Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem személyreszabo...

Isten miért nem személyreszabottan szereti az embert?

Figyelt kérdés
Hisz ő alkotott,teremtett, tudnia kéne milyenek vagyunk, miket szeretünk,mire vágyunk,ez nem jelenthet akkora problémát neki,azt is tudja,hogy mitől lesz elégedett az ember,és mégsem úgy tesz,mégsem úgy viselkedik,nem is érdekeljük őt,igaz?

2015. jan. 13. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Ez új: eddig volt már nemecsek ernő, gonosz, ítélkező, most az a hibája: nem elégíti ki mohó vágyainak, nem viselkedik úgy,hogy az örök kielégületlenül háborgók elégedettek legyenek, hátradőlve pöfékeljenek dagadtan a fotelben, és gyakorizzanak. Nahát be is írom Őneki a rossz pontot! Van még kérdésed,kérdező ?(bár ez téged biztos nem érdekel, de elmondom, engem személyre szabottan szeret és én hálás vagyok érte, és ezért a világom minden súlyos nehézség ellenére SZÉP)
2015. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Titusztitusz ***** válasza:
65%
Kicsit rosszul közelíted meg a kérdést...Próbáld meg úgy elképzelni az Isten-ember viszonyt, mint mondjuk egy SZÜLŐ-GYEREK kapcsolatot...Ha ÍGY TESZEL, valszeg egyböl jobban érteni fogod a dolog lényegét...A gyerek is a szülő "teremtménye", akire a szülő ODAFIGYEL ÉS ÓVJA AHOL TUDJA, de ez nem jelenti azt, hogy a gyerek a szülő ZSINÓRON RÁNGATOTT BÁBJA...Ugyanis mind a gyereknek, mind a teremtett embernek ÖNÁLÓ AKARATA, ÉS SAJÁT EGYÉNISÉGE VAN...Úgyhogy az ISTEN hiába tudja azt, hogy az egyes embernek MI LENNE A JÓ, a SAJÁT SORSÁROL MÉGIS AZ EMBER DÖNT...(Aztán meg majd idővel az isten majd mérleget von mindenki cselekedetei kapcsán...)
2015. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem igaz. Figyelembe veszi, hogy milyennek alkotott, de ha nekem az a mániám, hogy a tízemeletesről ugrálok lefele, holott ő ettől óva int, mivel törékeny ehhez a testem, akkor ne őt okoljam már ugye, ha széjjel loccsanok.

Én elhiszem, hogy a sátán sok mindent elhitetett veled, hogy ez tenne boldoggá vagy amaz, és te bedőltél neki, de vajon tényleg ez, az, amaz adná meg neked a boldog életet, vagy csak időlegesen kielégítené az egódat?

2015. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

szia


Isten személyre szabottan szereti az embert, hiszen sok féle egyéniség létezik.

a lényeg hogy egységesen mutassanak be imádatot azáltal, hogy engedelmesen megteszik betartják az általa adott erkölcsi értékeket.


Nem az egyéniséggel van a baj hanem ha valaki messzebb megy a megengedettnél, ha nem lenne sokféle az ember egyéniségben akkor unalmas lenne és nem lenne sokszinű az élet.

2015. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

"Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet.

De ő azt mondta, nem. Azt mondta, hogy a büszkeséget nem ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.

Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet.

De ő azt mondta, nem. Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke. Nem kapni, megszerezni kell.

Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot.

De ő azt mondta, nem. Azt mondta, csak áldását adhatja, a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól.

De ő azt mondta, nem. A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól, és közelebb visz hozzá.

Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést.

De ő azt mondta, nem. Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom, de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni úgy, ahogyan ő szeret engem. Erre azt felelte, látom, már kezded érteni. Tanuljátok meg tőlem.


Kértem erőt, és Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.

Kértem bölcsességet, és Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.

Kértem bátorságot, és Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.

Kértem adjon szeretetet, és Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.

Kértem kegyelmet, és Isten adott lehetőségeket.


Semmit sem kaptam, amit akartam, megkaptam mindent, amire szükségem volt, és imáim meghallgatásra leltek. "

2015. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pelgrim ***** válasza:
51%
Azért mert Isten nem egy személy, nem egy valaki. A kérdés egy helytelen elképzelésből ered Istenről. Isten nem alkotott, hanem alakult, fejlődött. Isten nem teremtett semmit hanem mindenné fejlődött.
2015. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

" Isten nem teremtett semmit hanem mindenné fejlődött."

A mondat jól kezdődött, csak a folytatás csúszott félre. Így kellett volna: Isten nem teremtett semmit hanem az ember teremtette magának Istent.

2015. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindig is foglalkoztatott az a kérdés, hogy aki még sosem találkozott vele, az miért állítja biztosra, hogy nem létezik? Ez nagyfokú beszűkült gondolkodásra vall.
2015. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igen, 8-as, és a megkövesült mániákus nincsistenezők képtelenek is a kérdést megérteni, csak szajkózzák a téveszméjüket. Így próbálják a mélyen nyugvó igazság érzésüket elhallgattatni, magukban és másokban is]
2015. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindig is foglalkoztatott az a kérdés, hogy aki még sosem találkozott vele, az miért állítja biztosra, hogy létezik? Ez nagyfokú beszűkült gondolkodásra vall
2015. jan. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!