Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másik emberről .. Megvan a...

Másik emberről .. Megvan a véleményünk?

Figyelt kérdés

Ez ilyen, az olyan. Pedig dehogy tudjuk, milyen a másik ember!

Egy másik életből csak a felszínt látjuk, a jéghegy csúcsát.

De, hogy mi is történt egy másik ember életében a születésétől kezdve mostanáig, hogy mitől lett ilyenné, milyen terheket hordoz, mennyi érték és szépség van benne, - csak talán nem volt, aki előcsalogassa, észrevegye - sokszor alig-alig sejtjük!


2015. jan. 25. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy a sorozatgyilkosnak gonosz, rossz szülei voltak és lelkileg megnyomorították, még mindig sorozatgyilkosként fogok rá tekinteni.
2015. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem az a baj, hogy elhamarkodottan ítélkezünk. Ugyanis az ember MINDIG dönt/ítél, az aktuálisan rendelkezésre álló információi alapján. Ezért van az agya.


A baj inkább abból szok lenni, amikor egy-egy új információ alapján nem képes felülírni a régi döntését. Például továbbra is gyilkosként gondol egy illetőre, akiről időközben kiderült, hogy önvédelemből cselekedett.

De azt hiszem, nem ezt a témát akartad te feszegetni. :)


Hogy egy emberkében mi található, az egy egyszerű kérdés. A válasz pedig az, hogy MINDEN (gondolj bele: Teréz anya, meg Adolf Hitler is ember volt - elég széles a skála, mi?).

Hogy ebből a minden-ből mi lesz, azt bizony nem az illető képzelete (nem is a külvilágé), hanem a tettei mondják meg. Azok pedig mindig láthatóak.

2015. jan. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokan azt gondolják, hogy "én" tökéletes vagyok, a másik meg sosem lehet olyan tökéletes, mint amilyen "én" vagyok. Csak "én" lehetek töki.
2015. jan. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!