Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha egy napig...

Mit tennél ha egy napig mindenható lennél?

Figyelt kérdés
2015. jan. 25. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Elvennem a szabad akaratot az emberektol 😃
2015. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Első! Te nem mindenható akarsz lenni akkor, hanem politikus
2015. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Istentol kaptuk a szabad akaratot, nem?

A politikusok max atmosatjak az agyunkat, de nem vehetik el tolunk.

Nem vagyok vallasos, csak ideirtam, ami eloszor eszembe jutott.

Elso voltam.

2015. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Megszüntetném az éhezést, és azokat a betegségeket, amiket az ember hozott létre (ha mindenható lennék, tudnám melyek ezek).


Kiegyenlíteném a lehetőségeket anyagi és természeti javakban, elvennék abból, ahol sok van és pazarolják, és odatenném, ahol kevés. Próbálnék egyenlő körülményeket teremteni minden ember számára.


Megszüntetném és eltüntetném a környezetre káros dolgok nagy részét, helyette alternatív módszert lennének kénytelenek alkalmazni. Például kőolaj felhasználás helyett elektromos autók, és azok fejlesztése, ehhez megfelelő alternatív áramot termelő és biztosító létesítmények (szél-víz-napenergia). Vagy valami, ami még kevésbé terhelő a környezet számára.


Kezdenék valamit a fogyasztói társadalommal is, mert bőven több, mint elég dolgot termelünk, aminek a nagy része kukában végzi. Inkább minőségre, mint mennyiségre kellene áttérni, és növelni kellene az újrahasznosítást (valami kevésbé környezetterhelő új módon, mint a mostani) is.


És valahogy gondoskodnék arról, hogy ne szaporodjon túl az emberiség. Mondjuk mindenkinek max kettő gyereke lehet, vagy ilyesmi.


És ami pusztán a személyes jólétemet szolgálja: eltörölnék minden ostoba reality műsort a tévéből. Mindet. Mehet a természetfilm, a mese, a híradó (az is mese...). Nem zavarnak az ócska szappanoperák és a filmek se. De a reality műsorok...! Pfujj.

2015. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Először is örökké mindenhatóvá tenném magam :D


- Testi vágyak kiélése: legjobb kaják, jó csajok, drogok, pénz

- Jövő biztosítása: Szuper kégli, tökéletes nő, örök egészség, ifjúság

- Minden tudás megszerzése

- Magamba bolondítanám a szerelmeim, létrehoznám a tökéletes alkotásokat és a tökéletes világot


És persze megválaszolnék minden kérdést a Gyakorin, csak lepontoznának :(


:D

2015. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A jókat megjutalmaznám jó élettel, a rosszakat meg megbüntetném szar élettel. Nagyjából fordulna a kocka.

Jah és a saját képemre fordítanám a világot, ahol a jóknak nem kell szenvedni, és a rosszaknak nem lenne jó életük.

Valami ilyesmi, de ezt csak hosszasan lehet jól szemléltetni, de hát semmi kedvem annyit gépelni.

2015. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Minden embert eltüntetnék a földről és minden ember alkotta nyomot. Csak én maradnék és álmaim nője. Majd mindent előröl kezdenék.
2015. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez egy iszonyatosan bonyolult kérdés.


Első húzásra, örökké mindenhatóvá tenném magam. Szerintem. Bár kíváncsi vagyok, hogyan válhatnék mindenhatóvá - tehát mik az előzmények. Miért én? Miért egyedül én? Miért csak egy napra? Miért mindenható lennék?


Ezen kívül, én nem a részleteknél kezdeném, mint az előttem szólók néhánya. Éhezés, korrupció, szexizmus, környezetszennyezés, anyagiasság, pszichés betegségek - részletek, részletek, részletek. Egyben kéne, valahogy, megragadni az egészet. Olyan megoldást kéne találni, ami nem csak egy nézőpontból/az egyik félnek megfelelő-elfogadható.

Alapjaiban kéne változtatni.


A listán dobogós helyezés: a létező összes tudást a magamévá tenném. A Lucy boncolgatta, milyen lenne, ha használnánk az agyunk 100 százalékát, de az fikció. Minden tudással a markomban lényegében át tudnám látni, hogyan kellene változtatni a világon (mert gondoljunk bele: mindenki máshogy definiálja a jót és a rosszat, máshol vannak a határok.) tudnék-e egyáltalán (egy meghatározott séma alapján működnek a dolgok, vagy, ha belenyúlok a rendszerbe, mélyreható változást is elérhetek - ismétlődésekről van szó? Szükséges dolgokról, mondjuk a fejlődés érdekében? Át lehetne ugrani bizonyos szakaszokat? Mi kell? Mi nem?) és akarnék-e egyáltalán (lányegesek vagyunk mi, emberek az univerzumban? Mennyire? Máshol mi a helyzet?). Mennyire lehetséges felülemelkednem Magamon? Az emberen, magamon belül? Emberből mindenható - hogy, miként, mennyire, miért? Több mindenható is lehetséges? Van hierarchia a mindenhatók között? Lehetséges-e a mindenhatóság, egyáltalán? Én lennék Isten? Isten vagy isten? Istenek? Tudnának rólam, egyáltalán? Vagy a változás feltűnés nélkül állna be? Mit adhatok én? Ha van/volt mindenható, miért nem használta ki? Nyomós oka volt rá? Ha nem is nyomós, volt oka rá? Milyen törvények szerint lehetnék mindenható - vannak szabályok, amiket nekem i be kell tartanom? Kik felett lehetnék mindenható? Több alternatív univerzum van?


Annyi kérdés van, mint a rosseb.

2015. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a kérdés. Bármit megtehetsz és előállíthatsz amire csak gondolsz következmények nélkül.
2015. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 opened paradise ***** válasza:

Kicsit igazságosabbá tenném a világot.

Aki dolgozik az kapjon érte,aki meg lop,az ne.


Azonkívül:

Megtennék dolgokat,amik ha nem sikerülnek,visszacsinálhatom őket.

Megnézném a jövőmet és szereznék egy légdeszkát :D

2015. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!