Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véleményetek szerint miért...

Véleményetek szerint miért jelentkezik annyi fiatal olyan szakra a felsőoktatásba, amivel aztán nem tudnak elhelyezkedni? Például: művészettörténész, andragógia, muzeológia, szabad bölcsészet, nyelvész?

Figyelt kérdés

#pályaválasztás #bölcsészet #friss diplomás munkanélküliség
2015. jan. 18. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert ezt szeretik és reménykednek benne, hogy mégis eltudnak helyezkedni.
2015. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Mert csak az van bennük, hogy legyen diplomájuk, mert az milyen jól hangzik.
2015. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Az álmaikat kergetik. :) Én is szívesen mennék utánuk, de tudom, nagyon nehéz lenne majd elhelyezkedni abban a szakmában (főleg nekem), így majd át fogok térni a B tervemre, bármennyire is fáj a szívem, amiért nem foglalkozhatok azzal, ami oly mélységesen vonz.
2015. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Mert a csajok jó része egy könnyű büfészakon csak húzza az időt, hogy addig se kelljen dolgozniuk amíg el nem veszi valami palimadár őket.
2015. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Tök jó, hogy itt mindenki mindent jobban tud, de lehet, hogy életében nem beszélt még bölcsésszel, akit érint a dolog. :)


Ezekkel is el lehet helyezkedni, de nagyon kitartónak kell lenni. Vannak nyelvészek, művészettörténészek, muzeológusok stb., akik sokra vitték. Kevesen vannak, de ők az élő példa arra, hogy aki nem adja fel, megtalálja a helyét a szakmájában.


Ettől függetlenül persze akadnak olyanok is, akik csak hobbiból kezdenek bele, aztán rájönnek, hogy nem nekik való az egész. Sajnos ők vannak többségben, ezért alakult ki róluk az a szörnyű általánosítás, hogy mehetnek a mekibe.

2015. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Nyelvésznek tanulok, az összes szaktársamnak van munkája. Fordítunk, lektorálunk, egy csomó dologban kérik a véleményünket, a kritikánkat, megbecsülnek minket. Van muzeológus ismerősöm is, irigylére méltó, érdekes munkaköre van, természetesen az egyik leghíresebb múzeumunkban. A szabad bölcsész ismerősöm külfölfi lapnak ír cikkeket és nagyon is jól megfizetik érte.


Az, hogy nehéz ezekkel elhelyezkedni, tény, de az, hogy "nem tudnak", az nagy baromság. Aki akar munkát, annak előbb-utóbb lesz munkája.


Egyébként nemcsak ezek a "szakmák" nem annyira keresettek, hanem egy csomó más sem Magyarországon, amiről ugye nem mi tehetünk, mert egy normálisan működő orszgában, normális gazdasággal, ez a kérdés meg sem született volna. Ettől függetlenül még ha valaki nem is pont a képzettségéhez 100%-ban passzoló munkakörben fog elhelyezkedni, miért ne tanulhatna azt, amit szeretne?


Az én munkám pl. rengeteg helyen érintkezik a nyelvészettel, de sok helyen meg nem. Mégis elégedett vagyok, mert az álmomat követtem és őszintén örömömet lelem abban, amit tanulok. Nekem a nyelvészet nagyon sokat adott és nekem tkp. a lényemmé vált ez a hivatás.


Sajnálom, Kérdező, hogy neked fogalmad sincs arról, mit jelent valamit hivatásból csinálni, teljes szívedből és nem csupán az anyagi vonzatért.

2015. febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
71%
Mert diploma nélkül szarba se néznek.
2015. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Az egyetemi tanárok, meg rektorok a Bölcsészettudományi Egyetemen, meg élnek mint hal a vízben! Milliomosok, és hazudnak a fiataloknak, hogy milyen jó lesz a szak, milyen értékes lesz a diploma aztán végül mégsem. Ők meg röhögnek a markukba, szégyellhetnék magukat.
2015. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!