Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság vagy realista szemlél...

Bunkóság vagy realista szemlélet ha megkérdem, hogy ha egyre növekszik az átlagéletkor egyre tovább élnek az idősek, akkor vajon van megoldás arra is, hogy ki fogja eltartani őket?

Figyelt kérdés

Ugye az egyik oldalon tapsolunk, hogy egyre jobb orvosi ellátás egyre kitolódó átlagéletkor egyre tovább lehet élni. De jó.

A másik oldal: elöregedő nyugati társadalmak, összeomló nyugdíjrendszer, kérdés ki tartja el a már nem dolgozó időseket, ha nem jön be annyi befizetés a dolgozóktól mint amennyi nyugdíj kimenne.

Már ott tartunk, hogy 40 felett nyugodtan felköthetem magam a munkaerőpiacon, mert leírtak, öreg vagyok sehova se kellek. Na most örülnöm kéne annak hogy de jó akár 80-90, akár 100 évig is élhetek? De jó-és miből ha szabad kérdeznem? Az összeomló nyugdíjrendszerből? A semmiből?

Vagy támaszkodjak a családra? És ha nincs? És ha van csak szarik rám a család?


Szóval bunkó vagy realista vagyok ha megkérdem: tovább élni-oké de miből tessék mondani?


2015. jan. 19. 08:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ez sok országban gond.

Nyilván az államnak is van feladata, idősek munkába állásának elősegítése, de a fiatalok segítése is, hogy minél több aktívkorú dolgozzon, pl. kismamák segítése részmunkaidős állások támogatásával, távmunka támogatásával.

De az embereknek is tudomásul kell venniük, hogy nem várhatnak minden megoldást az államtól. Nyugaton és az USA-ban már bevett szokás, hogy az emberek nem csak a nyugdíjrendszerre támaszkodnak, hanem úgy alakítják saját befektetéseiket, hogy azokból idősebb korukban profitáljanak. Ennek még nálunk nem nagyon van hagyománya. De azért már nálunk is van sok lehetőség, csak ugye az emberek nagy része nem ért hozzá. Jó lenne, ha ilyeneket is tanítanának az iskolában :)

2015. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, egy nagyon valós probléma. Munka szempontjából:45-65 az 20 év, a fél életmű. És nem vesznek fel sehova 45 évesen, egy merő kínlódás lesz az egész. A rokonok is csak egy határig tudnak segíteni-ha akarnak is-, hisz nem mehet minden idejük-energiájuk rá, az is abszurd. Nem tudom, mi a megoldás, és egyáltalán, hogy van-e?
2015. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a foglalkozásod, mihez értesz? De 40 évesen még van mibe kezdeni ha tényleg dolgozni akarsz. Igen, támaszkodj a családra. Ha jol gazdálkodtál "szeretet tökéddel", 40...50 évesen már tudnak segiteni a gyerekeid. Persze ha 40 éves korodig csak azzal foglalkoztál, hogy "kiteljesedj v kiéld magad" akkor ez nincs. De ezért ne mást okolj.
2015. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nem bunkóság, sőt.

Szükség lenne olyan emberekre is, akik az igazi kérdéseket fel merik tenni...

2015. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

Nem bunkóság, de mégis kit szeretnél ezzel a roppant frappáns, kicsit sem elcsépelt kérdéssel "meglepni"

Mert nem az orvostudomány fejlődését kellene okolni azért, hogy nem fogsz tudni miből megélni. Ha te személy szerint nem szeretnél tovább élni x évnél, majd gondoskodsz magadról, de mások viszont lehet, hogy "élnének" a lehetőséggel.

2015. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

És ezek a mások vajon kinek a kárára kinek a pénzéből élnek majd? Mert ha teljesen önellátóak ha senkitől egy forintot se kérnek, ha azt se kérik hogy segítsem őket át az úton, ha azt se kérik hogy adjam át a helyem nekik a buszon akkor oké.

De ha bármi pénz kedvezmény jár nekik pusztán azért mert annyi évesek amennyik akkor már nem oké a dolog.

2015. jan. 19. 10:45
 7/25 anonim ***** válasza:

6: Mi a bajod?

Nem te tartod el a nyugdíjasokat. Ők megdolgoztak azért a nyugdíjért, amit majd megkapnak, ha kapnak.

És nehezedre esik átadni a helyet a buszon idősebbeknek?


Ezek most honnan jöttek? Semmi közük az eredeti kérdésedhez.

2015. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
60%
#6 megjegyzésed alapján már világos a kérdésed. KŐBUNKÓSÁG!!!
2015. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A nyugdíjasokkal senki nem mer ujjat húzni, mert ekkor ugye elveszítené a legnagyobb szavazóbázisát.

Szóval nekik mindig meg lesz a nyugdíjuk, akár olyan áron is, hogy a kevéske munkavállalótól majd a fizetése 90%-át fogják levonni, hogy legyen miből eltartani az eltartandókat.

Aztán hogy ezt a rendszert meddig fogja eltűrni a nép, azt senki sem tudja...

2015. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ember, a felosztó kirovó rendszert ismered? De igen, én tartom el a nyugdíjasokat és nem a saját hajdnai befizetéseik.

A saját hajdani befizetéseiket már rég elköltötték más nyugdíjasokra.

Még 1x: de igen, ÉN TARTOM EL őket. A tőlem levont pénzekből van nyugdíjuk, és nem abból amit maguk hajdanán fizettek -mert az már régesrég elköltődött.


Nem te tartod el a nyugdíjasokat

2015. jan. 19. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!