, hogy a franc se gondolta volna, hogy ő most ezt fogja csinálni, amit. Csak az "élet hozta ezt". Szerintem valahogy így működik sok embernél a dolog.


Persze vannak olyanok, akik eldöntik korán, hogy "én ügyvéd leszek" "én orvos leszek" és ebbe az irányba mennek töretlenül - ilyen is van. De ezeknél az embereknél is van egy csomó dolog, párkapcsolat, hobbi stb., ami lehet, hogy náluk is teljesen spontán alakul, nem választják ki, hanem csak csinálják nap nap után.

2015. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 21 vagyok, és még mindig nem tudom, mi a fenét kezdjek magammal...
2015. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!