Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A végtelen butaság és érzéketl...

A végtelen butaság és érzéketlenség lehet agyi probléma is? Egyszerűen már mással nem tudom magyarázni!

Figyelt kérdés

Szóval van egy személy a környezetemben, és annyira egyszerű ember, hogy az már fáj. Semmi bajom az egyszerű emberekkel, de ő.....Nemhogy a szarkazmust, a célzásokat nem érti, ha belemondom a képébe a dolgokat nyíltan, akkor sem érti meg. Egyszerűen nem érti, hogy miről van szó..Volt olyan, hogy megosztottam vele a gondolataimat (régen), a világlátásomat, és konkrétan olyan kikerekedett szemekkel nézett, hogy az nem igaz....Megszólalni sem tudott, a képéről leolvastam, hogy semmilyen összefüggést, semmit nem ért az egészből.. Ezzel alapvetően nincs is probléma, de amikor ő a kis szűk fantáziájával (ha van) elkezd vitatkozni, hogy márpedig ő jobban tudja, meg hogy ez így van, úgy van, pedig kuu urrrváára nincs úgy. Annyira egy nyomorék ember, egy gyenge jellem, és azt sem veszi észre, amikor mások egy beszélgetés során ezt sejtetik neki. Annyira buta, hogy az túlmegy a butaság fogalmán. És amikor velem harciaskodik, én legyszívesebben megütném (szégyellem, hogy ezt érzem), azért inkább elmegyek, otthagyom, mert annyira primitív, hogy semmit nem értene meg. Sírni tudnék, és jön és ő édesdeden elvan a szűk látókörével, és nekem magyaráz lehetetlen dolgokról...Tulajdonképpen a normális emberek egy pillantásból tudják, hogy mit gondolnak róla..

Egyszerűen már nem tudom mással magyarázni ezt a végtelen emberi butaságot, azt, hogy az érzelmi intelligencia konkrétan minuszban van, minthogy agyi zavarokkal van összefüggésben. Az ezekért az ingerekért felelős területekkel valami baj lehet, mást nem tudok... Az a baj, hogy egy hozzátartozómról van szó, és ezért saaaaaaaaajnos nem tehetem meg, hogy otthagyom a pi csába... Segítség!!!!!!!!


2013. dec. 18. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van agyi probléma. Minden esetre intelligenciája hiányos. Érzelmi, szociális egyéb területen. Nekem kollégám van ilyen. Lassan senki nem áll szóba vele, ha ő kezdeményez beszélgetést, akkor rövidre zárják és otthagyják. Engedd el a füled mellett a hülyeségeit. Nem könnyű, de csak ezt teheted.Ne vitatkozz vele, hagyd rá. Senkinek nem ártasz vele, és magadat se bosszantod fel.
2013. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg ez a legjobb módszer, le id csökkentettem minimális szintre a kommunikációt. Tényleg felesleges vitatkozni, mert 1. én robbanok fel tőle, már így is tönkrementek az idegeim, 2. ez csak neki jó, mert azt hiszi, ő hú de megmondta. Jaj istene, annyira nehéz...
2013. dec. 18. 12:28
 3/6 A kérdező kommentje:
van egy szitu: társaság, többen vagyunk, és ő valamit benyög, bbbbbbbbbbaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzmmmmmmeeeeeeeegggggggggg, tök odanemillő dolog, kb mindenki lesüti a szemét, meg megrázza a fejét, meg értetlenül néz, hogy mi van, ő meg kacarászik, jól érzi magát.. Szégyen
2013. dec. 18. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, ő meg olyan kérdést ír ki rólad, hogy van egy rokonom, aki idegbeteg, negatívan áll az élethez, felsőbbrendűségi komplexusban szenved ok nélkül, és mérhetetlenül agresszív.
2013. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha tudnád, mennyire vagyok én agresszió áldozata, ha tudnád, milyen erőszak közepette nőttem fel, ha tudnád mivé váltam az agresszió által, ha tudnád milyen sérült vagyok emiatt, ha tudnád....
2013. dec. 20. 18:32
 6/6 ShadowMonster válasza:

arra nem gondoltál, hogy őt meg talán az zavarja hogy érzelmekkel teli dolgokról dumálsz vele? ráadásul az nem beszűkült gondolkodás és butaság ha van egy érdeklődési köre, amiről mindent tud. és is ilyen vagyok, aspergeres.

autistából nagyon sokféle van...

2014. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!